У Львові вшанували древні традиції книгодрукування

Освітяни-поліграфісти з усієї України та з Чехії завітали до міста Лева, аби відсвяткувати 440-ліття виходу в світ перших друкованих книг – “Апостола” і “Букваря” та привітати Ставропігійське вище професійне училище м. Львова

Чудові осінні дні наприкінці жовтня були осяяні сонцем та піднесеною урочистою атмосферою.
У Львові відзначали річницю перших українських видань та відкривали Музей історії освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова. Навчальний заклад цього року відзначає 70-річчя відновлення освітньої та друкарської діяльності за радянських часів у стінах історичної будівлі на вул. Івана Федорова, 9. 
Сьогодні в Україні усього п’ять навчальних закладів професійно-технічної освіти готують кваліфікованих робітників для поліграфічної галузі: Київське вище професійне поліграфічне училище, Харківський поліграфічний центр професійно-технічної освіти, Херсонський професійний ліцей зв’язку та поліграфії, Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологій у Дніпропет­ровську та Ставропігійське вище професійне училище м. Львова. 
Їх пов’язують тісні професійні та дружні відносини: обмін педагогічним досвідом, спільні семінари, конференції тощо. Свята також відзначають разом. Цього року випала гарна нагода привітати львівських колег з ювілеєм. Тож 29 жовтня в актовій залі навчального корпусу Ставропігійського вищого професійного училища, що на вул. Євгена Плужника, 6, українські освітяни-поліграфісти, партнери з Strednа skola graficka (м. Брно, Чехія), випускники навчального закладу, які успішно працюють за фахом, та культурна еліта міста Лева вшанували кращі традиції книгодрукування. 
Адже саме у Львові 440 років тому вийшли в світ книги “Апостол” і “Буквар”, видані Іваном Федоровичем у Львівській друкарні, і понесли світло знань наступним поколінням.
Цього дня відбулася й презентація професійно-технічних навчальних закла­дів–учасників заходу. Почесним гостем першого дня конференції була Лариса Спаська, завідувач Музею мистецтв давньої української книги Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького. 
А наступного дня ІІ Між­народну конференцію на тему “Історія книгодрукування: від джерел до сучасності” було продовжено в історичних стінах корпусу Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова, що на вул. Івана Федорова, 9. Давні традиції українського кириличного друкарства зароджувались та розвивались тут віддавна.
Давні традиції українського кириличного друкарства зароджувались та розвивались тут віддавна
У цій будівлі була перша в Україні професійна школа, що діяла при Львівському ставропігійському братстві, створеному 1586 року. Саме тут розпочала роботу найдавніша не лише в нашій державі, а й у слов’янському світі друкарня, заснована братством.
Змінювалися часи і державні устрої, а фахові традиції зберігалися. За Австро-Угорської імперії професійна школа стала Ставропігійським інститутом. Ще пізніше, 1944 року, було створене ремісниче училище. Власне ця дата вважається заснуванням нинішнього навчального закладу. Пройшовши шлях перетворень від РУ-2, ПТУ-2, ТУ-11, ТУ-58, СПТУ-58, ПТУ-58 і  ПТУ-17, Ставропігійського професійного ліцею м. Львова з минулого року навчальний заклад став Ставропігійським вищим професійним училищем м. Львова.
Досвідчений педагогічний колектив, поєднуючи давні традиції із сучасними технологіями, здійснює підготовку кваліфікованих робітників для роботи в книгодрукуванні та поліграфії  таких професій: оператор комп’ютерного набору, оператор комп’ютерної верстки, друкар офсетного плоского друкування, палітурник, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. 
Водночас з 1999 року молодь навчається актуальних будівельних професій: маляр, штукатур, лицювальник-плиточник, столяр, виробник художніх виробів з деревини. Хлопці можуть вивчитися на слюсаря з ремонту автомобілів чи оператора заправних станцій.  
У Ставропігійському вищому професійному училищі м. Львова юнаків та дівчат не лише готують до професійної діяльності, а й виховують справжніми патріотами України, знавцями своєї справи. Історія освітньої та друкарської діяльності від часів Івана Федоровича донині представлена в музеї училища, який урочисто відкрили під час конференції 30 жовтня. 
Музей має стати гордістю училища та нашого міста, знаного в світі як колиска книгодрукування. 
Завітайте до державного навчального закладу – Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова!
Адреса: м. Львів, вул. Івана Федорова, 9, вул. Євгена Плужника, 6
Докладніша інформація за тел.: 235-87-58; 235-61-51; 252-51-87.
www.splicey.org.ua
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8038 / 1.57MB / SQL:{query_count}