Як оформити пенсію?

“За два тижні мені виповниться 60. Поки що працюю, але збираюся на пенсію. Порадьте, будь ласка, як оформити пенсію і які документи для цього знадобляться?”

Олег Калиновський, м Львів


Руслана Іванкова, заступник директора Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області:
– Якщо ви уперше збираєтесь оформити пенсію, вам необхідно звернутися у відділення Пенсійного фонду за місцем проживання (реєстрації). Для цього треба принести пакет документів:
– паспорт громадянина України;
– ідентифікаційний код;
– трудову книжку;
– довідку про заробітну плату за період страхового стажу до 1 липня 2000 року – на бажання пенсіонера (у відділенні Пенсійного фонду перевірятимуть цю інформацію, але якщо пенсіонер вважає, що йому не все порахували, то може принести зі собою таку довідку. 
Починаючи з 1 липня 2000 року індивідуальні відомості про застраховану особу видаються відділом персоніфікованого обліку. Кожен випадок індивідуальний, тож необхідно подати довідку про заробітну плату за якнайбільший період своєї трудової діяльності. Маючи такі дані, Пенсійний фонд за допомоги відповідного програмного забезпечення визначить найкращі 60 календарних місяців зарплати. На сьогоднішній день законодавство дозволяє проводити розрахунок пенсії й без урахування 60 календарних місяців до 1 липня 2000 року);
– інші документи, які підтверджують стаж  роботи, навчання (денна їх форма), для чоловіків – військову службу.
Решту документів заявник заповнює на місці безпосередньо в день їх подачі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8295 / 1.53MB / SQL:{query_count}