Впустімо світло в оселю для сиріт

У Домі милосердя святого Миколая, що на Короленка, 7, тривають роботи, аби якнайшвидше тут могли працювати з дітьми-сиротами. Центр опіки сиріт просить усіх долучитися до доброї справи – ідеями, грошима, власною працею!

Аби у Львові діти-сироти та діти, що опинилися у скрутних життєвих обставинах, мали куди звернутися по допомогу, громадськість у 2019-ому доклала чимало зусиль. Врешті-решт депутати Львівської міськради прийняли ухвалу виділити 40 млн грн, щоб викупити в облради будівлю на Короленка, 7 та передати у власність Центру опіки сиріт. Зараз тут тривають відновлювальні роботи, аби центр щонайшвидше запрацював.

Щоби Дім ожив

 
 фото: Олег Огородник (4)
«Ця будівля більш ніж п’ять років стояла пусткою, комунікації були відключені, частково знищені. Все треба помалу відновлювати. Передусім робимо найнагальніше, щоб якісь елементи ззовні чи всередині не падали на голову. Досліджуємо систему опалення, щоб необережними діями не завдати шкоди будівлі», – каже керівник Центру отець Роман Прокопець.
З його слів, тут прагнуть, щоб Дім милосердя щонайшвидше ожив, запрацював, щоб було де працювати і молитися з дітьми та їхніми наставниками, усиновителями. Тож спершу планують відновити невеличку частину будівлі, а відтак потроху відремонтувати і дати нове життя всій будівлі.
«У стінах цього Дому милосердя ми плануємо, і вже над тим працюємо, щоб діти, які переступають його поріг, приходячи зі своїми проблемами і потребами та шукаючи їхнього вирішення, відчували опіку і розуміння. Щоб через спілкування з капеланами, з волонтерами, через Боже слово мали можливість розвиватися, духовно зростати, а також відчути, що вони не самотні серед тих проблем, з якими вони стикнулися, що є люди, готові допомогти їм їх вирішити. Однак саме допомогти, а не вирішити за них! Щоби це відбувалося постійно в хороших умовах. Щоб усім було комфортно і затишно, ми з 1 серпня, коли отримали ухвалу про те, що це приміщення передане у власність місії Центру опіки сиріт, почали вивчати будівлю, її стан, визначати найбільш проблемні місця та нагальні потреби. Помалу починаємо їх вирішувати. За цей час вирішили нагальні питання з відведення дощівки у каналізацію, щоб вона не йшла в стіни, щоб не гнила підлога. Почистили й відремонтували ринви», – розповів отець Роман Прокопець.
У приміщенні, в якому раніше був актовий зал, а вже скоро буде каплиця, уперше за більш ніж півстоліття відкрили вікна, які були забиті ледь не від початку роботи в будинку школи-інтернату. Розпочали їх реставрацію. Вікна не просто великі – величезні. Зі слів отця Романа, найімовірніше, ці вікна поставили ще під час зведення будівлі в середині позаминулого століття. Зі слів майстрареставратора, їм більш ніж сто років. Внутрішні вікна потребують капітального ремонту, а от зовнішні ще служать, однак також потребують відновлення. Саме над ними зараз працює пан Нестор. Отець Роман дуже радий з того, що вдалося впустити світло у цю оселю, і вже зовсім скоро тут будуть молитися. Також у каплиці поміняли електропроводку, ремонтують підлогу і стіни. Одна стіна така сира, що продовжити роботи на ній можна буде лише за пів року, коли вона просохне. Отець Роман каже, що в найближчих планах підремонтувати стіни, пофарбувати їх у світлий колір, щоб можна було влаштовувати виставки робіт учасників іконописної майстерні, що діє при Центрі. Також поступово каплиця наповнюватиметься іконами. Вже цієї неділі першим до святилища ввійде патрон Дому милосердя Святий Миколай.
Уже 29 грудня заплановане освячення каплиці, яке здійснить митрополит і архиєпископ Львівський Ігор Возьняк. Відтак планують щоденні богослужіння в каплиці, але для цього ще потрібне літургійне начиння та убранство, богослужбові книги.
Охочих допомогти з цим просять зголошуватися до Дому милосердя через соцмережі чи безпосередньо на Короленка, 7
«Окрім робіт у каплиці, плануємо найближчим часом облаштувати ще кілька приміщень: навчальний клас, кімнату для волонтерів, приміщення, де містилася б база Святого Миколая, а також соціальний гостел для осіб із числа сиріт: випускників шкіл-інтернатів, які вже є студентами. Тут вони мали б де переночувати, привести себе до ладу. Також облаштуємо для них кухню, пральню та душову. Буде й кухня для занять кулінарної школи «Казанок», яка вже кілька років діє при Центрі», – веде далі отець Роман.

Допомогти в потребі

Нагадаємо, Центр опіки сиріт працює вже десять років, зараз він допомагає обділеним долею дітям у 17 закладах, а також усім тим, що до нього звертаються.
«Від самого початку нашої діяльності ми зрозуміли, що не варто відокремлювати дітей-сиріт від інших дітей, від суспільства. За даними, які ми отримуємо від служби у справах дітей, у Львові близько 600 дітей-сиріт, а в області – понад 2 тисячі. Ми не можемо наразі всіх їх охопити опікою, але намагаємося впродовж року щодня відповідати на ті потреби, які стоять перед дітьми, перед батькамивихователями чи наставниками. Співпрацюючи зі службою у справах дітей, проводимо різні тренінги, проєкти, програми, які допомагають дітям увійти в життя після інтернатного закладу, здобути професію, яка допоможе їм утримувати себе і мати стабільність, а також здобути впевненість у своїх силах. Намагаємося донести до дітей в інтернатах, в будинках сімейного типу, що вони повноцінні учасники нашої громади – міста, області, України загалом, і безперечно можуть претендувати на щасливе майбутнє. І хоч ми не можемо охопити всіх дітей-сиріт, працюємо над тим, щоб вони знали про нас, щоб у разі потреби мали куди звернутися. Ми завжди відкриті до різнобічної допомоги як для дитини, так і сім’ї, яка стикнулася з проблемою чи роздумує над усиновленням дитини, як також кожному потребуючому», – каже священник.

Знайти ідеї та кошти

Назагал площа будівлі – близько 3000 кв. м, є ще 0,5 га території, на якій можна організовувати спортивні заняття і змагання, є господарські приміщення, в яких планують організувати майстерні. Щоби привести все це до ладу, необхідна не лише величезна сума коштів. Нині Центр опіки сиріт не тільки шукає меценатівблагодійників, а й ідеї, як організувати будинок і роботу в ньому, щоб він був самоокупний, щоб не був тягарем для громади.
«Після Першої світової війни Митрополит Андрей Шептицький виділив колосальну суму (близько 117 мільйонів гривень на нинішні гроші), щоби заопікуватися дітьми-сиротами. Були створені понад 30 захоронок, якими опікувалися монастирі й мали за мету виховувати добрих християн та свідомих українців. Де він брав гроші? Звертався до громадськості, до українців усього світу, в тому числі у діаспорі, до різних світових організацій, використовував усі можливості, аби залучити кошти на потреби дітей. Ми також відкриті до цілого світу, також говоримо про потреби цього Дому, щоб люди доброї волі допомогли на них відповісти. Радо чекаємо усіх зі своїми ідеями, пропозиціями, як облаштувати цей Дім милосердя у Львові. Коли оголосили збір коштів, щоб викупити будівлю, зібрали майже 280 000 гривень і 1200 доларів та 800 євро. І донині потроху надходять кошти. Саме за ці гроші по змозі стараємося оживити цю будівлю, щоб ми могли бути в ній і працювати для дітей. Відтак будемо приступати до масштабніших робіт», – стверджує отець Роман Прокопець.
Допомагають учні Ставропігійського ВПУ. Із майстром приходять хлопці і допомагають у штукатурних роботах. Можливо, з часом буде налагоджена співпраця з іншими навчальними закладами.
«Бачимо, як змінюються учні та студенти, які приходять до нас, щоб допомогти. Ця робота спільно зі священниками, волонтерами, братами збагачує їх. Самих священників вони бачать по-новому – як людей, які не бояться вдарити молотком по пальцях, не бояться брудної роботи, і ці діти також стараються щось зробити, щоб наступного дня було краще», – каже священник.
Організатори обіцяють, що кожному, хто хоче допомогти, будуть раді і знайдуть роботу до снаги. Головне мати бажання долучитися до великої й потрібної справи!
Реквізити для допомоги:
Р/р 26003053749934, ПАТ «ПриватБанк»,
МФО 325321, ЄДРПОУ 37527309.
Призначення платежу – «Добровільна пожертва»,
отримувач – місія «Центр опіки сиріт» УГКЦ.
Контактні тел.: 097 295 36 06; 096 749 79 80.


Будинок на Короленка, 7 звели у 40-их роках ХІХ століття. В 1856 – 1857-их його реконструювали за проєктом Емануеля Галля. 1912-го побудували основне приміщення будинку (архітектор Зиґмунд Добжанський). Ця будівля до 1939 року належала товариству ремісників «Зірка». По війні тут був Інститут народної творчості, згодом школа-інтернат. Із 2011-го – Центр опіки сиріт Львівської архиєпархії УГКЦ почав співпрацю із Львівською загальноосвітньою школою-інтернатом №2.
У 2014 році школу переселили в сусіднє приміщення. Того ж року за наказом управління майном спільної власності ЛОР його передали на баланс школи-гімназії І – ІІІ ступенів Блаженних Климентія та Андрея Шептицьких. Через рік вона відмовилася від цього приміщення через непридатність для навчання. Тоді будівлю передали баланс КП Львівської облради “Нерухомість і майно”.
25 жовтня 2018 року сесія Львівської облради підтримала рішення продати нежитлові приміщення на вул. Короленка, 7 з аукціону. Господарський суд Києва за позовом Львівської міської ради ухвалив рішення – зупинити рішення Львівської обласної ради про приватизацію будинку колишньої школи-інтернату.
1 серпня 2019 сесія ЛМР прийняла ухвалу викупити за 40 млн грн будівлю на Короленка, 7 і передати у власність Центру опіки сиріт Львівської архиєпархії УГКЦ.


10 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ МОЛИТВИ ЗА СИРІТ

Щороку в другу неділю листопада усі церковні громади України єднаються в молитві за найбільш незахищених, за тих, що з різних причин не мають поруч найрідніших, – за сиріт.
Цього року День молитви за сиріт припадає на 10 листопада. Цього дня всі християни молитимуться в особливому намірі за кращу долю дітей-сиріт, за оздоровлення сім’ї та за повернення синів і доньок до своїх батьків, за об’єднання дитини з новою родиною, яку Бог обрав для неї, за зцілення дитячих ран та зміни на краще в житті дітей. Молитва за сиріт відбудеться в усіх львівських храмах! Низку заходів з цієї нагоди запланували, зокрема, в Домі милосердя Святого Миколая. Запрошують всіх охочих долучитися!
Організатори сподіваються, що в заходах візьмуть участь близько 250 дітей, а також громадськість, опікуни і люди, які поки ще роздумують над усиновленням. Адже найважливіше в житті кожної людини – зрозуміти і знати своє покликання та прямувати до цього.
Усіх, що не зможуть долучитися до заходів, ініціатори заходів просять приватно помолитися в намірі дітей, які нині перебувають у складних обставинах.

Молитва за сиріт

Всемогутній і Милосердний Боже, Отче неба і землі!
До Тебе заносимо сьогодні наші вдячні і благальні молитви. Дякуємо Тобі за дар життя кожної людини і кожної дитини.
Ласкаво просимо Тебе, Небесний Отче: поблагослови дітей-сиріт, покинутих, позбавлених даху над головою, голодних і стражденних. Зігрій їхні серця, збери їх під свої крила, щоб вони відчули Твоє піклування, сповнене любові і милосердя та втішилися радістю, що у Тобі мають найкращого і найдобрішого Отця. Зціли їхні серця від недуг та страждань фізичних і духовних. Вилий на них повноту Твоєї любові і Твого милосердя.
Даруй їм бути усиновленими родинами, які любитимуть їх і піклуватимуться про них, або повернутися до своїх батьків. Відкрий серця їхніх батьків до пізнання Твоєї правди і любові, до покаяння і навернення, щоб були здатними прийняти та виховати своїх дітей, оточивши їх любов’ю і теплом родинного життя.
Поблагослови, Небесний Отче, усіх людей і всі сім’ї, які опікуються сиротами. Наповни їх Твоєю любов’ю і благодаттю, щоб Твій мир і Твоє благословення панували в їхніх оселях і серцях.
А Ти, Пресвята Богородице, Мати і Заступнице українського краю, потіхо і прибіжище сиріт, покрий своїм небесним покровом усіх дітей та будь для них ласкавою і люблячою Матір’ю.
Амінь.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8157 / 1.67MB / SQL:{query_count}