Запобігти злочини на ґрунті ненависті

ОБСЄ звернула увагу на переслідування християн у світі, зокрема в Донбасі

фото: ethikapolitika.org
У конгрес-центрі Hofburg (Відень) відбулася експертна конференція на тему “Активізація зусиль щодо запобігання та боротьби з нетерпимістю і дискримінацією християн, орієнтуючись на злочини на ґрунті ненависті, відчуження, маргіналізації та відмови у правах”, у якій взяло участь близько 60 офіційних представників країн-учасниць ОБСЄ, експертів і релігійних діячів, повідомляє РІСУ, посилаючись на інформацію Інституту релігійної свободи. 
В своєму вступному слові директор Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Майкл-Георг Лінк зауважив, що 19 країн повідомили про наявність фактів утисків прав християн. Крім цього, викликом для запобігання злочинів на ґрунті ненависті є проблеми приховування таких фактів і відмови їх документування.
“Ми з нетерпінням чекаємо рекомендацій цієї конференції, яка допоможе зусиллям у боротьбі з нетерпимістю стосовно християн, і готові допомогти державам-учасницям фіксувати дані про злочини на ґрунті ненависті проти християн, які потім допоможуть скерувати політиків у підготовці найбільш ефективної відповіді на цю проблему”, – сказав він. 
Прикметно, що офіційна делегація Росії разом із представниками Російської православної церкви, яка брала участь у конференції, намагалася представити ситуацію в Україні у такому світлі, що нібито священики Московського Патріархату зазнають нечуваних раніше релігійних переслідувань. Зокрема, завідувач сектора міжрелігійних контактів РПЦ отець Димитрій Сафонов заявив про масову втечу священиків УПЦ (МП) з України та про захоплення 19 храмів представниками Київського Патріархату.
Цю інформацію спростував перший секретар представництва України в ОБСЄ Олександр Мазниченко. З його слів, російська сторона знову вдалася до методів брехливої пропаганди, приховуючи таким чином свою політику релігійних переслідувань в окупованому Криму та жахливі злочини проти вірян різних конфесій у Донбасі, які супроводжують російську агресію проти України. 
Докладнішу інформацію про ситуацію в Україні та релігійні переслідування у Донбасі більшості віруючих, окрім православних громад Московського Патріархату, представив виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін. У своєму виступі він наголосив на тому, що лише увага міжнародної спільноти та включення цього питання до порядку денного переговорів найвищого рівня можуть зупинити релігійно вмотивовані злочини на сході України, які скоюють підтримувані Росією сепаратисти та незаконні збройні формування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8493 / 1.54MB / SQL:{query_count}