Літнє оздоровлення: як отримати путівку?

“У нас із чоловіком, який вже чотири місяці перебуває у зоні проведення АТО, двійко дітей. Зараз вони ходять до школи, та, коли почнуться канікули, не знатиму, куди їх подіти: бабусь у селі не маємо, а путівки на море чи в гори коштують недешево. Чула, що для дітей учасників АТО передбачена програма літнього оздоровлення. Скажіть, будь ласка, чи справді існує така програма, куди звертатися і які документи потрібні для цього?”

Оксана Климків, м. Львів


Оксана Рубай, в.о. директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:
– У Львові прийняли комплексну програму, яка передбачає, що кожна дитина учасника АТО може безплатно оздоровитися впродовж літа. Ми здійснили анкетування дітей з приводу їхнього бачення оздоровлення (активне, пасивне, в горах чи біля моря). Більшість із них зазначили, що хотіли б поїхати на море.
Цього року оздоровитися і відпочити діти учасників АТО зможуть за бюджетні та позабюджетні гроші. Щодо перших, то тендерні закупівлі ще не відбулися. Наразі управління сім’ї, молоді та спорту тільки формує пакет тендера і вже на червень планує оформити перші групи.
Списки дітей учасників АТО у нас вже є (їх сформували в часи першої і другої хвиль мобілізації та за рахунок того, що їхні родини виявили бажання оформити пільги). 
Загалом дітей учасників АТО у Львові 1800, однак оздоровленню можуть підлягати лише діти шкільного віку – від шести до 18 років. Бюджетним коштом плануємо оздоровити щонайменше 250 дітей. На купівлю путівок витратимо 1 мільйон 200 тисяч гривень (з розрахунку, що в середньому путівка для однієї дитини коштує п’ять тисяч гривень). Діти перебуватимуть на оздоровленні від 15 до 21 дня. Спершу ми розглядали бази та санаторії Закарпаття, але оскільки і діти, і батьки віддали перевагу відпочинку біля моря, думаю, що путівки на берегах Чорного (за 100 кілометрів від Одеси) також будуть. Про Крим, звичайно, не йдеться.
Питання оздоровлення та відпочинку ми обговорили й зі спілкою психотерапевтів. Вона також долучиться до поїздки. З дітьми  працюватимуть її фахівці (мається на увазі психологічне розвантаження).
Щодо оздоровлення та відпочинку дітей учасників АТО позабюджетним коштом, то зараз з цього приводу ще нічого не відомо. Активні перемовини з консульствами розпочнемо з початку червня. В санаторії Польщі, Грузії, Молдови і країн Балтики плануємо відправити не менш ніж сотню дітей – самі путівки будуть безкоштовними, але дорогу мусять оплатити батьки.
Аби діти учасників АТО могли скористатися можливістю безплатного літнього оздоровлення та відпочинку, їхнім батькам варто написати заяву на ім’я начальника управління сім’ї, молоді та спорту Володимира Шнайдера про те, щоб їхню дитину включили у відповідний список. У цій заяві варто вказати й місцевість, куди дитина хотіла б поїхати та приблизну дату поїздки.
Крім того, треба подати відповідну довідку, що батько дитини справді є учасником АТО, а також медичну довідку про те, що дитина здорова.
Заяву треба принести в Центр надання адміністративних послуг (адреса: пл. Ринок, 1, вхід з боку ратуші) або ж зателефонувати в управління сім’ї, молоді та спорту на номери: 297 58 69; 297 58 74; 297 58 71.

Микола Немчук, головний спеціаліст відділу сімейної політики департаменту соціального захисту ЛОДА:
– Для надання послуг із оздоровлення та відпочинку дітей учасників АТО в обласному бюджеті передбачили 3,5 мільйона гривень. Департамент соціального захисту вже оголосив тендер на купівлю путівок, який проведуть 29 квітня. Рішення про обрання його переможців приймуть упродовж 20 робочих днів.
Згідно з умовами тендера, закуповуватимемо послуги дитячих закладів санаторного типу у Львівській області, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку у Львівській області та дитячих закладів оздоровлення і відпочинку на узбережжі Чорного моря (в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях). Термін перебування дітей у закладах санаторного типу становитиме 21 день, а закладів оздоровлення та відпочинку – 14 днів. 
Загалом розглцядатимуться 19 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. У Львівській області вони є в Сколівському, Сокальському, Турківському, Дрогобицькому, Перемишлянському та Золочівському районах. Усі вони мають шанс стати переможцями тендера.
Крім того, в нас налагоджена співпраця з міжнародними організаціями, посольствами різних країн щодо оздоровлення українських дітей в Польщі, Болгарії, Іспанії, Португалії, Грузії. Та наразі про це також говорити зарано.
Вартість путівки повністю оплачує держава, а ось доїзд до місця відпочинку – батьки. Загалом плануємо оздоровити майже тисячу дітей учасників АТО. Списки їх нам дасть Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Оздоровленню підлягають діти будь-якого віку. 
Якщо їм від трьох до семи років, то вони повинні їхати на відпочинок у супроводі одного з батьків, а якщо від семи до 18 – самостійно.
Аби скористатися можливістю безкоштовного оздоровлення та відпочинку дитини учасника АТО, варто звернутися в управління соціального захисту за місцем проживання або ж в управління відділу сім’ї та молоді в містах обласного значення.
Батькам для цього варто написати відповідну заяву, надати свідоцтво про народження дитини та підготувати довідку з військової частини про те, що батько дитини є учасником АТО.
01.11.2017 10:11
Ольга Ратушна

Доброго дня! Якщо ми з Київської області чи можемо звернутися до Вас?


09.05.2016 20:28
Оксана Сирота

Добрий день, скажіть будь ласка, якщо ми тернополяни чи можемо звертатись до вас?


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5987 / 4.13MB / SQL:{query_count}