ЗНО-2015 стартувало!

Результати тестування з української мови та літератури, з якого розпочалося цьогорічне оцінювання знань, оголосять 15 травня

фото: sovetclub.ru
Учора, 24 квітня, стартувало зовнішнє незалежне оцінювання  з найбільшого  за кількістю учасників тестування з української мови та літератури. За повідомленням директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариси Середяк, у нашій області ці тести пройшли понад 19 тисяч абітурієнтів у 75 пунктах тестування.
Цього року ЗНО (державну підсумкову атестацію) з української мови та лiтератури складали учні всiх шкіл. З решти предметiв його проходитимуть лиш тi, що вирiшили стати студентами вишів. Пiд час реєстрацiї тим, що хочуть взяти участь у зовнiшньому незалежному оцiнюваннi з української мови та лiтератури і математики, було запропоновано обрати базовий або поглиб­лений рiвень складностi сертифiкацiйної роботи. 
“Це наймасштабніше ЗНО за весь час його існування! Зареєстрованих – понад 19 тисяч, у той час як випускників 2015-го – 14 тисяч. Додалися абітурієнти минулих років, адже цього року виші не прийматимуть результатів ЗНО колишніх років”, – пояснила Лариса Середяк. 
Цього року тести з української мови та літератури вперше об’єднали з державною підсумковою атестацією.
Левова частка абітурієнтів – 17 тисяч – обрала простіший (базовий) рівень і лише 2 тисячі поглиблений. Твір, який  писали в минулі роки, тепер входить до базового рівня. 
“Специфіка цьогорічного тестування з української мови та літератури полягає у тому, що абітурієнти отримають два або три окремі сертифікати. Перший (за 12-бальною шкалою) – як результат державної підсумкової атестації, другий (за 100-бальною) – як результат проходження базового тесту і третій (за 100-бальною) – як результат проходження тесту поглибленого рівня, якщо абітурієнт на такий зареєструвався. Всі ті, що не отримають на тестуванні з української мови та літератури мінімальних 100 балів, не проходитимуть тестів з інших предметів!” – наголосила Лариса Середяк.
Як уже писала “Пошта”, для того, аби потрапити у пункт тестування, абітурієнти повинні взяти зі собою оригінали сертифіката, паспорта або свідоцтва про народження, а також запрошення у пункт тестування.
На сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти є закладка “Інформаційна сторінка”, де вміщені запрошення. На них вказано, у який пункт тестування учасник повинен прийти. Вхід на “Інформаційну сторінку” здійснюється за номером сертифіката та пін-кодом, що є у ньому. Те ж саме стосуватиметься тестувань з решти предметів. 
Для тих, що з поважних причин не змогли взяти участі в ЗНО за графіком у квітні, відбудеться додаткова сесія – з 9 червня по 9 липня.
“Для того, аби зареєструватися на додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури, необхідно протягом п’яти днів, починаючи з 24 квітня, надіслати заяву та оригінал документа, який підтверджує поважну причину неявки на сесію 24 квітня, до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Зразок заяви є сайті Львівського РЦОЯО”, – зазначила Лариса Середяк.
Результати ЗНО з української мови та літератури оголосять 15 травня. Якщо учасник тестування не погодиться з оцінкою своєї роботи, то має право подати заяву в Апеляційну комісію УЦОЯО протягом трьох днів з моменту оголошення результатів.
Випускники, якi не одержали за перший тест з української мови та літератури 100 балів,  зможуть повторно пройти його лише наступного року.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7708 / 1.56MB / SQL:{query_count}