Менше іграшок, більше прогулянок

Як у карантинних умовах працюють дитячі садочки Львова. Що змінилося і чи безпечно у них перебувати

Батьки та діти нарешті дочекалися! Наприкінці минулого тижня, 17 липня, після чотиримісячного карантину, у Львові таки запрацювали дитячі садки. Щоправда, їх відкрили з чіткими карантинними вимогами: обмежена кількість дітей у групах, температурний скринінг, дотримання соціальної дистанції працівниками садка. Щоб убезпечити малечу, сторонніх у приміщення не впускають, навіть батьків. Та й практично все дозвілля дітвори тепер відбувається на вулиці.
Перш ніж вести дітей в садок, батькам необхідно було заповнити згоду щодо дотримання правил відвідування закладів дошкільної освіти. Будь-які інші документи, наприклад, довідка з місця роботи чи від сімейного лікаря, не потрібні. Якщо температура у дитини підвищиться впродовж дня, то батьки зобов’язані оперативно забрати її додому. До речі, питання масок на дитячих обличчях, що так турбувало більшість батьків, також вирішене. Ними будуть користуватися лише працівники дитсадків. Діти їх не носитимуть!

Передусім безпека

У перший день відновлення роботи садків діток було небагато – прийшло лише 1100 дітей, що становить близько 5% від загальної кількості. Хтось із батьків відвіз дітей до бабусь і дідусів, інші не привели в садок через страх, інші – очікують. Мовляв, хочуть подивитися, як усе буде організовано в групах, а далі уже вирішать, чи вести дітей, чи ще зачекати.
Проте вже з цього понеділка кількість діток у групах зросла. Зі слів начальниці управління освіти Львова Зоряни Довганик, передбачається, що упродовж цього тижня присутність дітей буде у межах 30-40%.
«Із кожним днем кількість дітей може зростати. За цей тиждень будемо бачити, як система запрацює на практиці, адже працівники дитячих садочків ще не мали досвіду роботи в умовах карантину. Будемо контролювати, як виконують усі правила, проаналізуємо, які ще засоби захисту необхідно докупити», – пояснила Зоряна Довганик.
Зі слів головної освітянки міста, усі заклади дошкільної освіти Львова є забезпечені абсолютно всіх необхідним: засобами індивідуального захисту, дезінфекторами, безконтактними термометрами.
«Напередодні відкриття ми двічі обстежили всі наші садочки на готовність до прийому дітей. Зокрема, із групових приміщень забрали всі м’які іграшки, килими з довгим ворсом, розставили меблі так, щоб була якнайбільша дистанція, провели спеціальне навчання для всіх працівників закладів дошкільної освіти», – додала освітянка.

Нарешті у садочок!

Чи не найбільше на відкриття садочків чекали самі діти та їхні батьки. Мами кажуть, діти самі туди просяться.
«Ніка не хотіла вставати вранці. Але коли їй сказала, що йде в садок, то аж скочила з ліжка», – так перший «робочий» день своєї доньки описала Тетяна Турчина. Каже, єдиний недолік – йти у садок без ляльки. Але й з цим домовилися: дитина вибрала улюблену сукню і пішла.
«Львівській Пошті» жінка розповіла, що її донька у садок повернулася із великим задоволення. Скільки саме діток в їхній групі Тетяна не знає – у межах десяти.
«Важко щось сказати, бо нічого, по суті, не бачимо. Дітей від батьків забирають на вулиці, там же міряють температуру, самі вихователі ходять у масках і рукавицях. Дивним для мене є забирання додому капців, в яких вони ходять у групі . У перший день не дозволили дати піжаму, тепер ніби вже можна. З неприємного – наші вихователі ще не вийшли з відпусток, тому щодня новий вихователь. Мала від того стресує», – зазначила Тетяна.
На відкриття садка з нетерпінням чекала ще одна львів’янка Любов Мартинюк та її трирічна донька Аліна. Через карантин та закриття дошкільних закладів жінка втратила роботу!
«Садки нарешті відкрили, тож донька з цього понеділка зі задоволенням повернулася до однолітків та вихователів, за якими так сумувала, я ж можу почати пошуки нової роботи. Річ у тім, що не маючи на кого залишити дитя вдома, я не могла вийти на роботу, як того вимагав роботодавець», – зазначає Любов Мартинюк.
Жінка розповідає, що всіх карантинних норм та правил в їхньому садку, що у Франківському районі, вихователі суворо дотримуються: дітей зустрічають на вулиці, біля входу їм міряють температуру, запитують про стан здоров’я: як почувається і чи не кашляє. Батьків у приміщення не впускають.
«Усім задоволена, організація чудова. Головне, що в садку подобається дитині. Вона щодня ввечері мене по кілька разів перепитує, а чи піде вона завтра знову в садок. Шкодує лише за тим, що не може зі собою взяти улюблені іграшки, – веде далі співрозмовниця. – Єдиний недолік стосується питного режиму та перекусів. Виявляється, зі собою дитина не може взяти ані печива, ані пляшки з водою. Але ж діти довгий час проводять на вулиці, вони всі дуже спраглі. Через те навіть підходила до завідувачки садки. Казала, що питання спробують вирішити найближчим часом».

Як тепер працюють дитячі садочки міста Лева: 

Перше. Якщо батьки будуть вести дитину вперше після відновлення роботи, вони мають проінформувати про це вихователя до 17.00 за день до приходу.
Друге. Прийом дітей триватиме з 07.30 до 10.00 на території закладу за межами будівлі.
Третє. Батьки мають надати письмову згоду щодо дотримання правил відвідування ЗДО під час послаблення карантину.
Четверте. Для батьків вхід у приміщення дитячого садка заборонений.
П’яте. Заборонено приводити до дитячого садка дитину, з ознаками респіраторних захворювань (кашель, нежить, тощо), а також, якщо вона перебувала в контакті із хворими на Covid19 особами впродовж останніх 14 днів.
Шосте. При найменших ознаках нездужання дитини впродовж дня батьки зобов’язані її забрати і звернутися до сімейного лікаря (педіатра).
Сьоме. Впродовж дня кожні чотири години необхідно здійснювати температурний скринінг працівників та вихованців.
Восьме. Не приносити з дому до дитячого садка самокати, велосипеди, м’які та пластикові іграшки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8793 / 1.59MB / SQL:{query_count}