“Задля моєї дорогої Танюсі!”

Іконописець Левко Скоп запрошує в “Дзиґу” на виставку-продаж “365. Святі на весь рік”. Отримані кошти від продажу ґонтів скерують на лікування його дружини Тетяни Думан

Це авторський проєкт, у якому потужна сила Любові! Це проєкт відомого іконописця Левка Скопа задля лікування коханої – відомої художниці та благодійниці Тетяни Думан. Левко Скоп запрошує всіх охочих у “Дзиґу” (вул. Вірменська, 35)! У суботу, 14 грудня, о 16.00 в галереї відбудеться відкриття його персональної виставки “365. Святі на весь рік”.
Мовиться про 365 ґонтів із образами – святі на кожен день. Всі кошти від продажу робіт підуть на подальше лікування художниці. У пана Левка, його рідних та друзів одне бажання – врятувати життя Тетяні Думан. Лікування дороге, але таке життєво необхідне! Образи намальовані на ґонті з церкви Святого Миколая, що в Дрогобичі. Ціна одного – 1,5 тисячі гривень. Є вже й заброньовані ґонти, тобто ті, на які є покупець.
Творче подружжя Скопів знане в Україні і далеко за її межами завдяки своєму мистецтву, громадянській позиції та волонтерській діяльності. За роки російсько-української війни завдяки своїм картинам та іконам Тетяна Думан спільно з чоловіком – відомим художником-іконописцем Левком Скопом акумулювали для українського війська понад три мільйони гривень. А тепер самі потребують допомоги…
Зі слів Левка Скопа, куратором виставки-продажу є відома львівська волонтерка Марія Петришин. Помічниками у підготовці нового авторського проєкту стали сестра Тетяни Василина Думан, а також товаришка художниці Романа Гончарук. Левко Скоп щиро дякує всім, хто долучився до допомоги у підготовці виставки-продажу в “Дзизі”, зокрема працівникам галереї! Зазначимо, що співорганізатором виставки є жіноча ініціатива “Ангели Надії”, ГО Перший Український Жіночий Ветеранський Простір Re Hub.

“Український народ завжди вирізнявся особливим пієтом до святих. Триста шістдесят п’ять ликів святих жінок та чоловіків на ґонтах з пам’ятки ЮНЕСКО, церкви Юра, що в Дрогобичі. Вони, намальовані Левком Скопом, заряджені енергетикою митця та цього сакрального місця, чекатимуть на своїх власників, щоб стати надійним щитом небесного покровительства. Безліч зображень святих патронів і патронок чекатимуть, поки їм офірують палкі слова молитви в нових домівках, осяють лики тьмяним полум’ям свічки і озвучать найсокровенніші бажання свого серця!” – акцентують організатори виставки-продажу.
Левко Скоп розповів “Львівській Пошті”, що Тетяна Думан повернулася додому в Дрогобич після лікування у Німеччині. Як писала “Львівська Пошта”, наприкінці липня 2018-го художниця захворіла. Обстеження показало пухлину мозку. У Львові їй зробили операцію.

“Лікування Тані триває. Спершу була операція у Львові, згодом курс лікування у Польщі (там вона пройшла хіміо- і радіотерапію), потім – у Німеччині. Зараз Таня почувається добре як на діагноз, який поставили лікарі. Таня вдома малює – робить те, що є справою її життя. Згодом планує відкрити свою персональну виставку у Львові в 2020 році. Також у наступному році плануємо відкрити спільну виставку з дружиною та кількома художниками. Загалом щиро тішимося, що багатомісячне лікування таки дає ефект! Лікування у Німеччині продовжимо згодом, адже необхідне довготривале лікування. Віра, надія, молитва та підтримка людей – це дуже потужна сила, – наголошує пан Левко. – Щиро дякуємо всім-всім, хто нас підтримав і підтримує, хто допоміг фінансово і допомагає зараз! Люди, ви чудесні – добра і здоров’я вам!”.
Левко Скоп та рідна сестра Василина Думан є потужною підтримкою і опорою для Тані! Сестра завше поруч, зокрема й під час лікування за кордоном. “Таня тішиться кожним днем і традиційно багато малює. Наша Таня – боєць! Добре, що лікування дає ефект, зокрема, результати МРТ були в рази кращі, аніж після операції. Та процес лікування триває. Принагідно дякуємо всім людям з чуйним серцем, які нас підтримують”, – каже Василина Думан.

Усі небайдужі можуть переказати гроші на картку “ПриватБанку”: 5168745322182384
(одержувач платежу – Думан Василина Михайлівна, рідна сестра Тетяни).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9719 / 1.57MB / SQL:{query_count}