Зупинити третю світову

Патріарх Філарет звернувся до глав держав, парламентів і народів Європи

фото: bilozerska.livejournal.com
Предстоятель УПЦ (КП) Патріарх Філарет вже тривалий час докладає багато зусиль для врегулювання ситуації на сході України. На днях прес-служба УПЦ поширила його звернення “Зупиніть розпалення ІІІ світової війни”, адресоване главам держав, парламентам і народам Європи.
Патріарх подякував лідерам європейських держав за допомогу Україні у відстоюванні своєї свободи та застеріг їх від можливого початку третьої світової війни. 
“Росія окупувала Крим, захопила контроль над частиною Донецької та Луганської областей, використовує на українській території свої війська та найманців, поширює через медіа та офіційних осіб відверту брехню про події в Україні. Все це несе загрозу не лише нашій державі, але миру в усьому світі. Бо якщо кремлівський агресор не буде зупинений зараз – наслідком буде ІІІ світова війна, в якій може бути застосована і ядерна зброя”, – йдеться у зверненні.
Предстоятель нагадав, що Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї і отримала гарантії недоторканності своїх кодонів. 
“Нині ці гарантії розтоптані Росією, яка стала агресором і окупантом. Якщо міжнародне співтовариство не зупинить цю агресію та не продемонструє, що будь-яка держава, незалежно від своєї військової могутності, перебуває під захистом міжнародного права, що договори діють, а їхнє порушення – карається, у такому випадку зруйнується вся архітектура світової безпеки”, – зазначив глава УПЦ (КП).
Адже сьогодні, захищаючи мир в Україні, ви захищаєте мир для Європи і всього світу. І нехай у цій справедливій боротьбі нам всім допомагає Бог
Патріарх провів історичні паралелі між гітлерівською Німеччиною та Росією Путіна, зауваживши, що політика умиротворення агресора ніколи не приводила до миру, бо поступки агресор сприймає як слабкість та заклик до більш активних, наступальних дій. 
“Знаючи урок “мюнхенського умиротворення агресора”, зараз демократичні країни та всі люди доброї волі ще мають можливість зупинити скочування світу в прірву катастрофи. Треба зупинити зло, доки не стало занадто пізно”, – сказав він. 
“Тому я від імені мільйонів українців закликаю країни-гаранти та всі європейські країни забезпечити виконання гарантій за Будапештським меморандумом, допомогти Україні зупинити агресора і відновити суверенітет нашої держави в межах її міжнародно визнаних кордонів, використавши для цього всі необхідні засоби. Адже сьогодні, захищаючи мир в Україні, ви захищаєте мир для Європи і всього світу. І нехай у цій справедливій боротьбі нам всім допомагає Бог!” – наголосив Патріарх УПЦ (КП) Філарет.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8146 / 1.54MB / SQL:{query_count}