Як доглядати кошеня?

“Нещодавно мені подарували кошеня. Ніколи не мав справи з хатніми тваринами, тому не знаю, що з ним робити. Кошеня зовсім маленьке – всього два тижні. Порадьте, будь ласка, як правильно його доглядати?”

Назар Коваленко, м. Львів


Олена Яцковець, ветеринар:
– Спочатку варто з’ясувати, чи в кошеняти вже є зубки. Якщо ще немає, то воно не зможе самостійно їсти – його треба буде годувати з пляшечки. Спеціальні пляшечки для цуценят і кошенят продаються в зоомагазинах. Піпетки і шприци не підійдуть, бо кошеня повинно смоктати самостійно. 
У перші тижні йому необхідно харчуватися кожні дві з половиною години. Коров’яче молоко давати не раджу, бо в ньому нема достатньої кількості необхідних жирів, мікроелементів і білків. Раджу купити вершки (10-відсот­кові), але не в паперовій, а в скляній тарі (бажано для дитячого харчування). Налийте трошки вершків у блюдечко. Якщо кошеняті буде комфортно їсти з нього, то пляшечка не знадобиться. 
На початках тваринці вистачить п’яти мілілітрів вершків (5 кубиків шприца). При годуванні кошеня повинно лежати на животику, а не на спинці. Якщо не наїдатиметься – можете додати до вершків перепелячого яйця (одне на 200 мілілітрів вершків). 
Вилизування мамою-кішкою замінить обтирання вологим ватним тампоном або пензликом. З перших днів привчайте кошеня до лотка. Він повинен бути місткий і досить великий, засипаний спеціальним наповнювачем, що також продається в зоомагазинах. Лоток можна поставити в туалеті, у ванній кімнаті чи на кухні. 
Коли кошеняті виповниться півтора місяця, почніть виведення глистів, а з двох місяців – вакцинацію. Раніше не варто! Якщо це звичайне дворове кошеня, йому вистачить двох щеплень, решту антитіл воно успадкувало від мами. Як правило, ветеринар сам складає графік вакцинацій для кожної тваринки окремо. Зробіть щеплення від сказу, якщо плануєте брати кошеня зі собою на дачу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8930 / 1.53MB / SQL:{query_count}