Хочу бути не Михайлом, а Майклом!

Із якого віку можна змінити своє ім’я чи прізвище і скільки за це доведеться заплатити

Будь-яка людина в Україні може змінити своє прізвище, ім’я і навіть по батькові. Як інформують у Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції, це можна зробити: на власне бажання, у випадку, якщо батько змінив своє ім’я або відомості про нього як про батька вилучені з актового запису про народження чи в разі усиновлення, його скасування або визнання недійсним.
На власний розсуд змінити своє ім’я мають право особи з 16 років. Із 14 до 16 років необхідна згода батьків (одного з них у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини) або за згоди піклувальника. Коли обоє батьків змінюють прізвище, то прізвище дитини також змінюється, при цьому, якщо дитині вже виповнилося сім років, необхідна її згода на це.
Як розповіла «Львівській Пошті» керівниця Центрального відділу ДРАЦСу Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у Львові Ірина Олива, за перше півріччя 2020 року було здійснено 316 змін імен.
«Із початку року львів’яни змінювали імена з Оксани на Роксоляну, з Тараса на Руслана, з Анни на Оксану, з Любові на Меланію, з Надії на Катерину або Вікторію, з Олени на Анну, з Ольги на Олександру, з Андрія на Віталія, з Романа на Володимира та Семена, з Ігоря на Володимира, з Марти на Катерину, з Михайла на Майкла, з Олени на Аврелію тощо. Одним не підходила милозвучність старого імені, другі змінювали ім’я через інші причини, але цього в заяві ніхто з них не вказує», – пояснює Ірина Олива.
Щоб змінити своє прізвище чи ім’я на власне бажання, особа повинна подати до відділу ДРАЦСу за місцем проживання заяву про зміну імені та додати до неї такі документи: свідоцтво про народження; свідоцтво про шлюб (коли заявник перебуває в шлюбі) або про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірваний); свідоцтва про народження дітей (якщо заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей); свідоцтво про зміну імені заявника, батька чи матері, (якщо воно раніше було змінене); свою фотокартку; квитанцію про сплату державного мита (5 грн 10 коп.). Якщо ж процедура повторна, наприклад, людина раніше вже змінювала ім’я і знову бажає це зробити, то це обійдеться їй у 51 грн.
Заяву про зміну імені розглядають у тримісячний термін з дня її подання. За наявності поважних причин цей термін може бути продовжений, але не більш ніж на три місяці.
Важливим є те, що після отримання дозволу заявникові впродовж трьох місяців необхідно звернутися в ДРАЦС для складання актового запису про зміну імені або прізвища. Якщо він цього не зробить без поважних причин, дозвіл втратить силу!
Відмовити в зміні імені або прізвища можуть, якщо є: кримінальне провадження щодо заявника або його перебування під адміністративним наглядом; наявність у заявника судимості, яка не погашена або не знята в установленому законом порядку; офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення заявника в розшук; надання заявником неправдивих відомостей про себе.
Подати заяву про зміну імені можна через вебпортал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» (dracs.minjust.gov.ua) або через Портал державних послуг (igov.gov.ua).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8097 / 1.55MB / SQL:{query_count}