Потрібна ретельніша підготовка до святого таїнства подружжя!

У Ватикані тривають засідання Папського cиноду, присвячені темам сім’ї

фото: catholicnewsagency.com
Засідання ІІІ Надзвичайної асамблеї Синоду єпископів, на якій єпископи з різних країн світу обговорюють найактуальніші проблеми та виклики сім’ї у сучасному світі, розпочалися ще 5 жовтня. Відкриваючи Синод, Папа Франциск закликав доповідачів “висловлюватися щиро та слухати з покорою”. 
“Кожен повинен говорити те, що відчуває. Після останньої консисторії у лютому 2014 року, на якій ми обговорювали тему сім’ї, один кардинал написав мені, що не всі кардинали мали сміливість говорити про певні проблеми в присутності Папи, боячись, що він думає інакше. Це недобре і не є справжньою синодальністю. Потрібно говорити все, що у Господі відчуваємо необхідним сказати”, – зазначив Святіший Отець, звертаючись до синодальних отців, і наголосив, що учасники Синоду повинні з повагою та відкритим серцем слухати своїх співбратів. 
“Саме ці два аспекти визначають синодальність... Я прошу вас висловлювати свої думки спокійно та в мирі, адже присутність Папи на Синоді завжди є гарантією збереження віри”, – сказав Римський Архиєрей.
В роботі Синоду бере участь і глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. Звертаючись до його учасників, він виокремив основні проблеми та виклики сімейного життя і подружжя в Україні. А в спеціальній доповіді наголосив, що особливо в умовах війни сім’я стала “останньою фортецею та прихистком людської гідності”.
На переконання Блаженнішого Святослава, в Україні існує велика повага до християнського подружжя як таїнства, хоча й спостерігається багато проблем у родинному житті, серед яких розлучення та повторні одруження без подальшої належної та впорядкованої участі в житті Церкви.
Підготування до подружжя повинно бути тривалим, індивідуальним та строгим. Інакше Церква ризикує наповнювати церковні трибунали справами про визнання недійсності шлюбу
“Багато розлучених одружуються вдруге, ходять до церкви, але не відчувають необхідності врегулювання свого подружнього життя”, – зауважив предстоятель УГКЦ. Саме тому, на його думку, ця проблема має стати пріоритетною в підготовці до святого таїнства подружжя і вимагає від Церкви особливого пасторального супроводу молодих подружніх пар впродовж перших п’яти років їхнього сімейного життя.
Незважаючи на ці та інші проблеми подружнього життя, Блаженніший Святослав не бачить їх вирішення через звуження доктринальних горизонтів та “припідлаштування” основних правд християнської віри про подружжя та сім’ю до потреб сучасного світу. Розповідаючи про потреби вірних в Україні, він висловив сподівання, що досвід східнохристиянської традиції буде корисним в душпастирстві “зранених сімей”.

Днями під час зустрічі з Папою Франциском Блаженніший Святослав подарував йому книжку “Діти емігрантів про себе”, до якої ввійшли листи дітей до своїх батьків, які вирушили за кордон у пошуках роботи. 
На її сторінках – біль дітей, їхні роздуми. Ця книжка напряму зачіпає тему нинішніх засідань Папського синоду, адже тисячі українських жінок працюють в Італії та інших країнах, залишивши удома сім’ї, і нерідко це стає причиною руйнування родинних стосунків.
“Ця книга спонукає Церкву до душпастирської праці з дітьми іммігрантів та є справжнім викликом для Церкви”, – переконаний монсеньйор Жан-Карло Перего, директор Фундації “Мігрантес”, що видала цю книжку. 
На наступних засіданнях Синоду йшлося про необхідність ретельнішої та більшої пасторальної опіки під час підготовки до святого таїнства подружжя.  При цьому Церква не повинна боятися зменшення кількості подружніх пар, котрі бажають отримати церковний шлюб. 
“Підготування до подружжя повинно бути тривалим, індивідуальним та строгим. Інакше Церква ризикує наповнювати церковні трибунали справами про визнання недійсності шлюбу, – йдеться в повідом­ленні Синоду, скликаного Папою Франциском. – Потрібна ретельніша підготовка до подружжя, щоб воно було не лише дійсним, а й плодоносним.
Подружжя не можна розглядати тільки як мету, до якої потрібно прямувати. Воно передусім є шляхом до вищої мети, шляхом особистого зростання та розвитку в парі з іншою особою. Подружнє життя є справжнім покликанням, яке вимагає вірності, щоб стати істинним місцем розвитку та збереження людського суспільства”.  Саме тому подружню пару впродовж усього її сімейного життя повинно постійно супроводжувати ревне душпастирське служіння Церкви.
В учорашній своїй доповіді перед синодальними отцями глава УГКЦ говорив про актуальні проблеми та першочергові завдання сімейного душпастирства в українських реаліях.  
Головною темою Синоду є душпастирська опіка розлучених, однак учасники дискутуватимуть і про одностатеві шлюби та конт­рацепцію. Робота Синоду триватиме до 19 жовтня. На завершення буде опублікований документ, який підсумує головні теми, а також стане базовим для наступної роботи Асамблеї в 2015 році, йдеться у повідомленнях Департаменту інформації УГКЦ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9099 / 1.57MB / SQL:{query_count}