«Доступні ліки»: чи можна отримати для бабусі в аптеці?

Яким має бути алгоритм дій – поради від Національної служби здоров’я

Відтоді, як рецепт на «Доступні ліки» став електронним, пацієнтові не обов’язково самому йти в аптеку. Номер е-рецепту легко надіслати чи повідомити рідним. І вони отримають «Доступні ліки» для нього. Що для цього потрібно? 
– Мати інформацію про електронний рецепт на «Доступні ліки», який виписав вашій бабусі сімейний лікар. Візьміть із собою до аптеки надруковану інформаційну пам'ятку або просто запишіть 16-значний номер рецепту та 4-значний код підтвердження. 
– З’ясувати у бабусі, ліки якого саме виробника потрібні. Або просто візьміть старе паковання зі собою. 
Зверніть увагу, що «Доступні ліки» можна отримати як безоплатно, так і з невеликою доплатою. Список лікарських засобів, які входять до програми «Доступні ліки», а також розміри доплати за паковання можна переглянути тут. Варто мати про всяк випадок гроші або банківську картку, якщо виникне необхідність доплати.
– В аптеці потрібно повідомити фармацевту 16-значний номер електронного рецепта. Далі – обрати зі запропонованих фармацевтом торговельних найменувань лікарських засобів саме той, якому віддає перевагу пацієнт, інформує НСЗУ.
Варто переконатися, що необхідне торговельне найменування лікарського засобу у потрібній кількості є в наявності. З'ясувавши розмір доплати у разі, якщо буде обрано препарат з доплатою, необхідно назвати 4-значний код підтвердження фармацевту. Фармацевтичний працівник в електронній системі охорони здоров’я накладе електронний підпис. Тільки тоді е-рецепт погашений. І ви зможете принести ліки бабусі. 
– Якщо в аптеці відсутнє саме те торговельне найменування лікарського засобу, яке бажає отримати ваша бабуся, то код підтвердження називати НЕ варто. В такому разі можна замовити необхідний препарат та прийти до цієї ж аптеки через декілька днів. Або звернутись до будь-якої іншої аптеки, яка відпускає «Доступні ліки». Перелік таких аптек є тут – https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map.

Як з жовтня отримати е-рецепт на інсулін?

З жовтня Національна служба здоров’я України стане єдиним платником за програмою відшкодування лікарських засобів для лікування цукрового та нецукрового діабету. Мовиться, зокрема, і про інсуліни. 
Інсулін пацієнти зможуть отримувати безоплатно або з доплатою виключно за електронним рецептом. В будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації інсулінів. Що потрібно зробити пацієнтам, щоб з 1 жовтня отримати е-рецепт на інсулін?
– Щоб отримати електронний рецепт, пацієнтам необхідно мати індивідуальний план лікування з визначенням типу та дозування інсуліну. 
– Такий план складає ендокринолог. Тому найближчим часом необхідно прийти на огляд до лікаря, щоб він створив індивідуальний план лікування в електронній системі охорони здоров’я.
Запитайте в ендокринолога, чи вже має він технічну можливість створити індивідуальний план в електронній системі саме зараз.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7966 / 1.55MB / SQL:{query_count}