Закохані у свою професію

Державний навчальний заклад “Львівське вище професійне художнє училище” готує справжніх митців і будівельників, відданих обраній справі

В Україні стрімко розвивається будівельна індустрія, яка потребує висококваліфікованих робітників. Сьогодні процес спорудження будинків, їх опорядження, оформлення інтер'єрів, наповнення предметами декоративно-ужиткового мистецтва вимагає від фахівця не лише смаку і таланту, а й володіння новітніми технологіями, вміння працювати із сучасними матеріалами. Адже від якості збудованих об’єктів та їхнього естетичного вигляду залежить комфортність життя, емоційний стан і здоров’я людей.
Підготовку кваліфікованих робітників будівельно-реставраційного та художнього профілю здійснює Державний навчальний заклад “Львівське вище професійне художнє училище” (ЛВПХУ).
Засноване 1945 року, училище є одним із найдавніших навчальних закладів професійно-технічної освіти Львівщини. Нині ЛВПХУ проводить підготовку кваліфікованих робітників з таких професій:
•реставратор декора­тивно-художніх фарбувань, маляр; 
•реставратор виробів з дерева, столяр; 
•штукатур, лицюваль­ник-плиточник;
•живописець, вітражник;
•живописець, флорист;
•вітражник;
•монтажник систем утеплення.
Юнаки та дівчата мають змогу продовжити навчання в училищі за освітньо-кваліфікаційним рівнем “Молодший спеціаліст” (образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація; дизайн).
Училище навчає також будівельних і художніх професій людей з вадами слуху за сприяння Українського товариства глухих та Фонду соціального захисту інвалідів. Упродовж багатьох років проводиться перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників та незайнятого населення за договорами із Львівським обласним центром зайнятості.
Сьогодні у навчальному закладі професійну освіту здобуває молодь не лише зі Львівщини, а й із 17 областей нашої країни. Адже тут, на рідній українській землі, є змога одержати сучасні знання та фахові навички європейського рівня. Львівське вище професійне художнє училище є одним із найсучасніших навчальних закладів нашого краю.
У ЛВПХУ учні отримують сучасні знання у зручних, гарно оформлених кабінетах теоретичної підготовки. Виробниче навчання здійснюють у 16-ти майстернях училища, забезпечених сучасними інструментами, матеріалами, методичними посібниками. Як і всюди у Львівському вищому професійному художньому училищі, в них панують чистота, естетика та порядок. Виробнича практика проходить на підприємствах соціальних партнерів навчального закладу.
До навчання, зокрема до професійно-практичної підготовки учнів, застосовують інноваційний підхід. Наприклад, у 2004 році створили новий структурний підрозділ училища – Навчально-практичний будівельний центр (НПБЦ). У ньому навчають працювати за новими технологіями із застосуванням сучасних матеріалів (ТМ Henkel, Knauff, Caparol), інструментів та обладнання. У 2017-ому в училищі відкрили Міжрегіональний навчально-практичний центр інноваційних будівельно-реставраційних та деревообробних технологій.
Метою діяльності навчально-практичних центрів є оновлення змісту навчання і практичної підготовки учнів, майстрів виробничого навчання, викладачів спецпредметів з інших навчальних закладів, організація семінарів-практикумів, спрямованих на широке впровадження не лише виробничих, а й педагогічних інновацій. Проводять також спільну роботу з центрами зайнятості Львівської області з професійної підготовки будівельників, перепідготовки, підвищення кваліфікації робітників або тимчасово безробітних людей.
Із 2008 року на базі Львівського вищого професійного художнього училища за участі департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації та Фонду імені Ебергарда Шьока (Німеччина) з метою модернізації професії “Реставратор декоративно-художніх фарбувань, маляр”, підвищення її рівня до західноєвропейських стандартів впровадили німецько-український модельний проект. У форматі проекту значно розширили та оновили матеріально-технічну базу навчального закладу, здійснили розроблення, апробацію та впровадження стандартів професійно-технічної освіти, організовували та проводили курси підвищення кваліфікації, стажування викладачів та майстрів виробничого навчання.
Із 2011 року Львівське вище професійне художнє училище стало учасником пілотного проекту з модернізації та реструктуризації навчання з професій “Реставратор виробів з дерева, столяр” за участі Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”. У рамках пілотного проекту провели заміну технічного оснащення столярних майстерень на найсучасніше. Досвідчені німецькі спеціалісти оновили навчальні плани, завдяки чому учні вивчають не лише традиційні технології, а й здобувають знання, що відповідають найновішим технічним стандартам Європи.
У ЛВПХУ впроваджують також дуальну освіту, за якої учні частину навчання проводять на робочому місці на підприємствах з повноцінним виконанням обов’язків і отриманням зарплати.
“Наші учні креативні, активні, закохані в обрані професії та рідний навчальний заклад. Вони залюбки навчаються, беруть участь у спортивних секціях та художніх колективах, відвідують найцікавіші куточки Західної України, представляють творчі роботи на виставках в училищі та за його межами, – акцентує директор ЛВПХУ Катерина Криворучко. – Вони впевнені в реалізації своїх здібностей та успішному майбутньому”.
Умілими руками випускників училища збудована значна частина нових житлових кварталів Львова, у тому числі житловий масив “Сріблястий”, який здобув Державну премію ім. Т. Г. Шевченка, готелі, кінотеатри, школи, корпуси училищ, лікарень та інші споруди. Випускники також брали активну участь у реставрації Львівського театру опери та балету та старовинної частини міста. Вітражі працівників та учнів прикрашають низку храмів Львова та Києва.
Вступайте до Львівського вищого професійного художнього училища та отримуйте якісну професійну освіту!
Адреса: м. Львів, вул. Широка, 79;
тел.: (032) 267-56-11, 267-68-16

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8755 / 1.59MB / SQL:{query_count}