Поцупили гаманець: якими мають бути перші дії

“Місяць тому в маршрутці у мене вкрали гаманець. До правоохоронних органів, на жаль, вчасно не звернулася... Але маю доньку-студентку, яка щодня дістається на лекції кількома видами транспорту в час пік. Хочу навчити її, щоб у подібному випадку знала, як чинити. Скажіть, будь ласка, якими мають бути перші дії після того, як поцупили гаманець?” Олена Ліберська, смт Дубляни

Олег Паладійчук, 
колишній працівник карного розшуку: 
– Крадіжки особистих речей у громадському транспорті – дуже поширений майновий злочин, тому встановлення особи злочинця є надто складним процесом. Існує кілька варіантів, як це краще зробити: в першу чергу варто пригадати людей, з якими ви близько контактували у транспорті, оглянути оточення, перевірити наявність цінних речей, після чого повідомити водія і викликати патруль поліції, зателефонувавши на номер 102. Треба знати, що затримувати інших людей є порушенням Конституції. Це заборонено! 
Під час спілкування з поліцейськими необхідно точно вказати максимальний перелік втрачених речей для складання орієнтування для інших патрульних з метою пошуку по гарячих слідах: якщо в гаманці були кредитні картки, якими злочинець може спробувати скористатись, і під час таких дій його зафіксує відеокамера. Бувають ситуації, коли до правоохоронних органів одразу ж не зверталися, а потім телефонують і вимагають за документи винагороду – тоді теж необхідно телефонувати на номер 102. Зловмисники здають документи в бюро знахідок, цінності – у ломбард, і такі спроби додають поліції шансів знайти крадіїв. Тому завжди звертайтесь у поліцію!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8274 / 1.53MB / SQL:{query_count}