Проєкт Healthy Challenge у Львівському ВПУ харчових технологій

Львівське вище професійне училище харчових технологій навчає молодь здоровому способу життя

Успішна людина завжди має прогресивні погляди, відстежує світові тенденції та дбає про своє здоров’я. Саме успішних людей, а не лише добрих фахівців, виховують у Львівському вищому професійному училищі харчових технологій.
Заклад професійної (професійно-технічної) освіти здійснює підготовку робітничих кадрів для харчової промисловості та сфери гостинності більш ніж пів століття. З його стін вийшли понад 14 тисяч кваліфікованих працівників. Більшість із них успішно реалізували себе, працюють за обраною спеціальністю та постійно розвиваються.
Багато випускників із вдячністю згадують дні свого навчання. Молодь часто приходить в училище та розповідає, що саме викладачам, майстрам виробничого навчання завдячують своєю успішною кар’єрою.
Зі слів директорки ЛВПУХТ Наталії Склярчук, навчання в училищі є потужним стартом для молоді. «Наших випускників завжди охоче беруть на роботу, бо вони володіють сучасними знаннями та мають якісну практичну підготовку. Наші пекарі, кондитери, кухарі, офіціанти, агенти з постачання працюють у престижних закладах харчування, сфери гостинності, торгівлі, отже, добре заробляють. Вони фахові та виховані, культурні, всебічно розвинені, тож мають прекрасні перспективи розвитку», – каже вона.
У Львівському вищому професійному училищі харчових технологій дбають не лише про теоретичну та практичну підготовку учнів, а й про їхнє здоров’я, емоційний стан та духовний розвиток. У навчальному закладі постійно впроваджують різноманітні програми становлення особистості учнів.
До прикладу, під час реалізації проєкту «Школа успішної молоді» (ШУМ) молодь у форматі тренінгів навчали визначати мету та досягати її.
Про статевий розвиток та репродуктивне здоров’я розповідають учням фахівці «Клініки, дружньої до молоді», яка є постійним партнером училища.
Навчальний заклад також постійно співпрацює з ГО «Відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області».
Але цього року, у зв’язку з епідемією Covid-19, змінилися наші звички, уподобання та моделі соціальної поведінки.

ЛВПУХТ приєдналося до Healthy Challenge 2020

З метою адаптації до умов сьогодення Львівське вище професійне училище харчових технологій бере участь у програмі Healthy Challenge 2020. Ця всеукраїнська програма з популяризації здорового способу життя серед молоді реалізується з 2019 року та вже залучила до активностей понад 20 закладів освіти та 10 000 молодих людей у різних регіонах нашої держави. Healthy Challenge 2020 відбувається у листопаді-грудні та охоплює заклади фахової передвищої та професійно-технічної освіти у дев’яти областях України. Зі Львівщини у програмі беруть участь три навчальні заклади профтехосвіти, зокрема Львівське вище професійне училище харчових технологій.
Організаторами програми є ГО «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA Ukraine). Партнери програми: Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України, Центр громадського здоров’я МОЗ України, регіональні Центри громадського здоров’я.
Програма складається з трьох блоків:
– психічне здоров’я;
– профілактика інфекційних хвороб;
– фізичне здоров’я. 
Участь у програмі Healthy Challenge 2020 для Львівського вищого професійного училища харчових технологій є способом навчити підлітків безпечної поведінки в сучасних умовах, залучити їх до здорового способу життя.

Як поліпшити емоційний стан

На початку програми 16 листопада практична психологиня училища Оксана Федоренко та керівники груп провели анонімне анкетування учнів для самоаналізу їхнього психологічного стану.
За його результатами провели заходи, які покращували емоційний стан учнів та викладачів, навчали їх справлятися зі стресовими ситуаціями, долати виклики часу, конструктивно спілкуватися з однолітками.
Зокрема, під час психологічного тренінгу «Позитивне мислення: щастя, здоров’я, успіх» практична психологиня Оксана Федоренко за допомогою техніки майндфулнес допомагала майбутнім кухарям, пекарям, кондитерам, офіціантам, агентам з постачання опановувати навички щохвилинно усвідомлювати себе в думках, почуттях, тілесних відчуттях, взаємодіяти з навколишнім оточенням та справлятися з негараздами.
Жваві ігри «Парашут емоцій» та «Різнокольоровий конструктор єднання» під керівництвом викладача фізичного виховання Павла Васікова та Оксани Федоренко створювали гарний настрій та навчали методів ефективної командної роботи.
Для покращення емоційного стану педагогів Оксана Федоренко провела тренінг «Перезавантаж свій настрій». Він став колосальним антистресовим ресурсом у арсеналі викладачів та майстрів виробничого навчання.
Проте учні та їхні наставники серйозно поставилися до проблем, що існують у суспільстві. Вони організували флешмоб «Життя без шкідливих звичок». За допомогою креативного перформансу демонстрували небезпеку залежності від алкоголю, тютюнових виробів, наркотиків та розповідали львів’янам про їхній вплив на якість життя та психічне здоров’я, а також спілкувалися з містянами, інформували їх про можливість безкоштовної допомоги тим, хто стикається з цими проблемами.
Як розповідає першокурсник Владислав Любка, участь у флешмобі для нього була дуже важливою. «Я дотримуюся здорового способу життя, не палю, займаюся спортом і прагну, щоби якомога більше людей не мали шкідливих звичок і були здоровими», – каже він.
Учні усвідомили також небезпеку кібербулінгу, про яку їм розповіла викладачка інформатики Львівського вищого професійного училища харчових технологій Ольга Гайворонська.

Як убезпечити себе від інфекційних хвороб

Упродовж наступного тижня провели заходи, спрямовані на профілактику інфекційних хвороб. Вони також були креативними та дієвими.
Учні активно брали участь у перформансах, у яких демонстрували, як правильно дихати, аби уникнути легеневих хвороб, як носити маски, щоби не захворіти на Covid-19. Викладачка Мар’яна Ших на майстер-класі навчила виготовляти креативні маски.
Викладачки Марія Колотило та Оксана Мельничук також акцентували на дотриманні правил особистої гігієни, необхідних під час роботи у харчовій галузі, що надзвичайно важливо під час епідемії.
Педагоги за активної участі Львівського обласного центру громадського здоров’я, міжнародної громадської організації «Молодь на роздоріжжі», ГО «Майбутні батьки України» та інших організацій розповідали учням про небезпеку інфекційних хвороб, зокрема тих, що передаються статевим шляхом, способи профілактики.
Розмовляли і про засоби контрацепції, адже в училищі навчаються вже доволі дорослі юнаки та дівчата. Тому такою важливою для них була також тема переривання вагітності. «Ні – абортам!» – під таким гаслом 26 листопада відбулось інтерактивне дійство з виготовлення проєкту пам’ятника ненародженій внаслідок аборту дитині. Під керівництвом заступниці директорки училища з навчально-виховної роботи Марти Хомик-Королишин юнаки та дівчата виготовляли з пластику фігурки ненароджених дітей.
Серйозній проблемі ВІЛ-СНІД присвятили квест «Обережно – СНІД». Учні відвідали пам’ятник померлим від цієї хвороби. Вони також роздавали червоні стрічки та інформаційні буклети мешканцям Львова, аби уберегти їх від захворювання.

Як зміцнити фізичне здоров’я

Третій блок програми Healthy Challenge 2020 присвячений руховій активності та раціональному харчуванню.
У його програмі заплановані заходи з популяризації спорту та рухової активності: «Руханка заради здоров’я», руханка-вікторина онлайн. Також учнів ознайомлюють з різними видами спорту у спортивних спорудах Львова. У бібліотеці училища представлена література з популяризації активного способу життя.
У Львівському вищому професійному училищі харчових технологій пропагують здоровий спосіб харчування. Зокрема, педагоги училища провели урок «Калорійність їжі», майстер-клас «Здорова їжа». Учні, викладачі, майстри виробничого навчання беруть участь у челенджі «Мій здоровий сніданок», публікуючи у соціальних мережах відповідні відео.
Заходи проводять за активної участі постійного партнера училища ГО «Відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області».
Своїм досвідом та знаннями педагоги обмінялися на вебінарі «Healthy Challenge 2020. Львів – Харків».
Отже, участь у програмі Healthy Challenge 2020 спонукала учнів і педагогів Львівського вищого професійного училища харчових технологій дотримуватися здорового способу життя.

Долучайтесь до ресурсів ЛВПУХТ та дізнавайтесь інформацію про всі події:

реклама
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8140 / 1.63MB / SQL:{query_count}