На радість і втіху

Як найчастіше називають дітей на Львівщині, як бути, якщо в пологовому не видали «пакунок малюка», та як скористатися послугою «єМалятко»

Сьогодні, у непрості часи випробування пандемією, нам дуже потрібні добрі новини. А яка новина може бути кращою за звістку про народження дитини?! І хоч є чимало побоювань, життя бере своє – діти приходять у цей світ, щоб зробити його кращим, подарувати нам втіху і радіти життю.
За перші три місяці 2021 року на Львівщині зареєстровано 4639 народжень малюків, що трохи менше, аніж торік. Тоді за цей період було зареєстровано 5023 народження.
Найчастіше в перші три місяці цього року на Львівщині хлопчики отримували імена: Матвій, Максим, Марко, Артем, Владислав, Давид, Дем’ян, Данило, Захар. Серед рідковживаних – Саян, Августин, Матео, Натанаїл, Теофан, Платон, Говсеп, Даміан, Меркурій, Осман.
Для дівчаток найпопулярнішими іменами стали: Анастасія, Анна, Софія, Вікторія, Вероніка, Злата, Яна, Діана, Мілана. З рідкісних імен – Заріна, Росава, Беатріс, Ачелья, Мальва, Юнія, Тавіта, Одарка, Філомена, Іная, Сіта.
Задля порівняння, у 2020-ому в Україні, за даними Міністерства юстиції, хлопчикам найчастіше давали імена: Артем, Андрій, Богдан, Владислав, Володимир, Данило, Дмитро. Серед жіночих імен найбільш популярними минулого року були: Анна, Анастасія, Антоніна, Богдана, Валерія, Вікторія. А найбільш рідкісними іменами серед хлопчиків стали: Зеленський, Яник, Вакула, Лимон, Київ, Князь, Принц, Парижан. Неординарними дівчачими іменами були: Луна, Імперія, Золушка, Хрусталіна, Квітка, Шанель, Нева.

Пакунок малюка або гроші за нього

Згідно із законом, кожній новонародженій дитині належиться подарунок від держави – «пакунок малюка». Передбачено, що вартість «бебі-боксу» становить не менш ніж три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, встановленого законом на дату його видачі, та не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини. Нині його вартість – 5763 грн, а з 1 липня вона становитиме 6039 грн, з 1 грудня – 6300 грн.
Такий пакунок містить найнеобхідніші речі для немовлят у перші місяці їхнього життя – від підгузків та одягу до рушника і матраца. Сама ж коробка за потреби може послугувати за ліжечко. Склад набору декілька разів змінювався. Зрештою з нього вилучили засоби для мам, але додали більше речей для дітей. На момент видачі коробка повинна бути опломбована жовтою клейкою стрічкою з обох боків, а також обмотана плівкою.
Зараз «пакунок малюка» мали б видавати ще у пологовому будинку в перші години після пологів, проте наразі «бебі-бокси» доправляють до пологових нерегулярно, тож не всі мами можуть його там отримали. У такому разі мамі мають надати довідку про те, що вона не отримала «пакунок малюка».
Відтак, як розповів «Львівській Пошті» начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Василь Гельбич, якщо в пологовому такого пакунка не видали батькам чи іншим отримувачам допомоги (а ними можуть бути усиновителі, патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі або опікуни новонародженої дитини), потрібно звернутися із письмовою заявою до органу соціального захисту населення за місцем свого проживання або перебування.
Також туди має звернутися мама, яка народжувала поза медичним закладом. Якщо і там немає пакунка, то через 30 днів «бебі-бокс» можуть монетизувати, що дає змогу отримати на спеціальну картку гроші, які можна витратити лише на товари для дітей у спеціально визначених магазинах чи мережах.
При зверненні до відділу соцзахисту потрібно надати:
– відповідну заяву;
– реквізити картки для виплат «пакунок малюка» зі спеціальним режимом використання, відкритої завчасу в АТ «КБ «Приватбанк»;
– копію свідоцтва про народження дитини;
– довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»;
– копію про присвоєння ідентифікаційного номера та копію паспорта отримувача.

Все й одразу

Уже понад 100 тисяч родин в Україні скористалися послугою «єМалятко». У березні 78,7% батьків отримали перші документи для дитини саме через цей сервіс. На Львівщині ним скористалися 3389 родин.
Як уже писала «Львівська Пошта», цей сервіс дає змогу за пів години замовити всі необхідні адміністративні послуги, пов’язані з поповненням у родині. Адже «єМалятко» об’єднує дев’ять послуг від різних органів влади. Серед них дві базові – держреєстрація народження та визначення походження дитини, результатом якої є оформлення свідоцтва про народження, а також сім додаткових, які надають на вибір батьків:
– присвоєння дитині РНОКПП (у минулому – ідентифікаційний номер);
– присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР);
– визначення належності дитини до громадянства України;
– призначення допомоги при народженні;
– призначення допомоги на дитину з багатодітної сім’ї;
– видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;
– реєстрація місця проживання дитини;
– внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я.
Замовити послуги через «єМалятко» можна на порталі «Дія». Для цього знадобиться номер електронного медичного висновку, який після народження дитини формує лікар. Цей номер надсилають матері через смс-повідомлення. Він складається з 16 латинських літер та цифр і має формат ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ.
Авторизація на порталі можлива за наявності електронного підпису, BankID або MobileID. Але щоб підписати заяву «єМалятко», потрібно мати виключно файловий електронний підпис. Підписати заяву за допомоги BankID або MobileID ви не зможете. Файловий електронний підпис можна отримати безкоштовно онлайн на сайті «Приватбанку».
Для замовлення послуги переважно достатнього підпису одного з батьків, однак заяву повинні підписати і мама, і тато дитини, якщо:
– батьки не перебувають у шлюбі;
– батьки перебувають у шлюбі, але мають різні прізвища або зареєстровані за різними адресами і замовляють послугу з реєстрації місця проживання дитини;
– заяву подає батько, а отримувати допомогу при народженні буде мама (чи навпаки).
Після того, як заяву підписав заявник, другому з батьків на електронну пошту надійде лист із посиланням на підпис. Спочатку потрібно авторизуватися на порталі «Дія», а далі перейти за посиланням та підписати заяву.

Жінкам при надії

Майбутнім мамам нагадуємо, що з 1 квітня розширили пакет медичних послуг. Зокрема, безкоштовно надаватимуть такі послуги:
– спостереження вагітності (обстеження, консультації, розробка індивідуального плану ведення вагітності);
– усі необхідні лабораторні дослідження, аналізи, УЗД;
– профілактика для запобігання ускладнень вагітності, післяпологового періоду;
– скерування вагітної до інших лікарів для спільного спостереження;
– лікування в стаціонарі (за потреби);
– заняття у «Школі відповідального батьківства» разом із членами сім’ї.
Майбутні мами можуть самостійно обрати будь-якого сімейного лікаря або гінеколога в жіночій консультації, який спостерігатиме вагітність. Місце прописки чи проживання не має значення. НСЗУ сплачуватиме лікареві або закладу по 720 грн щомісяця за кожну вагітну. Жодних благодійних внесків платити не потрібно.
Як і раніше, можна обирати, в якому пологовому будинку народжувати, а медична допомога під час пологів є безкоштовною.
До пакета послуг входять:
– пологи з черговою акушерською бригадою, у тому числі кесарів розтин;
– перебування в стандартній палаті;
– анестезія оперативних втручань за призначенням;
– моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого;
– інтенсивна терапія породіллі;
– стабілізація стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби);
– метаболічний скринінг у новонароджених;
– вакцинація новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень.
А от за вибір лікаря, палату підвищеного комфорту та інші додаткові послуги потрібно буде сплатити в касу медичного закладу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7892 / 1.62MB / SQL:{query_count}