Субсидія – це просто!

Житлову субсидію отримують понад 107 тисяч львів’ян: що варто знати про субсидії

фото: ЛМР
Станом на 1 листопада 2016 року житлову субсидію отримують понад 107 тис. львівських домогосподарств на загальну суму 657 млн 310 тис. грн. Львівська міська рада нагадує містянам, що варто знати про призначення і надання субсидій.
Субсидії призначають за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у ме­жах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.
Для того, щоб отримати субсидію, слід подати лише два документи – заяву та декларацію (передбачена скорочена форма – лише одна сторінка заяви та декларації). Їх можна подати в електронному вигляді за допомоги електронного цифрового підпису або надіслати на електронну скриньку і після опрацювання звернення протягом 30 днів прийти і підписати їх.
Термін призначення субсидії – 12 місяців. Передбачене автоматичне призначення субсидії на наступний термін сім’ям, які її отримують. 
Особи, що мають право на пільгу, отримують або пільгу, або субсидію.
У 2016 році подаються доходи за 2015 рік, заробітна плата при цьому враховується без податку з  доходу фізичних осіб. Проте для пенсіонерів, які не працюють, буде враховуватися розмір пенсії за попередній місяць перед зверненням. І це єдина зміна, застосована як виняток, коли не беруться доходи за 2015 рік. Доходи за 2015 рік діляться на кількість місяців, тобто на 12, на кількість членів сім’ї, тобто визначається середній річний дохід на одну особу, цей дохід ділиться на подвійний прожитковий мінімум і від цього поділу застосовується базовий коефіцієнт – 15%. 
Проте якщо по субсидію звертаються особи, котрі протягом року, за який враховується дохід, перебували на строковій військовій службі, то у їхній дохід враховується розмір 50% прожиткового мінімуму станом на 31 грудня. 
Право на субсидію мають і ті особи, що не є власниками житлових будинків, проте зареєстровані у будинку, на яких відкрито особовий рахунок. 
Мешканцям слід пам’ятати, що якщо при заповненні декларацій є певні махінації, то отримані кошти потрібно буде відшкодувати в тому розмірі, у якому вони отримали субсидію. 
Для оформлення субсидій слід звертатись у “Єдині приймальні” районних відділів соціального захисту за місцем реєстрації, які працюють без обідньої перерви: у понеділок – з 13.00 до 19.00;  з вівторка по четвер –  із 08.00 до 19.00. 
Крім того, по консультації та інформацію можна звертатись на гарячі телефонні лінії або прочитати на сайті “Львів соціальний”.

Телефони для попереднього запису на прийом у відділ соціального захисту та гарячих ліній з питань житлових субсидій:

Галицький відділ:   тел. 261-44-50  (вул. Ф. Ліста, 5);
Залізничний відділ:  тел.  295-82-28  (вул. Виговського, 34);
Личаківський відділ:  тел. 235-71-62 (вул. Театральна, 10);
Франківський відділ:  тел. 237-50-81 (вул. Генерала Чупринки, 85);
Сихівський відділ:  тел. 254-64-80  (просп. Червоної Калини, 66);
Шевченківський відділ:  тел. 252-28-40  (вул. Липинського, 11).


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8047 / 1.55MB / SQL:{query_count}