“Раді бачити у нашому товаристві однодумців”

Благодійний фонд “Опіка майбутнього” шукає помічників для реалізації соціальних проектів “Одягни випускника” і “Подарунок на випускний”

Менш ніж місяць залишилося до того часу, як у більшості навчальних закладів України пролунає останній дзвоник, а для випускників зазвучить останній випускний вальс. Для більшості з них це стане справжнім святом, адже завершиться важливий етап у їхньому житті і має розпочатися новий, невідомий та, без сумніву, цікавий період життя. Проте не завжди і не перед усіма на цьому етапі постають райдужні перспективи. Для вихованців сиротинців та реабілітаційних центрів перехід у нове життя супроводжується страхом та невпевненістю у завтрашньому дні. Це саме той момент, коли суспільство має підставити плече допомоги, щоб зробити впевненішими кроки майбутніх студентів. Такі цілі ще два роки тому поставили перед собою працівники і волонтери Благодійного фонду “Опіка майбутнього”, впроваджуючи у життя проекти “Одягни випускника” та “Подарунок на випускний”.
“Мабуть, ці проекти ми мали б об’єднати в один великий, – розповідає директор фонду Андрій Баховський. – Але так історично склалося, що вони досі жили окремим життям, оскільки не було упевненості в успішній їх реалізації. Та меценати не підвели, і спільними зусиллями два роки поспіль нам вдавалося здійснювати задумане. Згадані проекти серед подібних у нашому арсеналі посідають вагоме місце, оскільки до нас ніхто нічого подібного в таких масштабах не робив”.
Проект “Одягни випуск­ника” передбачав забезпечення підопічних випуск­ників святковим вбранням на урочисту частину, щоб спільно з працівниками сиротинців та реабілітаційних центрів дати дітям відчути святковість цих подій. З часом до проекту доєдналися перукарі, візажисти, які подарували дівчатам-випускницям можливість почуватися справжніми красунями на випускному балу. 
“Подарунок на випуск­ний” став продовженням попереднього проекту: після урочистостей кожен випускник отримав подарунковий набір речей першої потреби (білизну, засоби гігієни тощо), щоби перші дні в новому житті не були такими стресовими.
“Для нас ці проекти насправді вирішують кілька соціальних завдань, – пояснює координатор Олена Баховська – Це насамперед інтеграційна мета. Діти після випуску не розчаровуються в суспільстві і залишаються в його рамках. Це, звісно, й психологічна мета – знизити рівень стресу під час переходу в доросле життя. Але на цьому ми не плануємо зупинятися. Наразі виношуємо ідею створення спеціального соціального центру, який би на перших порах надавав допомогу колишнім випуск­никам подібних закладів”.
Травень уже зовсім близько, тож Благодійний фонд “Опіка майбутнього” серйозно націлений на дотримання традицій та впровадження уже відпрацьованих проектів для випуску 2018 року. Однак самотужки і без підтримки реалізувати задумане буде вкрай важко.
“Ми покладаємо великі сподівання на меценатів і на наших волонтерів, які не раз доводили, що ми – потужна команда, – розповідає Андрій Баховський. – І цей рік, думаю, не буде винятком. Та все ж кожна команда рано чи пізно потребує підсилення, тому будемо раді бачити у нашому товаристві однодумців”.   
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8258 / 1.55MB / SQL:{query_count}