Дует сестричок-«поспішайок»

У Львівському перинатальному центрі активно впроваджують другий етап виходжування новонароджених. Зараз під опікою медиків ще дві дівчинки

У серпні у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі народилося 532 дитини: 274 хлопчики та 258 дівчаток, у тому числі 12 двієнь.
Двоє сестричок, які з’явилися на світ ще 27 серпня, досі змушені перебувати в стінах лікарні. Через малу масу тіла при народженні дівчатка були ослаблені та потребували кваліфікованої допомоги медиків. На другому етапі виходжування в перинатальному центрі успішно вже перебували багато немовлят.
«Своїх двох донечок породілля з Пустомитівського району народила на 32 тижні вагітності. Дівчатка мали невелику масу тіла – 1900 та 1750 грамів, – розповіла «Львівській Пошті» завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Львівського обласного перинатального центру Вероніка Колдра. – При народженні їхній стан був важкий. Вони мали дихальні розлади, тож потребували штучної вентиляції легень та спеціальної замісної терапії».
Зі слів співрозмовниці, тиждень сестрички перебували у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, згодом їх перевели до постреанімаційної палати на другий етап виходжування.
«Раніше діток, які передчасно народилися або мали певні проблеми зі здоров’ям, ми стабілізували і були змушені переводити в інші дитячі лікарні. Зараз усю необхідну допомогу – аж до виписки – надаємо на місці, – веде далі Вероніка Колдра. – В даному випадку від самого народження мама що три години приходила у відділення до своїх діток, приносила їм зціджене молоко, міняла підгузки, доглядала їх, хоча немовлята були підключені до трубочок і катетерів. На другому етапі виходжування мама вже могла більше часу бути з дітьми, аби доглядати та годувати їх».
Скільки часу двоє сестричок-«поспішайок» перебуватимуть у перинатальному центрі, лікар прогнозувати не береться. Каже, що все залежить від них самих: як вони почуватимуться і як набиратимуть вагу.
Нагадаємо, зараз у перинатальному центрі обладнана лиш одна постреанімаційна палата на чотири ліжка, де є можливість виходжувати діток, які цього потребують. Але в найближчих планах відкрити ще 25 ліжок, а також завершити реконструкцію другої черги лікарні – гінекологічного корпусу.
Як писала «Львівська Пошта», у Львівському обласному перинатальному центрі у серпні виписали додому передчасно народжену трійню. Дівчатка-"поспішайки" місяць перебували під наглядом медиків. Каміла, Аліна та Вероніка – так назвали трійню, яка ще 9 липня народилася у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі. Цілий місяць передчасно народжені діти були змушені перебувати під пильним наглядом медиків. Річ у тім, що дівчатка народилися з респіраторним дистресом, тому весь час були у відділенні інтенсивної терапії новонароджених на штучній вентиляції легень та спеціальній замісній терапії. Згодом їх перевели до постреанімаційної палати. Як розповідала «Львівській Пошті» директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська, три дівчинки з’явилися на світ за допомоги екстреного кесарського розтину на 32-33 тижні вагітності з масою тіла 1360, 1480 та 1650 грамів.
«Виносити трійню не так просто, тому, як і більшість інших, ці дівчатка також народилися передчасно. Спочатку їм діагностували певні проблеми зі здоров’ям, вони потребували штучної вентиляції легень та сурфактантзамісної терапії, – розповідає директорка перинатального центру. – Зараз у дітей позитивна динаміка. Їхня вага з кожним днем збільшується, вони активно розвиваються, а в мами налагодилося грудне вигодовування. Усього цього вдалося досягти завдяки роботі мультифункціональної команди нашого центру: акушерів-гінекологів, неонатологів, реаніматологів, анестезіологів, середнього і молодшого медперсоналу. Усі невтомно працювали над тим, аби виходити цих дітей і успішно виписати».
Марія Малачинська розповідала, що це перша трійня, яку вдалося виходити аж до виписки в перинатальному центрі. До цього часу дітей із такою малою масою тіла на другий етап виходжування зазвичай доправляли в ОХМАТДИТ. «Це був наш перший досвід успішного виходжування трійнят, які народилися після багатоплідної вагітності з вагою меншою 1500 грам. Тішимося, що всю потрібну кваліфіковану допомогу можемо надавати на місці. Так тепер повинно бути завжди. Навіть коли пацієнтки народжують дітей із малою масою тіла, вони все одно мають іти додому разом! Це і є робота відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей. Загалом для перинатального центру дуже важливо працювати в замкненому циклі. Тобто в цьому випадку вся допомога від невиношування вагітності, самих пологів і догляду мами та дітей відбувалася в стінах нашого центру», – зазначала Марія Малачинська.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7744 / 1.57MB / SQL:{query_count}