«Зелена кімната»: почути і допомогти дітям

У львівському «ОХМАТДИТі» у березні відкриють першу кризову кімнату, дружню до дитини

Щороку в Україні, зокрема на Львівщині, збільшується кількість дітей, які постраждали від домашнього насильства. Відтак у березні у Львівській області запрацює перша кризова кімната, дружня до дитини. Проєкт реалізує «Благодійний фонд «Батерфлай» за підтримки департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації в межах безповоротної фінансової допомоги ГО Центр «Жіночі перспективи» за фінансової підтримки Фундації «Інститут відкритого суспільства».
«Зазвичай скривджені діти приховують те, що з ними сталося. І саме кризова кімната покликана створити усі умови, аби дитина відчула доброзичливу атмосферу та почала спілкуватись з дорослими. Адже, як свідчить досвід, діти в таких кімнатах краще ідуть на контакт», – каже очільниця управління з питань праці та сімейної політики департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Уляна Дорош.
Кризова кімната, або «зелена кімната», створена для опитування дітей, які постраждали внаслідок злочину чи стали свідками сексуального насильства або експлуатації, інших злочинів, або такими, які підозрюються в скоєнні злочинів. Це діти, що потрапили в кризову ситуацію, які стали жертвою насильства, які постраждали від торгівлі людьми, які стали жертвою чи свідком злочину, а також діти з відхиленням в поведінці, діти, які вчинили злочин чи правопорушення, діти з неблагополучних родин.
Кризова кімната створена для опитування дітей, які постраждали внаслідок злочину чи стали свідками сексуального насильства або експлуатації, інших злочинів
«Зелену кімнату» відкриють у Львівській обласній дитячій лікарні «ОХМАТДИТ». Тут зможуть отримати допомогу діти з усієї області. Чому обрали цей медзаклад? По-перше, цілодобовий режим роботи закладу. По-друге, наявність кваліфікованих спеціалістів, яких можна залучити до роботи в «зеленій кімнаті» у будь-який час доби. По-третє, дитині може знадобитись медична допомога, яку в лікарні нададуть невідкладно.

Перевагою «зеленої кімнати» є проведення слідчих дій без зайвого психологічного травматизму. Цьому сприятимуть і спеціальні методики, дружні до дитини, і комфортна атмосфера приміщення, і технічне оснащення, яке дозволить коректно вести відеозапис. У подальшому, факти, що надасть дитина, можна використовувати як доказ у суді.
Головна мета створення і функціонування «зеленої кімнати» для дітей є їх соціальний і правовий захист, виявлення та документування злочинної діяльності, спрямованої на дітей чи за участю дітей.
«Зелена кімната» покликана створити усі умови, аби дитина відчула доброзичливу атмосферу та почала спілкуватись з дорослими
Також «зелена кімната» важлива і для проведення заходів щодо психологічної профілактики та корекції відхилень у поведінці дітей, виявлення та усунення причин і умов, що сприяють учиненню дітьми злочинів і правопорушень. Важливо, що організацію роботи здійснюватимуть на основі індивідуального підходу до кожної дитини з урахуванням її вікових та психофізіологічних особливостей.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8270 / 1.55MB / SQL:{query_count}