Криваві сльози Спасителя

На малій батьківщині гетьмана Хмельницького кровоточить ікона

фото: v4asno.com
У селі Суботів на Черкащині у Святоiллінській церкві (Богдановій) кровить страсна ікона Спасителя – краплини червоного кольору цівкою стікають з-під тернового вінка. Вперше це помітили в понеділок, 20 квітня (після Томиної неділі), парафіяни та настоятель Святоiллінської церкви. 
Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан вважає, що це знамення українцям про майбутні події, інформує Радіо Свобода. Випадок у Святоiл­лінській церкві (Богдановій) – другий в Україні.
Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан розповідає, що в Україні відома кровоточива Державинська ікона Спасителя. Експертизою було встановлено, що та ікона кровить четвертою групою крові. Визначати групу крові суботівської ікони поки не будуть. Зроблять це лише тоді, коли кровоточивість продовжиться і буде рясною.
Подібне явище вже спостерігалося. Раніше плакала кривавими сльозами ікона Іверської Божої Матері на Афоні. Згідно з церковним переданням, її написав у оригіналі сам святий апостол Лука безпосередньо з Пресвятої Богородиці.
фото: v4asno.com
Як розповів настоятель церкви отець Володимир, кровоточивість помітили в понеділок, у поминальний день. “Цю ікону церква придбала два роки тому. Оскільки була негода, дощило, ми вирішили проводити службу в храмі, а не на вулиці. Під час панахиди я помітив, що на терновому вінку Спасителя з’явилася краплина червоного кольору, яка стікала з чола. В ту мить мене дійсно переповнив страх Господній. Придивившись, я дійсно побачив, що то цівка крові. За тих обставин це не могло бути з подачі людської руки, перед служінням цю ікону витирали, як і всі інші”, – розповів отець Володимир.
Робити експертизу ікони поки що не будуть. Отці вважають, що експертиза для невіруючих. Варто зауважити, що кров на образі Іверської ікони Божої Матері була четвертої групи. Місцеві жителі, дізнавшись про чудо, одразу ж відвідали храм, аби попросити благословення. Адже раніше нічого подібного не траплялося.
Протоєрей Назарій Лозинський, викладач Львівської богословської академії УПЦ КП, благочинний академічного храму Святителя Івана Золотоустого
Будь-які знамення, знаки, не тільки ікони, мають нас чогось навчити, змусити задуматися. Значить, у цьому місці, де стався факт мироточення чи кровоточивості, особливо моляться.

Мироточення – ознака особливої благодаті. Мироточивих ікон чимало, а ось ікон, які плачуть кров’ю, справді – поодинокі випадки. Їх не так уже й багато.

Причин кровоточивості чи мироточення ікони може бути багато, ми не можемо з певністю стверджувати, що ось якась версія єдино правильна. Знаємо, що у цих краях люди не дуже ревно відвідували церкву в останні десятиліття, а останнім часом спостерігаємо відродження церковного життя. У країні війна, люди стали більше молитися. Можливо, ікона “віддячує” нам за молитву кров’ю. Хоча факт кровоточивості страсної ікони може бути і попередженням, передвісником певних подій. Але навіть якщо ці події і будуть сумними, я би не радив впадати у паніку і, як то кажуть, не провокувати через колективне несвідоме цих сумних подій, бо, звичайно, своєю панікою ми їх тільки притягуємо.

А може, Бог плаче кривавими сльозами разом з нами за нашими синами і доньками, загиблими і покаліченими у цій війні?.. Можливо, криваві сльози на іконі Спасителя у Суботові, на малій батьківщині гетьмана Хмельницького – знак повного і остаточного розриву з Росією… Саме тут укладалася сумнозвісна Переяславська угода... І таке може бути.

У будь-якому випадку не маємо ворожити на цьому факті, бо ніхто не може стовідсотково стверджувати про причину кровоточивості ікон. У будь-якому випадку не треба нагнітати паніки, маємо продовжувати жити молитвою і Євангелієм, як це робили досі. Бо якщо Бог попереджає, то і рятує від скорбот і переживань у важкі часи.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8334 / 1.56MB / SQL:{query_count}