ЄС рекомендує скасувати обмеження на поїздки для українців

Тепер кожна країна-учасниця ЄС розглядатиме питання про внесення України до свого національного «зеленого списку»

Вже діє оновлений список держав, для яких скасовується пов’язане з пандемією коронавірусу обмеження на поїздки до країн Європейського Союзу. Україна теж у списку.
Однак ухвалене послами країн ЄС рішення має консультаційний характер і не є прямою вказівкою національним урядам, тож кожна країна-учасниця ЄС вирішуватиме самостійно. «Рішення Європейського Союзу є рекомендацією. Тепер кожна країна-учасниця ЄС розглядатиме питання про внесення України до свого національного «зеленого списку» і про визначення умов в’їзду на свою територію», – повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на засіданні Кабміну 14 липня. Він додав, що вже доручив посольствам активно працювати з європейськими партнерами, щоб Україну внесли до національних «зелених списків» і щоб умови в’їзду були максимально спрощеними. «Звертаю увагу на одну деталь, що коли кожна країна ухвалюватиме таке рішення, вона керуватиметься не тільки показниками в Україні, а й власними епідемічними показниками», – підкреслив Кулеба.

Водночас портал Слово і Діло з’ясував, що більша частина українців – 53,1% – мають намір провести відпустку в Україні. Удома залишаться 26,5%, у межах свого регіону відпочиватимуть 23,7%, за межами регіону – 44,5%. Третина опитаних українців (36,2%) ще не визначилася з тим, де провести відпустку. І тільки 10,7% планують поїхати за кордон. Найпоширенішим регіоном для відпочинку в Україні є Одеська область, на другому місці – Закарпаття.
Серед тих, хто планує все-таки поїхати у відпустку, 32% зауважують, що їхні витрати збільшилися у порівнянні з докарантинним періодом. 28% говорять, що витрати зменшилися, а 27% різниці не помітили. Цікаво, що для 47% опитаних українців питання медичної безпеки під час вибору місця відпочинку має значення, але не першочергове. Для 23% цей чинник має першочергове значення, а на 19% це питання взагалі не впливає.
46% опитаних українців заявили, що карантин і обмеження вплинули на те, як вони мають намір провести літню відпустку (маски в людних місцях, обмеження місця харчування тощо). 26% такого впливу не відчули, а 16% – відчули дуже сильно (постійне носіння маски, соціальна дистанція, обмеження контактів).
Найчастіше українці їдуть у мандрівку на власному автомобілі (33,1%) або на автобусі (33,1%), 20% опитаних користуються послугами залізниці, 13,8% – іншими видами транспорту. Більше третини опитаних українців (36,5%) вважають за краще відпочивати на природі, а 27,7% – на морі. Відпочинок у горах вибирають 12,3%, а в місті – 7,9%.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4313 / 3.98MB / SQL:{query_count}