Де і за скільки можна почистити килими?

“Доки ще тепло, вирішила почистити килими. Давно цього не робила. Проте у нас нема ні балкона, ні можливості винести їх надвір. Порадьте, будь ласка, де і за скільки можна почистити килими?”

Оксана Грицьків, м. Львів


Антоніна Коновалова, експерт із хімічної чистки речей:
– Колись килими чистили кухонною сіллю – просто розкидали її по килиму, залишали на півгодини і змітали мокрим віником. Іноді таку процедуру повторювали кілька разів. 
Після того килим протирали вологою ганчіркою. Цей варіант підходить як економ. Але так, як чистять клінінгові компанії, вдома не відчистиш! Чистка квадратного метра будь-якого килима обійдеться вам у 25-30 гривень. На вартість впливає і довжина, і те, штучний килим чи натуральний (він може вилиняти).
Чищення килимів буває кількох видів. Сухе чищення проводять спеціальною піною, яка потрапляє всередину килима, розчиняє бруд і після висихання її можна зібрати порохотягом. При цьому нема необхідності пересувати меблі. Цей метод використовують і тоді, коли килимові покриття на текстильній основі або під ними прокладені кабелі. 
Вологе чищення роблять за допомоги мийного розчину та спеціального порохотяга. Його застосовують тоді, коли з килимового покриття треба забрати жуйки, застарілі плями або ж затоптані ділянки. Виріб після такої хімчистки виглядає як новий, плями зникають! 
Тепер майстри оснащені мобільними апаратами для хімічної чистки килимів, тому їх можна викликати додому.  Аби влітку мати менше мороки з чищенням килимів, раджу хоча б двічі за зиму чистити їх снігом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7925 / 1.53MB / SQL:{query_count}