Оздоровитися після Covid-19

Санаторно-курортні заклади Львівщини запрошують відновити здоров’я після коронавірусу

Львівська ОДА скерувала листи до обласних державних адміністрацій інших регіонів України зі закликом скеровувати своїх мешканців у санаторно-курортні заклади Львівщини на оздоровлення, насамперед після Covid-19. Адже цією недугою хворіли понад 1,8 мільйона українців.
Голова Львівської ОДА Максим Козицький зауважує, що відповідні спеціальні постковідні програми реабілітації, оздоровлення впровадили у себе загалом вже 16 санаторно-курортних закладів Львівщини. «Кількість тих, хто впроваджує у себе такі програми, постійно зростає. Запрошуємо приїжджати до санаторіїв для реабілітації й після інших захворювань, оперативних втручань, а також просто для підтримки власного здоров’я, особливо якщо ви ще не бували в наших краях. Також на Львівщині можна поєднати оздоровлення із пізнавальними екскурсіями», – каже Максим Козицький.
Загалом для оздоровлення у Моршині, Трускавці й Східниці є можливість розмістити понад 25 тис. осіб, інформує пресслужба Львівської ОДА. У цих населених пунктах працює 114 санаторно-курортних закладів. Значними є природні можливості, на яких базуються санаторії та курорти – 200 мінеральних джерел з водою семи типів.
Важливою ланкою в оздоровленні чи реабілітації є медики-спеціалісти, які можуть підібрати профіль для кожного індивідуально. Адже потреби оздоровлення після Covid-19 бувають дуже різними. Різні санаторії мають різні спеціалізації – зазвичай це відновлення після перенесених різних операцій, захворювань легень, ускладненої вагітності, цукрового діабету, розладів, пов’язаних зі споживанням їжі, неорганічних розладів сну.
Перелік усіх санаторно-курортних закладів, де можна оздоровитись після коронавірусу, можна переглянути за посиланням.
Водночас Трускавець розпочав процедуру присвоєння статусу курорту державного значення. Трускавецька міська рада передала документацію щодо оголошення природної території міста Трускавця курортом державного значення у Львівську ОДА. Загалом це понад десять томів з науковими обґрунтуваннями ДУ «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України», картосхемами та іншими необхідними матеріалами відповідно до Закону України «Про курорти». Їх Трускавецька міськрада готувала впродовж двох років разом з санаторно-курортними закладами.
«Ми пройшли один із найважливіших етапів підготовки документації для отримання статусу курорту державного значення, сформували пакет необхідних документів, – пояснює Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця. – Сподіваюся, що наша багаторічна праця увінчається успіхом, нам вдасться швидко пройти низку необхідних погоджувальних процедур, і ми отримаємо довгоочікуваний статус для нашого курорту».
Заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний зауважив, що в Україні є загалом сім курортів державного значення, але курорти Львівщини такого статусу поки що не отримували. «Дуже важливо, що сьогодні цей процес зрушився. Важливо, що Трускавець зробив вагомий крок до процедурного закріплення статусу курорту державного значення, адже це один із найдавніших бальнеологічних курортів Європи, – певен Віталій Загайний. – У чому переваги такого статусу? Це збереження унікальних природних ресурсів, якими відоме місто, можливість залучення коштів державного бюджету на потреби курорту, а також ми прогнозуємо підвищення інвестиційної привабливості Трускавця завдяки присвоєнню статусу курорту державного значення».
Після опрацювання поданої документації Трускавця Львівська ОДА скерує проєкт рішення щодо підтримки надання статусу курорту до Львівської облради для розгляду на черговому засіданні з подальшою передачею документів до Державного агентства розвитку туризму України.
Після погодження центральними органами виконавчої влади уряд скеровує законопроєкт щодо оголошення природної території міста Трускавця курортом державного значення до Верховної Ради України, а парламент ухвалює остаточне рішення.
Документацію на присвоєння статусу курорту державного значення вже подав Моршин. Вона проходить погодження у центральних органах виконавчої влади.


Трускавець має офіційний рік заснування курорту – 1827. Тоді відкрито водолікарню для мінеральних купелей. Але тутешня вода «Нафтуся» відома ще з 1469 року, її властивості вже у 1578 році описував лікар короля Речі Посполитої. Наукове дослідження води «Нафтуся» розпочав львівський аптекар Торосєвич, він вперше зробив її хімічний аналіз у 1835 році.
Місто Моршин за якістю та ефективністю лікування перебуває в одному ряду з такими курортами, як Карлові Вари, Вісбаден, Гуняді-Янош тощо. Саме тому курортний туризм є в основі стратегії розвитку міста. Практика показала, що курорт Моршин – лідер у лікуванні захворювань печінки, жовчовивідних шляхів, підшлункової залози, кишківника, шлунку та цукрового діабету.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4690 / 4.01MB / SQL:{query_count}