“Піст не потрібен Богу, він потрібен нам…”

Десять настанов владики Венедикта, єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ, на Різдвяний піст

фото: dyvensvit.org
1. Для Церкви існують дві найбільші події в житті Ісуса Христа: Його Воскресіння, через яке Він нам подарував життя вічне, а також Його народження, тобто воплочення Сина Божого. Подібно до того, як християни готуються до Великодня, щоб гідно зустріти це свято, так само вони повинні усвідомлено зустріти Різдво, пише dyvensvit.org, посилаючись на Фундацію духовного відродження.  
2. Спонтанність – це добре, але тоді, коли вона побудована на доброму приготуванні. Тому Церква заповідає час Різдвяного посту для доброго приготування і усвідомленого переживання Різдва Господа нашого Ісуса Христа.
3. В давнину церковна традиція підкреслювала, що під час Різдвяного посту не вживається м’ясо, а риба вживається в неділю. Якщо хтось може цього дотримуватися і сьогодні – це похвально. Якщо ж ні, рекомендовано не вживати м’яса в середу і п’ятницю.
4. Люди, які перебувають у надзвичайних обставинах, від яких вони залежні й не можуть обирати їжу, звільнені від посту.
5. Я не люблю їсти м’яса, тому піст для мене є легким. Тому мені слід було б від чогось іншого відмовитися (вживання солодощів, перегляду телевізійних програм).
6. Ми часто залежні від багатьох речей, тому цей час посту – період вияву свої залежності. Йдеться не лише про алко- чи наркозалежних, тепер вже є й інтернетозалежні. Під час цього періоду ми повинні визволитися від своїх залежностей. Бо лише так можемо гідно зустріти народження Христа.
7. Я б радив, щоб кожен із нас в загальному був обережним із вживанням алкоголю. Є люди, які під час посту відмовляються від цього.
8. Питання полягає не в строгості посту, бо він полягає не лише у вживанні або невживанні чогось. Піст – це насамперед духовне приготування.
9. Потрібно починати з малого, бо ніхто не народжується святим чи грішним. Такими стають. Тому, коли мовиться про піст, потрібно подумати, від чого ми можемо легко й реально відмовитися. Таким чином крок за кроком цю свободу ми зможемо відвойовувати.
10. Піст, відверто кажучи, не потрібен Богу. Він потрібен нам, щоб ставати вільними і свобідними.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8147 / 1.54MB / SQL:{query_count}