ЗНО-2020: знову кращі

На Львівщині вже більше 50 учнів отримали найвищі бали на ЗНО. Попереду результати оцінювань з географії та хімії

Хоч зовнішнє незалежне оцінювання показало, що близько 23 тисяч українських дітей серед тих, хто складав іспити, провалили тести з української мови та літератури, а також з історії України, та все ж цьогоріч випускники неабияк потішили викладачів і батьків.
Спочатку було відомо про учнів, які найкраще здали математику і фізику, а тепер до них додалися ще й ті, хто здавав історію України, українську мову та літературу, біологію та іноземні мови.
Загалом у Львівській області з різних предметів ЗНО на 200 балів вже написали більше 50 учнів. Сьогодні, 29 липня, мають оприлюднити ще й результати з географії та хімії. Цілком ймовірно, що й серед них будуть ті, хто набрав також максимальну кількість балів – 200.

Фізмат попереду

Як розповіла «Львівській Пошті» директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО) Лариса Середяк, математику на 200 балів написали 15 дітей, фізику – 12, історію України – 10, англійську мову – шестеро, українську мову та літературу – троє, а біологію – восьмеро учнів.
«Відверто кажучи, всі ми цього року дуже переживали, як пройдуть оцінювання та якими будуть результати, адже запровадили карантин, відмінили пробне ЗНО... Проте, усе минуло добре: пункти працювали, жодних зривів не було, навіть не зважаючи на сильні дощі і зливи», – зазначила Лариса Середяк.
Зі слів співрозмовниці, усі двохсотбальники з математики зі Львова. Зокрема, 13 з них навчалися у Львівському фізико-математичному ліцеї, решта в Львівській академічній гімназії при Львівській політехніці та ліцеї №2. Вперше багато двохсотбальників у нас з фізики. Вісім з 12-ти зі Львова (при чому п’ятеро з фізико-математичного ліцею, інші зі школи № 52 ім. М. Лобачевського та Львівського економічного ліцею), решта з області – двоє з Дрогобича (Дрогобицького ліцею та ліцею № 16 ім. Юрія Дрогобича), школи №1, що у Щирці Пустомитівського району та села Нежухів Стрийського району.
Зі слів Лариси Середяк, п’ятеро дітей є 400-бальниками з математики і фізики. Четверо з них з фізико-математичного ліцею та одна дитина з 52 школи Львова.
Як уже мовилося, з української мови та літератури на 200 балів написали троє учнів. Всі вони зі Львова – зі школи №30, фізико-математичного ліцею та ліцею №46 ім. В. Чорновола.
Що стосується англійської мови, то маємо шестеро найкращих. При чому один з них – випускник минулих років.
«Англійську мову на 200 балів написав лише один львів’янин. Це учень школи №8 з поглибленим вивченням німецької мови! Решта з області: трускавецької школи №1, червоноградської школи №1, пустомитівської школи №1, та школи №2, що у Старому Самборі», – акцентувала директорка ЛРЦОЯО.
З історії України п’ятеро з десяти найкращих вчилися у Львові (навчалися у школі №60, №28, №3, НВК ім. Шептицького, ліцеї міжнародних відносин ім. Стуса), решта з області: самбірської школи № 8, с. Попелі Дрогобицького району, Жидачівської НВК, Миколаївської НВК, та турківської школи №1.
З біології двоє з восьми двохсотбальників львів’яни (навчалися у класичній гімназії та фізико-математичному ліцеї), всі решта з області: дрогобицького ліцею, стрийської школи №2, трускавецької, школи №3, щирецької школи №2, с. Соколя Мостиського району та смт. Краковець Яворівського району.
Нагадаємо, найкращі учні від міської ради отримають премії в межах Програми підтримки обдарованої молоді міста Львова.
Наразі ж зараз триває додаткова сесія. На неї, на відміну від інших років, зареєструвалося вдвічі більше учнів.
«Якщо в минулі роки на додаткову сесію ЗНО реєстрували приблизно 200 осіб, то цьогоріч – в межах 400. Така кількість пов’язана з тим, що діти приносили довідки від лікарів, що вони перебували на ізоляції, бо хтось із родичів був хворий на коронавірус», – пояснила Лариса Середяк.

Здали не всі!

Після оприлюднення більшості результатів ЗНО з’ясувалося, що приблизно 23 тисяч дітей не змогли гідно здати тести з української мови та літератури, а також тест з історії України.
«У ЗНО з української мови та літератури, яке проходило 30 червня 2020 року, взяли участь 275 тисяч дітей. Іспит є єдиним обов’язковим тестом для всіх вступників. Максимальна рейтингова оцінка, яку можна було отримати – 104 бали. З них 22 є пороговим балом. Якщо випускник набрав 21 бал, вважається, що він вже не склав ЗНО з української. Ось цей поріг не подолали 8,32% учасників тестів. А це 23 тисячі дітей», – йдеться у повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти.
Проте, все ж варто пам’ятати, що 92% українських випускників таки успішно склали ЗНО з цього предмета. Експерти кажуть, що результати кращі, ніж минулоріч. «Не подолали поріг лише 8,3%, торік цей показник становив 16%!», – наголошують вони.
Історію України не склали 13,19% дітей з 178 714 учасників, які взяли участь у тестуванні. Максимально з цього предмету можна було отримати 94 бали. Пороговий бал складав 25. Отож, потрібних балів не набрали близько 23 тисяч дітей, решта – більше 150 тисяч їх таки набрали!
«У нас завжди були діти, які не змогли набрати потрібну кількість балів та подолати пороги. Але варто розуміти, що ці пороги дають лише право подавати документи для участі в конкурсах до вищих навчальних закладів. Ті ж, хто не набрав потрібної кількості балів, також можуть і повинні вчитися, наприклад, в училищах, коледжах та здобувати професії не менш затребувані», – резюмувала Лариса Середяк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8560 / 1.59MB / SQL:{query_count}