Обирай перспективний фах!

ДНЗ «Львівське вище професійне училище харчових технологій» пропонує молоді опанувати актуальні професії

Ще трохи і закінчиться навчальний рік у школах. Більшість випускників 9-их і 11-их класів обиратимуть професію. Це надзвичайно важливий вибір, адже від того, якими фахівцями стануть юнаки та дівчата, залежить реалізація усіх їхніх здібностей, добробут родини, задоволення від життя, шана в суспільстві.
Перспективні професії, які гарантують успішне працевлаштування, гідну зарплату, можливість кар’єрного зростання молодь має змогу здобути у ДНЗ «Львівське вище професійне училище харчових технологій». За більш ніж півстоліття освітньої діяльності училище багатьом дало «хліб і долю». Тут опановують робітничі професії майбутні пекарі, кондитери, кухарі, офіціанти, бармени, майстри ресторанного обслуговування, а також агенти з постачання, адміністратори. Молодь навчають якісно пекти хліб, готувати смачні страви, вправно обслуговувати клієнтів.

Майстер-класи Марафону професій

Усі професії, умови навчання, перспективи працевлаштування ЛВПУ харчових технологій представляє у форматі Марафону професій. Він розпочався 6 лютого з презентації професії «Майстер ресторанного обслуговування». На майстер-клас «Вітамінні смузі» завітали старшокласники ліцею «Сихівський», школи «Провесінь» та загальноосвітніх шкіл селищ Грибовичі та Зимна Вода. Вихованці училища під керівництвом майстрині виробничого навчання Ольги Лядик та викладачки Галини Петриняк розповіли про корисні властивості смузі, приготували смачні вітамінні напої та почастували ними школярів. Багатьом юнакам і дівчатам припала до душі представлена професія, і вони висловили бажання опанувати її у Львівському вищому професійному училищі харчових технологій.
Напередодні Дня святого Валентина учні школи села Виннички ознайомилися з професією «Кондитер» і навчилися власноруч виготовляти подарунки до свята на майстер-класі «Солодка Валентинка». Під керівництвом майстрині виробничого навчання Світлани Фельдман школярі оздоблювали пряники, які понесли додому, аби подарувати їх рідним та близьким. А в Музеї хлібопекарства училища, створеному в 1992-ому, стараннями учнів, викладачів та майстрів виробничого навчання закладу професійної освіти, юнаки та дівчата дізналися про давні традиції та способи випікання хлібобулочних виробів, а також побачили, які шедеври кондитерського мистецтва можна створювати, опанувавши цю прекрасну професію. В училищі на честь свята провели конкурс «Міс та Містер професіонал», на якому юнаки та дівчата демонстрували не лише вроду, а й ерудицію, здобуті знання та фахову майстерність.

День відкритих дверей

Усі свої уміння і таланти учні ЛВПУ ХТ під керівництвом майстрів виробничого навчання та викладачів представили 20 лютого на Дні відкритих дверей. До училища завітали численні учні львівських шкіл №№57, 63, 9, 98 та школи села Гряда. Вони дізналися про історію та сьогодення закладу професійної освіти, побачили, якою потужною матеріально-технічною базою він володіє. Зокрема, з технологією випікання хлібобулочних виробів школярі ознайомилися у навчально-практичному пекарському центрі, створеному за підтримки Фонду Роберта Боша та компанії IFT GmbH з Німеччини. У центрі встановлене нове сучасне хлібопекарське обладнання, яке передала училищу німецька сторона. Юнаки та дівчата відвідали кухню-лабораторію, учнівське кафе, комфортні аудиторії, у яких проводять теоретичні заняття, побували у Музеї хлібопекарства училища. А ще із задоволенням смакували панкейки, випічку, смузі та каву. Юнакам і дівчатам дуже сподобалися атмосфера училища та перспективні професії, які у ньому можна опанувати. Психологиня училища Оксана Федоренко допомагала школярам визначити, до якої професії вони мають схильність. Деякі з них відразу подавали заяву про вступ до Львівського вищого професійного училища харчових технологій.
Зі слів директорки ЛВПУ ХТ Наталії Склярчук, за понад півстоліття освітньої діяльності  училища більш ніж дванадцять тисяч його випускників опанували практичні професії та успішно працюють на підприємствах харчової галузі, у відомих львівських ресторанах, барах, кафе, торгових центрах. Деякі з них стали керівниками підприємств, навіть започаткували власну справу. Є серед них і ті, що влилися у творчий педколектив училища і тепер навчають молодь усіх тонкощів хлібопекарської, кондитерської, кухарської справи, мистецтва обслуговування клієнтів, уміння організовувати виробничий процес.
«Ми навчаємо учнів не лише вміння все добре робити руками, а й творчого підходу до справи. Привчаємо їх крокувати в ногу з часом та впевнено дивитися у майбутнє», – зазначила Наталія Склярчук. І розповіла, що в нашій області планують створити навчально-практичний центр інноваційних технологій хлібопекарства і кондитерії на базі ЛВПУ харчових технологій.

Здоровий спосіб життя – здорове харчування

У Львівському вищому професійному училищі харчових технологій 27 лютого відбулася визначна подія. Постійні соціальні партнери закладу професійної освіти ПрАТ «Концерн Хлібпром» та відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області залучали молодь до здорового харчування, яке є важливою складовою здорового способу життя. ЛВПУ харчових технологій обрали для цього заходу не випадково, адже саме тут здійснюють підготовку кваліфікованих робітників харчової промисловості Львівщини, впроваджують передові технології та сучасні європейські тенденції. Училище пов’язує тісна співпраця з «Концерном Хлібпром» із перших днів його виробничої діяльності. Нині в  компаніі працює три тисячі робітників, серед яких багато випускників ЛВПУ харчових технологій. Варто наголосити, що концерн є одним із найпотужніших підприємств українського ринку хліба. На його виробництвах виготовляють до 200 тонн хлібної, кондитерської продукції, напівфабрикатів. «Концерн Хлібпром» приділяє велику увагу соціальній роботі, зокрема впроваджує масштабний соціально-просвітницький проєкт – серію занять «Говоримо зі школами. Хлібний урок». Такий «Хлібний урок» представники концерну провели учням львівської школи №9 в ЛВПУ харчових технологій.
Пропагує здоровий спосіб життя і Національний олімпійський комітет України. У форматі проєкту OlympicLab на модулі «Здоровий спосіб життя – здорове харчування» школярі зустрілися з головою відділення НОК України у Львівській області Юрієм Турянським, виконавчою директоркою відділення НОК України у Львівській області Лілією Гулою та видатними спортсменами-олімпійцями. Учні познайомилися з майстрами спорту міжнародного класу: веслувальником, учасником Олімпійських ігор у Атланті 1996 року та в Сіднеї 2000 року Романом Бундзом, переможницею та призеркою етапів Кубку світу, призеркою чемпіонатів Європи з велоспорту Тетяною Клімченко, а також зі срібним призером Кубків світу зі стрільби з лука, львівською олімпійською надією Сергієм Макаревичем. Юнаки та дівчата вчилися правильно харчуватися, дізналися, які продукти споживають уславлені львівські спортсмени. «Ми всіх закликаємо до здорового способу життя, зокрема до збалансованого і правильного харчування!» – наголосив Юрій Турянський. Львівські олімпійці та Юрій Турянський разом зі школярами взяли участь у майстер-класі з приготування млинців та панкейків під керівництвом модератора заходу – майстра виробничого навчання ЛВПУ ХТ Павла Васікова.
Як відомо, хліб – усьому голова. Начальниця управління комунікацій «Концерну Хлібпром» Оксана Гальчинська, менеджерка управління комунікацій Лілія Прусік, начальниця виробництва ВП ЦКВ Ольга Романчук ознайомили учнів з цікавими історичними фактами про хліб, із процесом випікання хлібобулочних виробів на підприємствах концерну, які працюють за міжнародною системою НАССР. А також розповіли про корисні та поживні складники продукту, який є основою щоденного раціону, і почастували свіжим хлібом школярів, представників відділення НОК України у Львівській області та олімпійців. Учні активно змагалися у вікторині, одержали подарунки від відділення НОК України у Львівській області та «Концерну Хлібпром». Можна з упевненістю сказати, що цей день надовго залишиться у пам’яті всіх учасників цього освітнього свята.

Марафон професій триває

У форматі Марафону професій майбутні комерсанти та їхні наставники 5 березня провели майстер-клас «Ефективні продажі». Однак на школярів чекають інші корисні та цікаві заходи. Зокрема, 11 березня можна буде підготуватися до величного свята Воскресіння Господнього разом із пекарями училища на майстер-класі «Великодня випічка», а 18 березня майбутні офіціанти навчатимуть майстерності оформлення святкового столу. Усі професії, яких навчають в училищі, будуть представлені 9 квітня під час Дня відкритих дверей.

Завітайте до ДНЗ «Львівське вище професійне училище харчових технологій»! Оберіть професію, яка забезпечить вам успішне майбутнє!

Приймальна комісія працює з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 16.00. 
Адреса: м. Львів, пл. Данила Галицького, 8.
Тел.: (032) 235-46-12; 242-27-33; +38 068 567-48-95.
E-mail:lplcht@ukr.net
http://lvpucht.lviv.ua
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8123 / 1.63MB / SQL:{query_count}