Global Teacher Prize Ukraine: молоді, творчі, ініціативні

Найкращі вчителі України отримали нагороди на конкурсі. Серед лауреатів освітянка з Львівщини – вчителька української мови та зарубіжної літератури із села Тейсарів Стрийського району Уляна Буцяк

Під час п’ятої ювілейної церемонії нагородження переможців премії Global Teacher Prize Ukraine назвали кращих учителів України. Серед трьох тисяч претендентів з усіх регіонів країни перемогу та 300 тисяч гривень здобув учитель української мови і літератури з Києва Артур Пройдаков. Його учні складають ЗНО на 190+. 
Сам він із окупованого нині шахтарського Стаханова, що на Луганщині, у 2014-ому разом із мамою покинув рідне місто. Українською захопився, коли слухав футбольних коментаторів. Його мрія – звести за допомоги подорожей культурний міст між людьми заходу і сходу України. Він переконаний, що, стираючи бар’єри між українцями, буде легше протидіяти інформаційній війні. 
«Знаєте, всі діти схожі: хочуть, щоб на уроках було цікаво. Нудні уроки і «домашку» не люблять ні на сході, ні на заході України, – каже він у інтерв’ю «Освіторії». – Але на сході немає такої відкритості до змін, до нових можливостей. Я ще досі вичавлюю це із себе. Навіть соціологічні дослідження показують, що більшість людей, які народилися на Луганщині та Донеччині, ніколи не виїжджали за їхні межі. До 24 років я не бачив різниці між Черніговом та Луцьком, Житомиром та Одесою, бо я там не був. Тож нині важливо показувати дітям із прифронтових територій, що є життя далі в Україні, у світі. Школярі мають мандрувати, бачити і пізнавати свою країну, людей, які живуть у різних її частинах. Хочу започаткувати проєкт із такими екскурсіями».
Серед трьох тисяч претендентів з усіх регіонів країни перемогу та 300 тисяч гривень здобув учитель української мови і літератури з Києва Артур Пройдаков
До речі, його дружина з Коломиї. Познайомився з нею, коли працював у таборі «Артек-Буковель». Також він вважає, що вчителі мають звертали увагу не на конспекти і плани уроку, а на реальні потреби дітей. Терміни і правила педагоги мають давати учням лише разом із тим, як і де їх можна застосувати.
Уперше на сцені Global Techer Prize Ukraine відзначили переможця в номінації під назвою «Прифронтовий учитель» – Тамару Уманську, вчительку з міста Кремінна на Луганщині, яка не тільки навчає дітей, а й бере активну участь у розвитку громади, займається волонтерством і перекладає соціально значущі праці.
Переможець Global Teacher Prize Ukraine певен: вчителі мають звертали увагу не на конспекти і плани уроку, а на реальні потреби дітей
«Це вперше така номінація, а я хочу, щоб вона була востаннє. Щоб у нас більше ніколи не було вчителів прифронтової зони, а ми всі були вчителями України, від Луганська до Донецька», – зазначила вона.
Переможцем у номінації «Вибір українців» за результатами голосування українців став Павло Віктор. Він викладає фізику в одеському ліцеї і став відомий після того, як записав та виклав на YouTube повний курс фізики з 7 по 11 клас. За нього проголосували понад 232 тисячі українців.
У спеціальній номінації реалізація мрії вчителя від агрохолдингу МХП нагороду отримала вчителька Тетяну Мендусь із Вінницької області. Тепер у її рідній школі влаштують новітню STEM-лабораторію. Оксана Юрків, учителька фізкультури з Тернопільщини, теж отримала грошовий приз та освітню подорож до Німеччини. 
Найкращий учитель хімії – житель Кременчука Сергій Джавахішвілі – отримав 200 тисяч гривень від Zagoriy Foundation на створення шкільної лабораторії. «Майкрософт Україна» та Lenovo Україна нагородили вчителя-новатора. Переможницею в цій номінації стала Наталія Власова з Дніпра.
Освітянка з Львівщини Уляна Буцяк розділила перемогу в номінації «Вибір серцем» із Тетяною Вакулюк з Дніпра, яка навчає дітей у лікарні. Кожна переможниця отримала 80 тисяч гривень
Серед нагороджених і освітянка з Львівщини – вчителька української мови та зарубіжної літератури із села Тейсарів Стрийського району Уляна Буцяк. Коли багато хто шукав кращої долі, їдучи зі зруйнованих війною міст «сірої зони», вона подалася вчителювати у прифронтове Щастя в межах волонтерської програми «Вчителі-волонтери Луганщини». Знала, що викладатиме не тільки свої профільні предмети (у школах на лінії розмежування катастрофічно не вистачає вчителів).
«Діти мають знати, що є більший світ, і цей світ теж про них думає», – переконана вона. Уляна Буцяк розділила перемогу в номінації під назвою «Вибір серцем» від Наталі Мосейчук із Тетяною Вакулюк з Дніпра, яка навчає дітей у лікарні. Кожна переможниця отримала 80 тисяч гривень. 
Загалом організатори премії зазначають, що вона виконує свою місію – переконувати українців у важливості професії та покликання вчителя. Цього року вже понад 84 відсотки українців певні, що вчителі надважливі для суспільства, а п’ять років тому таких було лише 53 відсотки. Окрім того, дуже багато учнів і батьків вдячні своїм наставникам – більш ніж 1800 учителів вони назвали гідними перемоги та номінували на участь у згаданому конкурсі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9263 / 1.57MB / SQL:{query_count}