Час добрих справ

Капелани Дому милосердя просять допомогти їм організувати різдвяний табір для дітей з інтернатних закладів та запрошують підлітків у фотошколу

Щоби зробити добро ближньому, не потрібно вичікувати якогось особливого моменту або нагоди. Однак час, коли ми готуємося зустріти Різдво, особливо спонукає нас до добрих вчинків, а свята Миколая багато хто з нас чекає не лише задля того, щоб отримувати подарунки, а й щоби подарувати цю радість іншим.
«Однак її можна дарувати щодня впродовж усього року», – запевняє керівник Центру опіки сиріт отець Роман Прокопець і сердечно дякує всім тим, що долучилися до того, аби й діти-сироти, про котрих дбає ця релігійна організація, отримали від Чудотворця омріяні подарунки, про які вони писали в листах, і тим, що принесли продукти та речі, зазначені в «цеглинках», що їх розмістили волонтери в Гарнізонному храмі. У Домі милосердя, що на вул. Короленка, 7, уже пакують подарунки для дітей і готують «різдвяні кошики» для соціальних сімей та сімей загиблих героїв АТО.
26 грудня волонтери в межах акції «Десь на сході» повезуть подарунки дітям у прифронтову зону та родинам, які постраждали від бойових дій. Тож якщо хто має бажання долучитися – ще є час!
«Невдовзі ми святкуватимемо Різдво, не можемо про це забувати. І якщо на Миколая діти в інституційних закладах отримують чимало подарунків, мають багато відвідувачів, то на Різдво вихованці інтернатів залишаються переважно наодинці і без гостинців. Тому якщо є змога передати їм солодощі або мандарини чи в якийсь інший спосіб створити для них свято – це можна і варто зробити!» – наголошує капелан.
Понад те, Центр опіки сиріт щороку організовує різдвяні школи. Зазвичай це табори, в які капелани запрошують від 50 до 150 дітей, залежно від своїх можливостей.
«Це ті діти, котрі не мають куди поїхати на свята. Хочемо подарувати їм радість Різдва та атмосферу родинного свята. Ми з ними повторюємо колядки, вчимо нові, ставимо по змозі вертепи. У минулі роки відвідували людей похилого віку, які живуть поруч, колядували – не за гроші, а просто так приносили різдвяну радість. Так ми даємо цим дітям новий досвід, змінюємо на свята їхнє середовище, передаємо їм тепло і надію, яку звіщає нам це свято, вчимо ділитися радістю. Ще не відомо, які будуть обмеження у зв’язку з пандемією, але я певен, що попри всі обмеження знайдемо спосіб подарувати дітям справжнє свято. Також у різдвяний час організовуємо табори для наших футболістів. Будемо раді кожному, хто долучиться фінансово до організації наших різдвяних шкіл і таборів, бо це доволі затратна справа. День перебування однієї дитини обходиться в 400 гривень (потрібно кожному оплатити перебування та харчування, організувати цікаву програму). Подаруйте дитині диво – оплатіть її перебування в різдвяні дні у нашому таборі або навіть один день! Це допоможе нам охопити турботою щонайбільше дітей», – каже отець Роман.
Аби у Львові постав Дім милосердя святого Миколая, в якому капелани Центру опіки сиріт прагнуть створити місце, в якому кожна дитина, передовсім соціально вразлива, могла отримати допомогу, підтримку, розвинути свої таланти, було докладено чимало зусиль, у тому числі громадськості. Торік тут освятили каплицю, зробили найнеобхідніший ремонт комунікацій. А вже у жовтні цього року відкрили дитячий простір «Ангелики». Про це мовилося в статті під назвою «У Домі милосердя замешкають «Ангелики» («Львівська Пошта», №78 (2295) від 30.09.2020 р.)
Тут займаються діти чотирьох-п’яти і п’яти-шести років. Заняття охоплюють три напрямки – загальний психологічний та емоційний розвиток дитини, підготовка до школи і духовний розвиток. За потреби з дітьми займається логопед. Окрім того, щосуботи тут відбуваються заняття з дітьми віком два з половиною-три роки та чотири-п’ять років під назвою «Суботні розвивайки».
Поки ще є можливість записати свою дитину як у суботні, так і в звичайні групи! Це можна зробити, написавши організаторам на фейсбук-сторінку дитячого простору «Ангелики» або Центру опіки сиріт чи прийти безпосередньо на вул. Короленка, 7. 
Окрім того, Центр опіки сиріт продовжує започатковані раніше напрямки роботи з дітьми, як-от іконописна школа «Капеланчики», кулінарний гурток «Казанок», футбольний клуб «Копа». Щовівторка о 18.30 тут збираються волонтери руху «Руки допомоги» і запрошують долучатися небайдужих.
Зараз капелани запрошують дітей від 14 років у фотошколу, де їх навчать не лише робити фотографії, а й покажуть можливості сучасної комп’ютерної техніки щодо обробки світлин. Треба сказати, що такий проєкт уже діяв при Центрі опіки сиріт. Багатьом запам’яталася виставка «Різвяне диво в об’єктиві». Виставки робіт учасників фотошколи, зі слів отця Романа, будуть регулярними, тож він запрошує всіх охочих звертатися у Дім милосердя.
А вже у лютому тут планують відкрити адаптаційний центр для підлітків та випускників інтернатних закладів, де їх навчать правильно планувати і будувати своє майбутнє, бути зрілою особою – психологічно, емоційно та духовно.
«Як і всі наші проєкти, він орієнтований передусім на дітей-сиріт та дітей з неповних, багатодітних сімей, сімей, які опинилися в скрутних обставинах. Також цей адаптаційний центр буде відкритий для тих батьків та їхніх дітей, які розуміють, що самі не можуть дати ради. Вони матимуть змогу звернутися до нас і отримати консультацію та допомогу фахівців», – зазначає капелан.
Також у Домі милосердя триває безстрокова акція допомоги потребуючим, ініційована главою УГКЦ Блаженнішим Святославом. Тут приймають продукти тривалого зберігання і передають їх людям у скруті. «Запрошуємо до нас як тих, що готові ділитися з ближніми – передати якісь продукти, так і тих, що такої допомоги потребують», – каже священник.
«Своєю працею і прикладом ми хочемо донести до людей, що милосердя і добро можна робити щодня впродовж усього року, а не лише з нагоди певного свята. Маємо багато проєктів, якими намагаємося відповісти на потреби дітей-сиріт та дітей із соціально вразливих сімей. Ми завжди відкриті до тих, що хочуть творити добро, можемо як розповісти про певні потреби Дому милосердя, так і скерувати до тих, кому ця допомога необхідна!» – наголошує отець Роман.
Реквізити для допомоги
UA72 305299 00000 26004031009381 в АТ КБ «ПРИВАТБАНК»,
МФО 305299, ЄДРПОУ 37527309. Призначення платежу – «Добровільна пожертва».
Отримувач – місія «Центр опіки сиріт» УГКЦ.
Контактні тел.: 097 295 36 06; 096 749 79 80.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7704 / 1.6MB / SQL:{query_count}