Підприємництво по-ветеранськи: садівництво та сливи – найкраща реабілітація

Як і де отримати грант у розмірі до тисячі євро на розвиток власної справи?

У невеличкому селі поблизу Кам’янки, що на Львівщині, молода сім’я Ольги та Анатолія Кептанарів займається виготовленням чорносливу. Свою справу розпочали спонтанно, коли декілька років тому на хрестини до донечки приїхала мати Анатолія з Хмельниччини та привезла домашній чорнослив.
“Залишивши собі частину, я запропонувала чоловікові залишки продати: написала у групу у фейсбуці оголошення, хотіла побачити, якою буде реакція, і за 5 хв. майже 100 людей відгукнулися. Так ми продали перший чорнослив і заодно побачили, що є попит”, – пригадує Ольга.
Анатолій був активним учасником Революції Гідності та учасником бойових дій на сході України, а після повернення почав самостійно заготовляти чорнослив. Цілий вересень та жовтень він проводить на Хмельниччині: сушить сливи на лознях за стародавньою технологією. Готовий чорнослив є екологічно чистим, цьому сприяє чисте повітря місцевості. “У нас кожна сливочка проходить через руки, адже кожну кісточку треба витягнути. В процесі ми вже відбираємо: якщо є якісь дефекти – залишаємо собі, а людям вже продаємо найкраще”, – розповідає Анатолій.
“Торік чоловік потрапив в аварію, то ми нічого не заготовляли. Тепер після повернення зі сходу України, аварії та важкої операції для нього садівництво, сливи – це найкраща реабілітація”, – каже дружина Ольга.
Цього року вирішили масштабуватись і чорносливу заготовили більше тонни. Ольга розповідає, що в попередні роки ще до Різдва всі запаси були продані, настільки багато було бажаючих придбати домашній чорнослив. Покупців шукають різними шляхами.  В основному це кондитери, молоді мами, або люди, які просто хочуть їсти смачний та корисний продукт. У планах виготовляти цукерки з чорносливом та бельгійським шоколадом.
Заходьте на сторінку Ольги у соціальних мережах – та замовляйте чорнослив, зроблений з любов’ю. 
Цього року Анатолій взяв участь у проєкті “Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей” від Міжнародної організації з міграції та отримав грант на закупівлю обладнання. Тепер у сім’ї є холодильна шафа для зберігання чорносливу та ваги для точного фасування. Ветеран пригадує, що спочатку не надто вірив, що отримає грант, адже раніше не брав участі у подібних проєктах. 
Ольга та Анатолій переконують, що коли в них усе вдалося, то й у інших теж вдасться, потрібно лише наполегливо працювати та вірити у свою ідею.

Якщо ви:
– ветеран АТО
– проживаєте у Львівській, Київській або Дніпропетровській областях
– хочете почати власну справу або розширити існуючий бізнес
Тоді у вас є можливість отримати грант у розмірі до 1 тис. євро на розвиток власної справи.

Заповнюйте заявку за посиланням або телефонуйте за номером 068 19 11 084
Проєкт фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції.
Виконавчий партнер проєкту – ГО Всеукраїнська асоціація керівників бізнесу – UABL.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8568 / 1.55MB / SQL:{query_count}