Народжуйте, пакунків вистачає

У пологових Львова та області, на відміну від більшості регіонів України, наразі ще є запаси бейбі-боксів. На скільки їх вистачить і чи можуть пакунки замінити на гроші

В Україні заморозили проєкт соціальної допомоги сім’ям «пакунок малюка». Породіллям видають останні партії бейбі-боксів, більше поставок не буде. Тим, хто цього року не отримав бейбі-бокс у пологовому, видадуть грошову компенсацію. Така інформація віднедавна поширюється в інтернеті, тому на вустах чи не кожної українки, яка найближчим часом народжуватиме.
У Мінсоцполітики пояснили, що це сталося через проблеми з тендером. Аби проблему вирішити, замість бейбі-боксів батькам пообіцяли виплатити гроші. Проте і такою відповіддю більшість українських батьків незадоволені. Кажуть, що обіцянка прозвучала без конкретики: якою саме буде компенсація, а головне, коли вона буде, незрозуміло.
На Львівщині, як запевняють посадовці, «пакунків малюка» є достатньо. Принаймні їх вистачить на найближчі місяці. Як буде далі – наразі також невідомо.

Гроші замість бейбі-боксів?

Дефіцит «пакунків малюка», або так званих бейбі-боксів, які мають видавати кожній породіллі ще в пологовому, в окремих регіонах Україні утворився ще кілька місяців тому. Затримки відбулися через проблеми з тендером.
За даними Міністерства соціальної політики, на придбання речей для немовлят з держбюджету виділили 1 млрд 200 млн грн. Освоїти ці кошти зголосилися 13 учасників. До тендеру допустили лише чотирьох. Ті, кому відмовили, подали скарги до Антимонопольного комітету.
Отже, 30 червня 2020 року, за результатом розгляду скарг учасників закупівлі, цей комітет ухвалив рішення скасувати процедуру закупівлі одноразової натуральної допомоги. На скільки вистачить наявних – залежить від залишків у кожній області.
У трьох пологових Львова – міському пологовому будинку №1, Львівському обласному перинатальному центрі та пологовому відділенні 3-ої міської лікарні – «пакунків малюка» є достатньо
Проблему відразу ж вирішили «погасити» грошима: Мінсоцполітики розробило проєкт урядового рішення, який передбачає запровадити виплату грошової компенсації вартості «пакунка малюка» на дітей, які народились у 2020 році. Але жодних виплат ще не було. Кажуть, це рішення ще має ухвалити уряд.
«Процедура організації нового тендеру триває від 70 днів до трьох місяців. Працюємо над тим, щоб пришвидшити цей процес. А поки замість «пакунків малюка» породіллям виплачуватимуть компенсацію. Відповідно до вартості «пакунку малюка» і відсоток інфляції. Це у межах п’яти тисяч гривень», – зазначив перший заступник міністра соціальної політики Євгеній Котик.

Львову пакунків вистачає. Поки що

У трьох пологових Львова – міському пологовому будинку №1, Львівському обласному перинатальному центрі та пологовому відділенні 3-ої міської лікарні – «пакунків малюка» є достатньо.
«Сьогодні у пологових Львова та області «пакунків малюка» вистачає. Жодних проблем немає. Свого часу департамент соціального захисту області розробив прогнозовану потребу, зробив вчасне замовлення та розподіл пакунків. Тобто ми їм відправили попередню потребу, вони замовили. За попередніми розрахунками, «пакунків малюка» нашим матусям має вистачити до кінця року, – зазначила начальниця відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат Львівської міськради Леся Дронь. – Зараз у пологових Львова є більше 530 запасів «пакунків малюка». Майже дві сотні їх є у львівських відділеннях соцзахисту. Велика кількість – більше тисячі – вже прямують до нас».
Щодо інформації, що бейбі-бокси можуть замінити на грошову допомогу, то поки що жодних розпоряджень у нашій області не було.
Про те, що «пакунки малюка» справді є у пологових Львова, наголосила й директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська.
«Бейбі-боксів у перинатальному вистачає. Навіть є невеликий запас – 200 пакунків. Ми постійно комунікуємо з управлінням соцзахисту, подаємо потреби. Є бачення, що проєкт буде мати продовження, і постачання не припиняться. Принаймні, нас запевнили, що так буде до листопада, а можливо, й до кінця цього року. Далі вже мають відбутися договірні зміни», – каже «Львівській Пошті» Марія Малачинська.
У перинатальному центрі «пакунки малюка» зазвичай видають під час виписки з пологового.
«Пакунок досить об’ємний і не завжди його можна помістити в палаті. Проте якщо батьки хочуть отримати його швидше, наприклад, щоб почати використовувати речі з нього, тоді видаємо швидше», – додала співрозмовниця.
Нагадаємо, «пакунок малюка» почали видавати з 2018 року. Щоразу перелік речей змінювався та покращувався. Зараз він містить 38 позицій із 63 різних речей для мами і немовляти: підгузки, пелюшки, ковдрочка, плед, одяг і косметика для дитини, іграшки, розвиваючий килимок, рушник, засоби гігієни для мами тощо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8061 / 1.57MB / SQL:{query_count}