«Швидка» на критичні виклики має приїжджати за 10 хвилин

З 1 січня 2021 року нові нормативи: що варто знати

Уряд схвалив постанову, якою затверджено норматив прибуття бригад екстреної медичної допомоги на місце події. Документ набирає чинності з 1 січня 2021 року.
Звернення до екстреної меддопомоги поділяються в залежності від стану пацієнта на критичні, екстерні, не екстрені, непрофільні.
Так, норматив прибуття екстреної меддопомоги за критичними викликами мають становити 10 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера. З огляду на обставини, які не залежать від організації екстреної меддопомоги (дорожній рух, метеорологічні, погодні умови, епідситуація тощо), допускається перевищення цього нормативу не більше ніж у 25% випадків.
За екстреними викликами норматив прибуття швидкої становлять 20 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера. З огляду на обставини, які не залежать від організації екстреної меддопомоги допускається перевищення цього нормативу не більше ніж у 15% випадків.
У випадку не екстрених випадків диспетчер може порекомендувати пацієнту звернутися до первинної ланки або до найближчого відділення екстреної меддопомоги. У разі відсутності такої можливості до пацієнта може бути направлена бригада швидкої, яка не виконує критичні чи екстрені виклики.
Непрофільні звернення до екстреної меддопомоги будуть перенаправляти на первинну ланку, або пацієнту буде надаватися дистанційна консультація.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8413 / 1.53MB / SQL:{query_count}