“Родинні обереги” в Митрополичих садах

У день вшанування пам’яті святого Юрія в нашому місті представлять суспільно-мистецький соціальний проект

У п’ятницю, 6 травня, о 13.00 в Митрополичих садах Святоюрського собору розпочнеться перший суспільно-мистецький соціальний проект – фестиваль “Родинні обереги”, під час якого збиратимуть кошти на проведення міжнародного літнього інклюзивного табору.
Це свято започатковане співачкою Даною Мехедовою у співавторстві з координатором Мережі освітньо-культурно-соціальних центрів для дітей із особливими потребами департаменту освіти і науки Львівської облдерж­адміністрації Галиною Амеліною-Царьовою. Громадська організація “На крилах ангелів” та Гуманітарний центр розвитку “У світ разом” в повному обсязі підтримали їхню ідею, як і співорганізатори фестивалю –  львівська “Фундація духовного відродження”, департамент внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА і Служба у справах дітей ЛОДА.
“Цього року ми провадимо цей проект уперше, маючи надію, що кожного року саме на свято Юрія матимемо таку приємність і Боже благословення продов­жувати наші починання, – каже Дана Мехедова. – Дякуємо всім тим, що нас підтримали, – органам влади, духовенству, небайдужим організаціям та окремим громадянам, митцям, народним умільцям, відомим зіркам театру та естради, усім, кому не байдуже майбутнє наших дітей”.
Цей захід має за мету об’єднати давні галицькі традиції та їхнє сучасне культурно-мистецьке трактування. Просвітницька місія проекту охоплює різні ланки як культурних, освітніх, так і історичних етапів розвитку безцінного національного скарбу – традицій та обрядів.
Українська вишиванка, стародавня хустка, обрядові пісні, байки, дух українського лицарства – все це представлятимуть у цікавих забавах, на майстер-класах, обрядових театралізованих дійствах, які будуть об’єднані в програмі заходу. Організатори запросять відомих артистів, акторів цього сегменту, а також народних умільців, аматорські та професійні дитячі колективи, які доносять та вміло поєднують культурну спадщину в сучасності. 
Уся мистецька програма спланована таким чином, щоб кожен, незалежно від соціальної чи фізичної спроможності, міг долучитися до цього дійства, зануритись у казковий світ мистецтва за допомоги пісні, танцю, відтворення історичних лицарських боїв, театру, цікавих українських звичаїв нашого регіону.
Зараз маємо необхідність звернути увагу суспільства на прийняття та толерантне ставлення до дітей і молоді з особливими потребами. Народжені під одним сонцем, усі ми різні, кожен із нас приносить у цей світ своє світло та свою барву. Розуміння цінності кожного життя та людської розмаїтості – важливий етап духовного зростання суспільства. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7907 / 1.54MB / SQL:{query_count}