Безплатні гуртки для дітей: які і де?

“Мій син зараз бере участь в АТО. Моя внучка, його донечка, цього року закінчує перший клас. З нового навчального року хотіли б записати її у якийсь гурток. Хочемо таким чином відволікти дитину від тривожних думок про батька… Скажіть, будь ласка, які безкоштовні гуртки передбачені для дітей учасників АТО у Львові?”

Ольга Погранична, м. Львів


Оксана Рубай, в.о. директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:
– Діти учасників АТО звільнені від плати за заняття в гуртках і секціях! У Львові їм доступні всі гуртки, які діють у школах міста і при УДЮМКах. Крім того, є ще гуртки при чотирьох садочках. Додатково влаштовуємо дітей учасників АТО в платні гуртки – для цієї категорії  вартість занять оплачують благодійники. Популярною серед таких гуртків є творча майстерня “Сверлик” (для дітей з дев’яти років).  
У кожному районі Львова діють центри соціальних служб, які подають різнопланову допомогу дітям учасників АТО. Насамперед на безоплатній основі залучають їх до різноманітних масових заходів, роздають набори канцелярських товарів (наплічники, наповнені шкільним приладдям). Їх вже отримали учні молодшої, середньої та старшої школи і діти учасників АТО, які є студентами.
Наш міський центр соціальних служб тісно співпрацює з органами соціального захисту. Соціальні фахівці активно відвідують, мотивують, консультують та співпрацюють з родинами бійців АТО. Намагаємось максимально забезпечити дозвілля дітей, братів і сестер молодшого віку учасників АТО, займаємось пошуком гуртків, спортивних та культурних секцій, щоб вони могли займатись у них. 
Зараз у співпраці з освітянами на базі навчальних закладів відкриваємо групи взаємопідтримки. До них зможуть долучитись учасники АТО, які приїжджають на ротацію. Готуємось до того, щоби активно залучати демобілізованих бійців. 
Нещодавно розпочали проект “Голос виключених”, в якому учасники АТО зможуть взяти участь у виставі разом із жінками, які перебувають у кризі, з людьми похилого віку. А ще центр соціальних служб сприяє тому, аби діти учасників АТО були звільнені від плати за харчування у навчальних закладах.

Крім традиційних гуртків, організовуємо різноманітні одноразові заходи – безкоштовні кіносеанси, походи в музеї, відві­дини виставок, атракціонів, краєзнавчо-туристичні заходи для сімей учасників АТО (екскурсії культурно-історичними місцями Львівщини, пікніки).
До згаданих груп взаємопідтримки долучили львівських митців, священнослужителів, приватних підприємців, громадський сектор. Зараз перша група, яка запрацює на базі однієї зі шкіл, матиме майстерню портрета. Зголосилися й фотографи та психотерапевти (хочуть організувати акцію, під час якої навчатимуть дітей фотографувати один одного, а потім ці діти писатимуть свої історії). Дружини учасників АТО також можуть взяти участь в цих зібраннях, але окремо (з ними працюватимуть священики, психотерапевти, юристи – на вибір). 
Для безкоштовних занять дитини в тому чи тому гуртку будь-хто з родини учасника АТО повинен подати лише заяву у Львівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (адреса: вул. Менделєєва, 8, тел.: 244-55-52; 244-47-15; 244-47-16). Якщо гурток приватний, ми вже самостійно шукатимемо спосіб плати за нього.  
Крім того, прийом громадян здійснюють районні відділи соціальної роботи. Ось їхні телефони:
Галицький – 254-60-62;
Залізничний – 295-72-93;
Личаківський – 275-05-61;
Сихівський  – 244-63-01;
Франківський  – 235-22-26;
Шевченківський  – 252-98-06.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2654 / 3.99MB / SQL:{query_count}