Поділись своїм волоссям!

На перуки для онкоодужуючих своє волосся вже віддали півтори тисячі українців. Як долучитися до доброї справи

У Львові набирає обертів благодійна ініціатива Hair for share, що в перекладі означає «ділитися волоссям». Її мета – пошити перуки для онкоодужуючих, які внаслідок хіміотерапії втратили волосся.
За півтора року, відколи зродилася ця ініціатива, донорами волосся стали більш ніж півтори тисячі осіб зі всієї України. З них майстри виготовили вже понад 200 перук для онкоодужуючих дітей та дорослих.
Долучитися до здачі волосся, а заодно й благодійної ініціативи легко: варто лише захотіти підстригти своє довге волосся та віддати його спеціалістам з виготовлення перук.

Хто виготовляє перуки

Як розповіла «Львівській Пошті» співзасновниця Hair for share Лілія Кузік, згадану благодійну ініціативу започаткували насамперед для допомоги онкохворим дітям. Згодом перуки стали виготовляти і для дорослих.
«Коли внаслідок хіміотерапії люди втрачають волосся, окрім фізичного болю, в них з’являється ще й психологічний дискомфорт: зміна звичного образу, незручність вийти на люди без волосся. Тому й вирішили започаткувати ініціативу, завдяки якій люди могли б ділитися своїм волоссям, дарувати його тим, хто його потребує. За півтора року майстри вже сплели 200 перук і майже всі роздали. У запасі лише кілька дитячих», – розповідає Лілія Кузік.
У середньому, щоб виготовити одну перуку, потрібно обстригти волосся трьом-чотирьом дівчатам або хлопцям. Вартість виготовлення одного виробу – від 8 до 15 тисяч гривень. Проте організаторам і натхненникам благодійної ініціативи вдалося знайти майстрів, які погодилися виготовити їх за спеціально зниженою ціною. Вартість одного виробу становить 5-6 тисяч гривень (залежно від волосся).
«Перуки виготовляють київські майстри, бо у Львові ніхто за таке не береться. Для нас головне, аби вони були якісно зроблені, адже їхніми власниками є переважно діти!» – наголошує Лілія Кузік.
Свої перуки онкоодужуючі отримують безкоштовно. Понад те, завдяки чиємусь волоссю долі багатьох хворих людей часто змінювалися на краще.
«У нас були випадки, що люди переносили навіть весілля, бо маленька родичка ще не отримала своєї перуки. Також нам відомо, що через відсутність перуки абітурієнти відмовлялися йти на ЗНО, боячись, що лисими відчуватимуть дискомфорт чи моральний тиск з боку інших учасників тестування. Тож розуміємо, що перуки – це можливість для багатьох іти далі, жити, розвиватися. Зрештою, коли у хворої людини позитивний настрій, то й реабілітація проходить швидше», – каже співрозмовниця і наголошує, що діти, які одужували і в яких відростало волосся, повертали перуки назад. Спеціалісти їх дезінфікували, обробляли і передавали іншим дітям.

Долучайся… за дотримання певних умов 

Обстригти своє волосся і пожертвувати його на перуку для онкохворих дітей може лише той, в кого довге і бажано натуральне волосся (хоча може бути й фарбоване).
У таких великих містах, як Львів чи Київ, це можна зробити безкоштовно у так званих «дружніх» перукарнях. У менших містах та селищах за стрижку доведеться заплатити.
Лілія Кузік наголошує, що перед тим, як зістригти волосся, варто дотримуватися певних умов:
– виміряти довжину свого волосся і впевнитися, що довжина хвостиків, які ви готові відрізати, не менш ніж 35см;
– заповнити гугл-форму;
– написати приватне повідомлення на фейсбук-сторінку HairForShare, щоб організатори змогли підказати наші «дружні» перукарні або ж адресу відправки хвостиків;
– перед самим відрізанням помити і добре висушити волосся;
– розділити волосся на максимальну кількість хвостиків і обрізати;
– якщо волосся фарбоване, вказати це на аркуші паперу та додати його до пакунку з волоссям (назва виробника фарби і кольору). Якщо ж фарбували хною, теж вкажіть. Якщо кучеряве волосся, будь ласка, також зазначте це на аркуші паперу і додайте його до пакунка;
– кожен хвостик загорніть у окремий аркуш, так щоб волосся не заплуталося;
– підходять також хвостики, старі шиньйони та перуки «з шафи», але не старші ніж п’ять років, бо ті, які лежать довше, мають специфічний запах, якого важко позбутися.

Якщо ви мама чи тато доньки, яка потребує перуки, варто заповнити цю форму, і з вами сконтактуються найближчим часом.
Допомогти HairForShare можна й матеріально (завдяки коштам організатори домовляться про виготовлення нових перук та надішлють їх тим, хто їх очікує).

Для фізичних осіб:
Картка ПриватБанку
5169330519980186 (Ліпська Н.С. БФ «Крила надії» – карта фонду)
Реквізити для переказів від юридичних осіб:
Отримувач: БФ «Крила надії», 
Західне ГРУ ПриватБанку м. Львів,
МФО 325321, ЄДРПОУ 35620901.
Рахунок: UA083253210000026005053761169.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8409 / 1.57MB / SQL:{query_count}