Обама переміг Клінтон

Праймеріз у США визначили кандидатів у президенти від Демократичної і Республіканської партій

Праймеріз у США визначили кандидатів у президенти від Демократичної і Республіканської партій

obama.jpgУ Сполучених Штатах Америки завершилася епопея із визначенням кандидата від Демократичної партії на посаду президента країни. У праймеріз, що тривали кілька місяців, здобув перемогу сенатор Барак Обама. Вчора він оголосив, що саме він буде кандидатом у президенти США від Демократичної партії.

Отже, за президентське крісло 4 листопада цього року боротимуться від демократів Барак Обама, а від республіканців Джон Маккейн.

Гіларі Клінтон привітала свого опонента з вдалою кампанією, хоча не поспішає визнавати свою поразку, повідомляє BBC. Водночас вона пообіцяла всіляко сприяти єднанню у лавах демократичної партії і навіть висловила готовність висуватися на посаду віце-президента в зв'язці з Бараком Обамою.

Цікаво нагадати, що сам Обама у березні відкинув припущення, що в разі перемоги Гіларі Клінтон він може погодитись балотуватися на посаду віце-президента. "Я переміг в удвічі більше штатах, аніж сенатор Клінтон. Мене підтримує більше виборців і більше делегатів пар­тійного з'їзду. Тому мені важко зрозуміти, як людина, що перебуває на другому місці, пропонує посаду віце-президента лідерові перегонів", - сказав тоді він, наголосивши, що не погодиться на другорядну роль.

Експерти зазначають, що таке жорстке протистояння у лавах демократів грає на руку кандидатові від республіканців Маккейну. До того ж, Гіларі Клінтон визнають сильнішою противагою Маккейну, аніж Обаму. Тому є невелика вірогідність того, що до виборів демократи ще можуть "передумати".

Одною із основних відмінностей у програмах кандидатів є позиція щодо Іраку. Обама - прихильник виведення американських військ з цієї країни, тоді як ветеран В'єтнаму Маккейн вважає, що війна повинна тривати до переможного кінця.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7980 / 1.55MB / SQL:{query_count}