Допоможіть здійснити мрію дитини бути здоровою!

Для порятунку п’ятирічного Олеся Патера уже зібрали 90 тисяч доларів. Цього вистачить на операцію в Японії, але ще потрібні гроші на переліт і перебування за кордоном

Не здаватися, йти вперед і щонайшвидше наблизитися до мети – здоров’я сина – ось завдання, яке постало перед сім’єю Патерів. У маленького п’ятирічного Олеся рідкісна хвороба моя-моя, тож йому конче необхідна операція на судинах головного мозку. І хоч сім’ї не вдалося зібрати необхідні 130 тисяч доларів на операцію у Швейцарії, проте вона не зневірилася і вже знайшла клініку в Японії. Потрібні 90 тисяч для операції на рахунку сім’ї вже є, та все ж не вистачає на поточні потреби – переліт, проживання і реабілітацію. Самотужки родині Патерів не впоратися, тому вона змушена знову кликати на допомогу небайдужих…

 
фото: Олена Тулай
Музика, що лікує

Задля порятунку Олеся Патера грошова допомога на рахунок сім’ї надходила не лише з цілої України, а й ледь не з усього світу. І все заради того, аби він одужав і тішив усіх нас своєю неймовірною усмішкою.
По-особливому до порятунку дитини долучився і Львів. Як уже не раз писала “Львівська Пошта”, у місті влаштували цілий марафон під назвою “Подаруй Олесю життя”! До доброї справи доєдналася велика кількість небайдужих людей, зокрема й такі українські колективи, артисти і музиканти, як: хорова капела “Дударик”, вокальна формація “Піккардійська терція”, Олександр та Юлія Божики, співачка Оксана Муха, Тарас Чубай, “НАОНІ оркестра”, вокальний октет “Орфей” і Павло Табаков, гурт “Шоколад” і Брія Блессінг, Іван Попович, Олег Кульчицький, тріо “Крайня хата”, гурт Sisterzz Voice, Михайло Мирка, Маріанна Ільків та багато інших. Крім цього, відбулося кілька благодійних заходів для допомоги Олесеві, як-от благодійний флешмоб “Коляда за життя”, благодійний вечір “Йорданська яблунева ялинка”, різдвяні вертепи. Отож, саме завдяки цим концертам, виставам, виставленим лотам, благодійним вечорам і просто грошовим переказам за три (!) місяці  вдалося зібрати колосальну суму – 90 тисяч доларів!
Зараз збір допомоги для лікування Олеся Патера на концертах припинили, проте рахунок і далі відкритий! Сім’я дуже сподівається на подальшу допомогу небайдужих людей.

Довгий шлях до здоров’я

Як уже мовилося, у хлопчика рідкісна хвороба – моя-моя. Її діагностують у однієї людини на мільйони. Недуга вражає судини головного мозку і може призвести до паралічу кінцівок. Хлопчик уже пережив ішемічний інсульт, не володів правою рукою, а через якийсь час йому почало віднімати й ногу. Лікарі запідозрили рідкісну хворобу, яка зараз перебуває на другій-третій стадії. І найбільше, чого побоюються батьки, щоб у дитини не виникали повторні інсульти.
Як розповіла “Львівській Пошті” мама Олеся Анастасія Патер, зараз її син почувається більш-менш нормально, проте нещодавно перехворів на грип, і це також відобразилося на його здоров’ї. “У сина трималася висока температура, і це вплинуло на його судини. Він мав деякі проблеми з координацією. Крім того, в Олеся виникли певні ускладнення – лікували бронхіт, – каже співрозмовниця. – Зараз усе добре, проходимо підтримувальне лікування, п’ємо ліки для розрідження крові, ходимо на реабілітацію в один із приватних медичних центрів”.
Єдине, що може врятувати Олеся Патера, це операція на судинах головного мозку. Зі слів Анастасії Патер, спочатку її синові мали зробити операцію у Швейцарії – в спеціалізованому центрі моя-моя в Цюріху. За неї треба було заплатити більше ста тисяч доларів. Проте в сім’ї змінилися плани.
“Щоби прооперувати Олеся в швейцарській клініці, нам треба було зібрати і заплатити 130 тисяч доларів. До квітня ми цього не подужаємо… Чоловік знайшов іншу клініку – в Японії, у Токіо, де нам пообіцяли гарні результати. Найімовірніше, триматимемося саме їх. Та й сума, яку доведеться заплатити за операцію, тут менша – 90 тисяч доларів. Саме стільки, скільки у нас є, – розповідає мама Олеся. – Хвороба моя-моя походить з Японії, то й, напевно, медицина і наука в тому плані у них більш розвинені. Коли саме поїдемо, ще не знаємо, але чоловік уже спілкувався з японським професором, який зазначив, що якраз наш хлопчик підходить під оперативне втручання, і вони готові взятися за нього”.
 
 фото: Олена Тулай
Зараз сім’я готує документи і водночас очікує листа-відповіді з клініки Medical and Dental University, де Олеся й оперуватимуть. “Найближчим часом маємо заявити, що зібрали всю необхідну суму і націлені лікуватися саме в них. Тоді чекатимемо від них документи, в яких буде зазначено, коли і куди саме нам треба їхати. Сподіваюся, це станеться не пізніше травня, – веде далі співрозмовниця. – До речі, нас уже попередили, що в Японії Олесеві доведеться перездавати буквально всі аналізи, оскільки наші обстеження не надто хорошої якості. А це знову гроші… Далі синові зроблять операцію – непряму реваскуляризацію судин головного мозку. Цілком можливо, що доведеться робити ще й другу. А якщо так, то заплатити треба буде лише за першу (90 тисяч доларів). Що стосується другої операції, то на нас ляжуть витрати на анестезію та перебування в клініці”.
І хоча родина Патерів назбирала необхідні гроші на операцію, все ж знадобиться ще чимало коштів на інші витрати – переліт, перебування за кордоном, додаткові обстеження, позапланові чи непередбачувані обставини та реабілітацію. Тому сім’я просить усіх небайдужих не покидати її напризволяще!
Охочі допомогти Олесеві Патеру
можуть переказувати гроші на:
Картка Приватбанку: 4731219108560271.
Патер Анастасія Романівна (мама Олеся).

Дмитро Кацал, директор хорової капели “Дударик”:
– Маленький Олесь Патер – пречудова дитина. Його мама працює хормейстером, а старший братик співає у нашій капелі. Тому коли ця сім’я звернулася до нас по допомогу, відмовити ми не могли. Я б навіть сказав, у нас не було варіантів… Ми залюбки долучилися до роботи. Три місяці тому на концерті хорової капели “Дударик” ми перші закликали людей допомогти маленькому Олесеві та його родині і тим самим розпочали цілий благодійний марафон “Подаруй Олесю життя”. Упродовж цього часу задля порятунку п’ятирічного Олеся Патера об’єдналося чимало небайдужих артистів і музикантів, які спричинили цілу лавину благодійності. На наших концертах, а також інших музикантів стояли скриньки, де небайдужі могли долучитися до доброї справи. Знаю, що чимало коштів надходило й з-за кордону. Для всіх нас це була справа доброї волі. Я радий за наших львів’ян, що ми не черстві, ми живі! Гадаю, багато речей пішло назустріч сім’ї. Я б сказав, сам Бог добрий до цієї дитини, бо за короткий термін часу пощастило зібрати таку колосальну суму. Під час концерту “ШЕВЧЕНКО REVOLUTION”, який відбувся у неділю, 11 березня, з дозволу батьків ми оголосили про завершення марафону, оскільки сім’ї вдалося зібрати потрібну суму для здійснення операції. Зараз чекатимемо щасливого повернення здорової дитини. Звісно, якщо б і надалі виникла потреба допомогти в зборі коштів чи для Олеся, чи для іншої хворої дитини, ми радо долучимося! Це не перша наша благодійна акція і, вірю, не остання.
Оксана Муха, співачка:
– У моєму житті так склалося, що уже в другої близької мені подруги дуже хвора дитина. Спочатку це була Мар’яна – мама Назарчика Трегуба, а тепер Настя – мама Олеся Патера. Разом із ними ми свого часу пластували! Спочатку я не знала, що в сім’ї Насті є проблеми, що в неї хворіє син. Дізналася це через “дудариків”… І коли на початку грудня розпочався благодійний марафон “Подаруй Олесю життя”, то директор “Дударика” Дмитро Кацал відразу ж запропонував мені долучитися до такої доброї справи. Звісно, я не відмовилася. А коли дізналася, що збір коштів проводитимуть для молодшого братика одного із хористів “Дударика” і що його мама Настя, то й поготів. Я дуже часто долучаюся до таких заходів, де просять допомогти хворим. Звісно, я не в змозі усім допомогти, тому іноді просто розводжу руками і розумію, що на всіх розпорошитися неможливо... Тому виходить так: за кого першого взявся, за того вже до кінця й борешся. З Олесем вийшло усе дуже швидко. Насамперед вдалося провести гарні і потужні концерти разом із “Дудариком”. Крім цього, на моїх різдвяних сольних концертах вдалося зібрати колосальні суми. Звичайно, не можу судити про всіх людей, але є такі, яким байдужа доля інших, а є такі, що готові допомагати. Знаю, що люди, які до мене приходять, завжди дуже щедрі й співчутливі. Я щоразу це бачу по зібраному в скриньках. Бачу також, яка публіка приходить на концерти “Дударика”, –достойні та щедрі люди, які роблять аукціони, виставляють лоти, купують картини. Львів’яни – особливі і, дякувати Богові, у нас ще не зникла співчутливість! Звісно, за потреби й надалі братиму участь в різних благодійних заходах, особливо задля порятунку чийогось життя. А щодо маленького Олеся Патера, то знаю, що сім’я уже зібрала достатню суму для проведення операції, тому бажаю йому щонайшвидшого одужання!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8071 / 1.64MB / SQL:{query_count}