ЗНО після… четвертого класу

Учасники міжнародного круглого столу, проведеного у Львові, обговорили можливість впровадження зовнішнього незалежного оцінювання після закінчення початкової школи

фото: poltava.pl.ua
Днями у Львові відбувся міжнародний круглий стіл з питань стану середньої освіти “Якісна середня освіта як запорука успіху України в майбутньому”. 
Його учасники – освітяни Львівщини спільно з представниками батьківських комітетів та польськими експертами ділились досвідом організації навчально-виховного процесу в середніх школах. Серед іншого розглядали можливість проведення зовнішнього незалежного оцінювання вже після закінчення початкової школи.
Як зазначили учасники круглого столу, однією з проблем є проведення ЗНО після дев’ятого класу. Освітяни запевняють, що це дозволяє контролювати рівень знань, однак не дає можливості вносити корективи у сам навчальний процес. 
Представник Львівського регіонального інституту державного управління при Президентові України Олег Паска запропонував проведення проміжних тестів ЗНО вже у четвертому класі. Якщо ЗНО після дев’ятого класу ще більш-менш виправдане, то чого можна хотіти від малих школярів, які щойно сіли за парти, а їх уже вчать англійської, інформатики і відразу ж хочуть контро­лювати! 
“В нас оплата праці педагога не залежить від рейтингу школи, а від категорії вчителя. Це неправильно. Ми повинні намагатися започаткувати стимулювальний метод, при якому учителям школи нараховуватимуть зарплату за результатами оцінювання знань випуск­ників, щоб вони докладали більше зусиль!” – наголосив Олег Паска.
Поки що не дуже зрозуміла доцільність такого нововведення. Заноситься на те, що ЗНО після четвертого класу більше потрібне для контролювання ефективності роботи самих учителів, аніж їхнім вихованцям.
Наталія Пастушенко, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри гуманітарної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
Це стане можливим після того, як будуть проведені реформи в освіті, зокрема визначена структура середньої освіти.

ЗНО після четвертого класу тільки звучить страшно, а насправді це як підсумкова атестація на виході з початкової школи. Питання зараз не в тому, чи буде ЗНО після четвертого класу, а в тому, які завдання запропонують дітям.

Треба спочатку обговорити зміст освіти: чого саме ми хочемо навчити дітей.
Оксана Кочерган, педагог, засновниця початкової Школи святої Софії, радник комісії УГКЦ у справах освіти та виховання
Це абсолютно неприпустимо! У ЗНО після четвертого класу просто немає потреби.

Думаю, малося на увазі інше: нашу початкову школу хочуть реформувати на кшталт польської, де рівні освіти чітко визначені: початкова школа, звичайна школа, аж потім гімназії та ліцеї. Польська початкова школа – це шість років і три роки обов’язкової середньої освіти. Після її закінчення діти проходять таке собі підсумкове тестування. Але це ще не ЗНО!

Мої діти вчаться у Польщі, і бачу, що це дуже добра система освіти. На мою думку, в нас сталася підміна понять – мається на увазі радше підсумкове тестування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7996 / 1.56MB / SQL:{query_count}