Патріотизм без примусу

Допоки Міносвіти розповідає про нову Концепцію національно-патріотичного виховання, львівські педагоги закликають переймати їхній досвід – як навчити дітей бути патріотами

фото: Андрій Польовий
Міністерство освіти і науки презентувало нову Концепцію національно-патріотичного виховання дітей та молоді (її текст оприлюднений на сайті відомства). Концепцію розробили на доручення уряду щодо запровадження в закладах освіти національно-патріотичного виховання, інформує Освіта.ua.
“Мовиться про виховання громадян України, до якої національності, етнічної групи, народності вони не належали б, адже у них спільне майбутнє – в Україні”, – запевняє міністр освіти і науки Сергій Квіт. 
З його слів, національно-патріотичне виховання – це справа не окремих предметів чи окремих вчителів, а всього навчального закладу та суспільства.
Концепцією передбачені кілька етапів запровадження національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Приміром, у 2015-ому планують створити Центр патріотичного виховання та інформаційний ресурс, присвячений національно-патріотичній тематиці. А в 2016 і 2017 роках мали б розробити навчальні програми та посібники з предметів гуманітарно-соціального спрямування для садочків, шкіл та вишів. 
Тим часом керівництво і вчителі харківської школи №136 взяли участь у семінарі з військово-патріотичного виховання… в російському Бєлгороді. Про це на своїй сторінці у Facebook написав екс-голова Харківської ОДА Ігор Балута.
Зі слів директора школи Галини Рябоштан, для них “межі між Бєлгородом і Харковом розмиті: занадто багато в цих міст спільних сторінок історії”, повідом­ляє телеканал новин “24”, посилаючись на видання “Наш Белгород”.
“ВРУ визнає Росію країною-агресором, а ми їздимо “вчитися патріотизму” в Росію! Вважаю, що такі директори, вчителі не мають жодного права доторкатися до душ українських дітей”, – написав Ігор Балута.
Галина Слічна, директор гуманітарного департаменту Львівської міськради
У Львові національно-патріотичне виховання – це радше стиль життя, а не спущена згори норма, обов’язкова для виконання. Все відбувається без примусу.

В цьому мали можливість переконатися вчительські делегації зі сходу України, які приїжджали переймати досвід львівських шкіл і садочків. Зрозуміло, що самі вчителі мають активну проукраїнську позицію, є належне виховання вдома, тож у школі його просто доповнюють.

Скажімо, чи не кожна школа у Львові має свою традицію відзначання Великодня, Покрову Пресвятої Богородиці, Шевченківських днів, вшанування жертв Голодомору. Певна, що треба вчити патріотизму дітей, особливо у тих регіонах, де цього раніше не було. Так само було з викладанням християнської етики – Львів став першим. Наслідки відсутності такого виховання бачимо в Донбасі…

Не розумію, навіщо харківські педагоги їздили до Росії! Тому запрошую їх до Львова. Ми залюбки розкажемо, як у наших школах відбувається патріотичне виховання і проведемо не один майстер-клас, як стати патріотом і міста, і країни, і родини!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8363 / 1.56MB / SQL:{query_count}