Орієнтир на розвиток професійної освіти

Оксана Чайковська, очільниця ДНЗ «Львівське вище професійне училище технологій та сервісу», – про реалізовані проєкти та перспективи профтехосвіти

Запорукою будь-якого успіху є наполеглива праця та відданість обраній професії. Швейна справа визначила долю Оксани Чайковської. Вона опанувала фах у професійно-технічному училищі, у якому після закінчення навчання розпочала педагогічну діяльність. Нині Оксана Чайковська виконує обов’язки директорки Львівського вищого професійного училища технологій та сервісу. Цей рік для закладу освіти – ювілейний. За 75 років успішної освітньої діяльності училище має чимало здобутків.
– Розкажіть про головні етапи історії рідного училища.
– Наш заклад освіти заснували 10 червня 1946 року як профтехшколу. Тоді, у повоєнні часи, були вкрай необхідні кваліфіковані кадри для розвитку легкої промисловості. Перші 125 учнів профтехшколи навчалися за спеціальностями «Кравець чоловічого та дитячого верхнього одягу», «Кравець легкого жіночого одягу», «Взуттєвик індивідуального пошиву взуття».
Спочатку організувати навчально-виховний процес було складно, оскільки заклад освіти не мав власного приміщення, оснащеної матеріально-технічної бази, кваліфікованих викладачів.
Колектив училища копіткою та самовідданою працею здолав усі труднощі, пройшов шляхом послідовного розвитку та став одним з провідних закладів професійної (професійно-технічної) освіти нашого краю.
– Яких професій навчають у вашому училищі?
– Нині у Львівському вищому професійному училищі технологій та сервісу здійснюють підготовку кваліфікованих робітників для швейної, харчової галузей та сфери туризму.
Юнаки та дівчата здобувають престижні професії: кравець, закрійник, кухар, кондитер, офіціант, бармен, агент з організації туризму, адміністратор. Кваліфіковані робітники цих професій завжди потрібні на ринку праці.
Зокрема, учні, опанувавши професію кухаря, кондитера, володіють мистецтвом кулінарії, вміють смачно готувати та естетично оформляти страви, кондитерські вироби, тож будуть завжди незамінними робітниками у кафе, ресторанах.
Здобуваючи фах офіціанта, молодь вміє кваліфіковано обслуговувати клієнтів, даруючи їм приємні хвилини відпочинку та задоволення.
Агент з організації туризму, адміністратор допомагає людям організувати подорожі, дарує їм яскраві враження.
Опанувавши професії кравця, закрійника, юнаки та дівчата вміють створювати замовникам індивідуальний стиль, шити сучасний одяг, який допомагатиме людині впевнено себе почувати та успішно реалізуватися у суспільстві. Можна побудувати успішну кар’єру, створити власну справу, стати відомим дизайнером одягу, як, до прикладу, випускники училища Назар Хіцяк та Олег Садницький.
Роботодавці охоче запрошують випускників училища до своїх підприємств. Їх цінують завдяки якісній теоретичній та практичній підготовці.
– Ви нещодавно зміцнили матеріально-технічну базу училища?
– Торік здійснилася наша амбітна мрія. Завдяки злагодженій роботі колективу училища та за підтримки влади наприкінці грудня ми відкрили Навчально-практичний центр інноваційних швейних технологій.
Це – потужний проєкт. На його реалізацію витратили 1,2 мільйона гривень: 840 тисяч гривень з державного бюджету та 360 тисяч зі спецфондів училища. Для нашого колективу це визначна подія, адже з відкриттям центру змінюється не лише обладнання, а й концепція освітнього процесу.
– Який потенціал має новий освітній простір?
– Наш Навчально-практичний центр інноваційних швейних технологій має великий потенціал. Ми обладнали швейну та розкрійну майстерню сучасним обладнанням провідних виробників. Зокрема, встановили шість універсальних швейних машин Shanggong, петельний автомат, оверлоки, розпошивальні машини MAUSER для роботи з еластичними тканинами, машину для вологої теплової обробки WERMAC.
Розкрійну майстерню обладнали автоматизованою системою проєктування моделей одягу САПР, плотером для видруку лекал, вертикальним стрічковим ножем з кольчужною рукавицею, портативним дисковим ручним ножем та іншим устаткуванням.
Таким обладнанням оснащені сучасні швейні виробництва. Візуалізацію проєкту виконав молодий креативний дизайнер Степан Павлишин.
– А які інноваційні технології застосували у навчально-практичному центрі?
– Ми встановили для практичної підготовки учнів мультимедійне обладнання Cam Touch. За допомогою системи будь-яка поверхня стає інтерактивною. Це прекрасна альтернатива інтерактивним дошкам.
– Які нові освітні горизонти відкриваються в училищі?
– Відкриття Навчально-практичного центру інноваційних швейних технологій наповнює професійну освіту новим змістом, отже, підвищує рівень практичної підготовки майбутніх кравців, закрійників. Ми навчатимемо учнів новітніх технологій. Наші випускники будуть адаптовані до роботи в реальних умовах швейних виробництв, тож будуть завжди конкурентоспроможними на ринку праці.
– Які ще позитивні зміни відбулися в училищі минулого року?
– Ми мріяли осучаснити спортивне спорядження, і торік це вдалося. Училище виграло в обласному конкурсі проєктів місцевих ініціатив у Львівській області з пріоритетом «Спорт». Нині для фізичної підготовки учнів маємо хороші умови. Наші спортсмени неодноразово брали участь у регіональних змаганнях і перемагали у них. Сподіваємося, що вони здобуватимуть нові нагороди.
– Ви торік також покращили умови проживання юнаків і дівчат у гуртожитку?
– Так. Ми піклуємося про наших учнів, дбаємо, щоб вони проживали в комфортних умовах. Завдяки ще одній перемозі в обласному конкурсі проєктів місцевих ініціатив у Львівській області та нашим зусиллям вдалося замінити двері у гуртожитку.

– Які плани на майбутнє має Львівське вище професійне училище технологій та сервісу?
– Наша позиція – розвиток та осучаснення професійної (професійно-технічної) освіти. Зокрема, в планах училища – облаштування ще двох майстерень і класу для теоретичних занять у Навчально-практичному центрі інноваційних швейних технологій. Це відкриє нові можливості підготовки учнів у контексті сучасних тенденцій виробництва.
– В училищі не лише навчають учнів, а й виховують їх?
– Ми формуємо у молоді культуру поведінки, національну свідомість, патріотизм, соціальну відповідальність. Зокрема, на прохання медиків учні пошили 133 комплекти постільної білизни для відділення лікування населення від Covid-19.
В училищі юнаки та дівчата здобувають не лише фах, а й «путівку» в успішне життя. Адже в суспільстві завжди цінують фаховість та свідому громадянську позицію.
– Училище проводить профорієнтаційну роботу серед школярів?
– Ми запрошуємо учнів шкіл до училища, розповідаємо про перспективні професії, яких навчаємо.
Запрошуємо школярів та їхніх батьків на день відкритих дверей 18-19 березня з 10.00 до 16.00.
Обирайте професію, яка забезпечить вам успішне майбутнє!
Розмовляла Ірина Бабкіна
реклама
Вступайте до ДНЗ «Львівське вище професійне училище
технологій та сервісу»!
Адреса:
79008, м. Львів,
вул. М. Кривоноса, 18,
тел.: (032) 276-58-00; 276-58-03;
тел./факс: (032) 260-11-94;
e-mail: wz32@ukr.net, wz32@i.ua
https://lvivproflicej.com.ua

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7833 / 1.63MB / SQL:{query_count}