Який одноразовий посуд придатний для пікніка?

“Завжди беремо на пікнік одноразовий посуд – пластикові тарілки, виделки, склянки, бо це вигідно і зручно. Проте чула, що використовувати його треба правильно, інакше можна завдати шкоди здоров’ю. Розкажіть, будь ласка, який одноразовий посуд придатний для пікніка, а в який, наприклад, категорично не можна наливати гарячі страви і напої?”

Соломія Никифор, м. Рава-Руська


Анатолій Петрусь, токсиколог:
– Якщо технологія виготовлення пластикових виробів дотримана і людина використовує їх за призначенням, вони не завдадуть шкоди здоров’ю.
Якщо ж використовувати їх не за призначенням, наприклад, у склянки для холодних напоїв налити гарячого чаю або кави, то з такого одноразового посуду може виділитися, до прикладу, стирол. Ця шкідлива речовина, як правило, призводить до алергії, має здатність накопичуватися у печінці й нирках та може спричинити серйозні недуги, зокрема цироз. Ще один важливий момент – ніколи не використовуйте пластикові вироби двічі!
Збираючись на пікнік, купіть запакований пластиковий посуд. На упакованні повинен бути гігієнічний висновок Міністерства охорони здоров’я і маркування (для чого саме він призначений – для гарячих чи холодних напоїв і страв). 
Наприклад, якщо зображені келих та виделка, це означає, що пластикові вироби призначені для накладання у них їжі чи наливання напоїв, а якщо цей значок перекреслений – пластикові вироби не призначені для продуктів харчування. Позначка “РР” свідчить, що посуд можна використовувати для гарячих страв, а позначка “PS” – для молочних продуктів, йогурту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8885 / 1.53MB / SQL:{query_count}