Професії, що дарують насолоду

У Державному навчальному закладі “Львівське вище професійне училище харчових технологій” навчають перспективних професій

Ранок завжди починається зі сніданку, який заряджає енергією та дарує нам гарний настрій. Впродовж дня ми обідаємо, вечеряємо, зустрічаємося з друзями у кафе, ресторанах, аби відпочити, поспілкуватися, насолодитися чимось смачненьким. Та й жодна урочиста подія не обходиться без святкового столу. Доведено, що 70% позитивних емоцій людина отримує, споживаючи їжу.
Тож варто із вдячністю згадувати людей, чиї професії дарують нам життєдайну енергію, здоров’я, радість життя. Це пекарі, кондитери, кухарі. Кулінари – це одна з найдавніших та найпочесніших у суспільстві професій. Недарма назва професії походить від імені десятої давньогрецької музи Куліни. А у римлян десятою музою була Кулінарія, котра стала покровителькою кухарської справи.
Тож готувати страви, пекти хліб, виготовляти різноманітні торти, тістечка та інші солодощі є ремеслом і водночас мистецтвом. Для цього потрібні неабиякі здібності, знання та професійні навички.
Кваліфікованим спеціалістам необхідні знання органічної хімії, основ мікробіології, математики. Вони мають досконало знати будову та принцип роботи машин і механізмів, технологію приготування страв, якості продуктів. Ці професії вимагають також вправності, витривалості. Працівникам необхідна розвинена тактильна, м’язова та температурна чутливість, хороший нюх, смак, зорова та моторна координація, правильне відчуття кольору. Велике значення мають і особисті якості фахівців: добросовісність, ввічливість, комунікабельність, хороше ставлення до людей. Кажуть, що справжній кулінар поєднує багато талантів: дієтолога, художника, психолога.
Тож ці професії є творчими, але доволі складними.
Для того, щоб стати справжнім фахівцем, необхідна професійна освіта. У Львівському вищому професійному училищі харчових технологій упродовж півсторіччя готують висококваліфікованих робітників цієї галузі.
Навчання проходить у центрі міста. Характерно, що у середньовічному Львові тут селилися представники цеху пекарів і навіть була вулиця Пекарська, а цех пекарів був одним із найшановніших у місті Лева.
Нині учні опановують теоретичні знання у комфортних аудиторіях. Для професійно-практичної підготовки є обладнані сучасним устаткуванням майстерні. Зокрема, більше десяти років діє Навчально-практичний пекарський центр, створений за підтримки німецького Фонду Роберта Боша та компанії IFT GmbH Товариства з відновлення, у якому вихованці училища вчаться пекти хлібобулочні та кондитерські вироби на новітньому хлібопекарському обладнанні. Виробничу практику юнаки та дівчата проходять на державних та приватних підприємствах, у відомих кафе, ресторанах, закладах торгівлі. Найкращі учні, котрі володіють німецькою мовою, мають змогу навчатися та стажуватися у Німеччині.
Опікується навчанням та вихованням молодого покоління творчий і згуртований педагогічний колектив. Серед викладачів і майстрів виробничого навчання є ветерани, котрі присвятили не одне десятиріччя свого життя педагогічній діяльності в стінах училища, є випускники навчального закладу, є також і молодь.
Директор училища Наталія Склярчук також розпочинала роботу майстром виробничого навчання, згодом працювала викладачем, заступником директора, а з 2002 року очолює колектив. “У нашому навчальному закладі юнаки та дівчата, незалежно від статків родин, мають змогу опанувати професію, яка забезпечить їх високооплачуваною роботою і дасть можливість професійного та кар’єрного зростання”, – акцентує вона.
Нині випускники училища працюють на підприємствах харчової промисловості, в міні-пекарнях, пекарських, кондитерських та кухарських цехах супермаркетів, ресторанах, кафе, кав’ярнях тощо. Дехто навіть став керівником підприємства або заснував власну справу.
До слова, за даними www.sravnizp.com.ua, середній рівень заробітної плати у цій галузі нині 6 000 грн, а є вакансії, де пропонують 26 750 грн. 
Львівське вище професійне училище харчових технологій презентує свої освітні можливості на численних виставках, майстер-класах та інших заходах. Зокрема, 14 лютого школярі, що завітали на День відкритих дверей, брали участь у креативному ток-шоу “Без сумніву – моя професіЯ!”, а з 19 до 23 лютого учні училища були справжніми гідами на тижні професій “Пекар”, “Кондитер”, “Кухар”.
Училище радо запрошує дітей, аби з раннього віку вони знайомилися з основами цих перспективних професій, які згодом можуть стати їхньою долею.
Випускників 9-их та 11-их класів загальноосвітніх шкіл ДНЗ “Львівське вище професійне училище харчових технологій” запрошує на навчання.
Адреса: 
м. Львів, пл. Данила Галицького, 8,
тел.: (032) 242-27-33; 235-46-12; 235-56-13,
e-mail: lplcht@ukr.net,


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8666 / 1.57MB / SQL:{query_count}