Як сказати дитині про розлучення батьків, аби вона це легше пережила?

“Останні півроку в сім’ї мого сина та невістки суцільні негаразди. Нещодавно дізнався, що вони подали на розлучення. Дуже переживаю, як усе це сприйме онук, якому лише шість років. Не знаємо, чи варто йому казати правду зараз, чи приховати цей факт. Порадьте, будь ласка, як сказати дитині про розлучення батьків, аби вона це легше пережила?”

Микола Сарафій, м. Львів


Психотерапевт, завідувач Львівського обласного центру дитячої психотерапії та сімейного консультування Мар’яна Нартікова:
– Онукові треба сказати правду. Повірте, про те, що є біда у стосунках між батькам, він вже знає.
Найважливіше, що повинні розуміти тато і мама, це те, аби увесь той процес не торкнувся дитини. Батьки розлучаються між собою, а не з дитиною.
Дитині треба доступно пояснити, що в житті можуть виникнути різні ситуації, але тато і мама не перестають для неї бути батьками. Просто відтепер спілкування між ними відбуватиметься у іншому режимі.
Казати правду про розлучення дітям треба завжди. Але залежно від віку дитини ті самі слова мають бути по-іншому сказані. Важливо пам’ятати, що про своє розлучення батьки повинні повідомити дитину тільки тоді, коли вже чітко визначилися з цим питанням. 
В жодному разі не варто маніпулювати сином. Якщо ж не можете самостійно вирішити цю проблему, раджу звернутися до фахівців.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8456 / 1.53MB / SQL:{query_count}