Безпечно і по-новому

Як навчатимуться львівські школярі з 1 вересня, які заходи безпеки передбачені та чи будуть групи продовженого дня, дізналася «Львівська Пошта»

До початку нового навчального року – менш ніж тиждень. Попри всі побоювання і тривоги батьків та вчителів учні розпочнуть його у школі за партами. Однак батькам доведеться запастися масками та звикати, що дитина йде до школи не на пів на дев’яту чи дев’яту годину, як було раніше, а у визначений для її класу час. Якщо в сім’ї двоє і більше школярів, можливо, доведеться проводжати їх до школи окремо.

Безпека – коштом міста

Аби навчання було безпечним, місто вже закупило в усі школи Львова дезінфектори, прилади для вимірювання температури, маски тощо. На ці потреби з бюджету міста виділили 9,5 млн грн. Усі вчителі будуть забезпечені масками, буде й запас для учнів, які забудуть їх удома.  
«Мийні засоби, прилади для вимірювання температури, паперові рушники, дезінфекція – все це забезпечить місто. Тож якщо хтось буде просити вас здати кошти – не здавайте, бо це відповідальність громади Львова!» – наголосив у своєму зверненні міський голова Львова Андрій Садовий.
З його слів, якщо у класі захворіла дитина, весь клас на 14 днів піде на самоізоляцію. Для цього передбачені інші форми навчання.
Також він звернувся до працедавців із проханням поставитися з розумінням до батьків, у яких є діти шкільного віку, адже в багатьох школах захід у приміщення буде в різні години для різних класів. «Створіть для своїх працівників комфортні умови, бо вони повинні перше відправити дітей до школи, а потім прийти до вас на роботу», – просить він.

У кожній школі – своя модель навчального процесу

Як розповіла «Львівській Пошті» очільниця відділу освіти Личаківського і Сихівського районів Зоряна Хонько, кожна школа розробляє свою модель навчального процесу, яка буде найкращою для цього закладу, адже в різних школах різні умови, різна кількість дітей, входів, приміщень.
Першого вересня лінійок у школах Львова не буде
«Будуть відкриті всі входи до школи і затверджені маршрутні карти, як діти мають рухатися, щоб унеможливити їхнє скупчення при вході чи виході. Цілком можливо, що батькам, які мають дітей, наприклад у першому і четвертому класах, доведеться збирати і проводжати їх до школи у різний час, адже в багатьох школах буде гнучкий графік занять. Є рекомендація, і багато шкіл її впроваджують, що один день на тиждень буде дистанційне навчання, щоб діти і вчителі не втрачали навичок, бо невідомо якою буде епідситуація надалі, щоб усі розуміли, що дистанційне навчання – це нормальний навчальний процес. Однак для учнів першого і другого класів ми рекомендували звичне навчання, бо бажано, щоб такі малі діти навчалися в школі за партами. По змозі буде щонайбільше занять на свіжому повітрі», – каже освітянка.
З її слів, наразі якихось рекомендацій щодо кількості дітей у класі чи якихось нових вимог щодо необхідної площі на одну особу немає. Кожен заклад сам вирішує, як краще розсадити дітей. 
«Першого вересня лінійок не буде! Вже кілька років поспіль не проводимо їх у школах. Ми рекомендували, щоб це були звичайні уроки, щоб кожен класний керівник, особливо першого класу, вирішив, як він має зробити цей день і пам’ятним, і безпечним водночас», – зазначила Зоряна Хонько.
Вхід батькам до школи заборонений! Усі питання вирішуватимуть у телефонному режимі. Групи продовженого дня працюватимуть, щодо роботи гуртків – наразі це питання в процесі обговорення. Навчальний рік у позашкіллі розпочнеться трохи пізніше.
Кожна школа розробляє свою модель навчального процесу, яка буде найкращою для цього закладу
Дітям, які перебувають у групі ризику, мають хронічні захворювання, рекомендовано залишатися вдома. Їм можна забезпечити дистанційну чи індивідуальну форму навчання, якщо є висновок комісії. Це кожен керівник буде окремо обговорювати з батьками.
«Радимо батькам так само, як і в садочку, щоранку уважно оглядати дитину. Якщо є якісь симптоми, наприклад закладення носа, покашлювання, підвищена температура, дитину потрібно залишити вдома і поінформувати про це класного керівника. Якщо підозри підтвердяться – звернутися до лікаря. Маємо бути уважні, треба подбати, щоб дітей із симптомами захворювання не було у навчальних закладах! Якщо ж підозри не підтвердилися, дитина здорова, довідки від лікаря не потрібно. Якщо довелося пройти лікування – необхідна довідка, що дитина здорова. Якщо дитині стане зле чи проявляться якісь симптоми впродовж навчального дня, то в школах є медпункти та облаштовані ізолятори. Медсестра огляне дитину, і та за потреби перебуватиме в окремому приміщенні, допоки батьки не прийдуть по неї. Буде щоденний моніторинг відвідуваності учнів і здоров’я серед працівників шкіл, однак тестування не передбачені», – пояснила Зоряна Хонько.

Школи готові

Міський голова Львова Андрій Садовий інспектував три львівські школи на готовність до початку навчання і був задоволений  побаченим. Усі три навчальні заклади розробили власні протоколи діяльності, спираючись на умови в своєму закладі та на кількість учнів. У школах є антисептики, одноразові рушники для витирання рук, маски. Якщо дозволять погодні умови, учні багато часу проводитимуть надворі, на території навчальних закладів.
Якщо у класі захворіла дитина, весь клас на 14 днів піде на самоізоляцію
«Ми мали достатньо часу для підготовки до нового навчального року, ми чекаємо дітей. Ми старалися максимально передбачити усі можливі загрози, які можуть постати перед нами. Навчаємо вчителів освоювати нові навчальні платформи, вдосконалюємо їхні вміння. Окрім того, закупили всі необхідні засоби захисту, розробили низку протоколів. З огляду на реальний хід навчання будемо вносити необхідні корективи і виправляти помилки», – каже директорка ліцею №51 ім. І. Франка Любов Костюк.
«Ми готові до нового навчального року, забезпечені засобами індивідуального захисту й антисептиками у повному обсязі: станом на сьогодні маємо місячний запас. Усі кабінети, класні приміщення готові. З нетерпінням чекаємо дітей. Для себе розробили двотижневий алгоритм навчання. Наразі пропонуємо запустити до школи учнів перших – п’ятих класів, адже саме вони потребують максимальної соціалізації у навчальному закладі. Учні шостих − дев’ятих класів один тиждень навчатимуться у школі, один – онлайн. Учні десятих і одинадцятих класів три дні навчатимуться у школі, два – онлайн. Так ми почнемо працювати з першого вересня, а далі будемо спостерігати, як це працює, і вносити корективи, якщо буде потрібно», – зазначила директорка Ліцею міжнародних відносин ім. В. Стуса Світлана Уралова.

Нові рекомендації МОЗ

Ще на початку серпня Міністерство охорони здоров’я розробило тимчасові рекомендації для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів та вишів. Відповідно до них школи й готувалися до нового навчального року. Однак через оновлення рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та після селекторних нарад із освітянами МОЗ вніс корективи щодо протиепідемічних заходів для закладів освіти під час навчального року.
Групи продовженого дня працюватимуть, щодо роботи гуртків – наразі це питання в процесі обговорення
Нові протиепідемічні правила, зокрема, передбачають, що учням перших – четвертих класів вхід та пересування приміщеннями закладу освіти дозволені без використання захисної маски чи респіратора. У регіонах помаранчевого рівня епідемічної небезпеки педагогам у процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використовувати захисні щитки, а в «зелених» та «жовтих» регіонах вчителі у класі можуть працювати без маски за умови дотримання дистанції. Окрім того, дозатори для антисептиків треба розміщувати тільки на вході до закладу, надалі рекомендовано мити перед уроками руки з милом. 
Актуальними залишаються рекомендації щодо:
розміщення плакатів про респіраторну гігієну і етикет кашлю; 
розміток на підлозі для тримання дистанції та організованого руху коридорами; 
провітрювання приміщень не менш ніж 10 хвилин після кожного заняття;
очищення і дезінфекції поверхонь (клямок, столів, місць для сидіння, поручнів тощо) після проведення занять у кінці робочого дня. 
Не змінилися рекомендації й щодо шкільного харчування:
самообслуговування і «шведський стіл» заборонені; 
має бути чіткий графік харчування, відстань між столами не менш ніж 1,5 метра, за одним столом може сидіти не більш ніж чотири особи; 
кухарі та їхні помічники працюватимуть у захисних масках і одноразових рукавичках, працівники, які видають страви або здійснюють розрахунок, матимуть ще й захисні окуляри або щитки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8463 / 1.63MB / SQL:{query_count}