Паспорти і прописка: що потрібно знати


фото: newsper.net
У вас ще досі немає закордонного паспорта, і ви не знаєте, які документи потрібні для його виготовлення? Куди вам належить звертатися? Чи можна виробити закордонний паспорт не за місцем прописки? Скільки треба чекати, аби отримати такий документ? 
Ті, у кого вже є закордонний паспорт, зазвичай запитують, які документи потрібні для того, аби внести дані дитини у нього, і чи можна залишити  закордонний паспорт старого зразка. “Львівська Пошта” вам у цьому допоможе – всі ці запитання ми адресували Державній міграційній службі України у Львівській області. 
Крім того, подаємо відповіді на інші актуальні питання, що стосуються українського паспорта і прописки. 

Що потрібно для того, аби виробити закордонний паспорт? 

З 1 січня 2013 року паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна виготовити в будь-якому підрозділі  Державної міграційної служби України незалежно від місця реєстрації. Також закон дозволяє отримати закордонний паспорт за нотаріально завіреною довіреністю.
Для початку потрібно заповнити заяву і подати такі документи
•  оригінал паспорта громадянина України (плюс 2 ксерокопії);
•  оригінал ідентифікаційного коду (плюс 1 ксерокопія);
•  квитанцію про сплату держмита і послуг. 
Документи ці не вилучають – їх пред’являють для звірки! Термін розгляду заяви – 30 днів, у терміновому режимі – 10 робочих днів.
Докладнішу інформацію можна знайти на сайті Державної міграційної служби України або зателефонувати на гарячу лінію служби. На сайті служби можна дізнатися, чи готовий уже ваш документ (принаймні у Києві, адже всі закордонні паспорти виготовляють у столиці). Для цього треба перейти на сторінку “Перевірка стану виготовлення паспорта для виїзду за кордон online”. 

Чи можна залишити закордонний паспорт старого зразка?

Можна. Законодавчо передбачена можливість мати два паспорти для виїзду за кордон. Проте не більше двох! Однак доведеться доплатити 60 гривень 17 копійок. 
Якщо вам розходиться у тому, щоби пред’явити раніше відкриті візи, то можна просто при здачі старого паспорта, термін дії якого скінчився, звернутись до спеціаліста і вилучити сторінки з проставленими візами для пред’явлення в дипломатичній установі при відкритті наступної візи.

В який термін необхідно вклеїти фотографію у паспорт громадянина України після настання відповідного віку? Що для цього необхідно? Чи потрібно за це платити?

При досягненні віку 25 та 45 років вклеювання фотографій необхідно здійснити у територіальному підрозділі міграційної служби за місцем реєстрації. Термін звернення – протягом календарного місяця. 
Для цього необхідно подати: 
• паспорт громадянина України;
• фотокартку розміром 3,5х4,5 см із зображенням, яке відповідає досягнутому віку (фотокартки, що подаються для оформлення паспорта, мають бути виконані з одного негатива, із зображенням обличчя виключно анфас, без головного убору, на тонкому білому або кольоровому фотопапері без кутика; для громадян, які постійно носять окуляри, обов’язковим є фотографування в окулярах). 
Послуга ця безкоштовна! Адміністративний штраф за порушення терміну вклеювання фото – від 17 до 51 гривні.

Аби не збирати додаткових документів на оформлення  виплат, дружина хоче прописати чоловіка (зареєстрованого у іншій області) у своєму помешканні. Чи можна це зробити і що для цього потрібно (наприклад, згода інших мешканців квартири, наявність відповідної площі)?

Для реєстрації місця проживання особа або її законний представник подає до територіального підрозділу ДМС України
• заяву;
• документи, що підтверджують право на проживання в житлі (ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди) або інші документи. 
У випадку відсутності таких документів реєстрація здійснюється за письмовою згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї на реєстрацію місця проживання.
Реєстрація місця проживання може бути здійснена одночасно зі зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.

Чи можна зареєструвати дитину в бабусі/дідуся і з якого віку?

Дитину у бабусі чи дідуся можна зареєструвати тільки після досягнення нею 14-річного віку. До цього часу реєстрація дитини можлива лише разом із матір’ю чи батьком!

Чи треба виробляти новий закордонний паспорт при зміні прізвища? 

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон при зміні прізвища треба вироб­ляти обов’язково! Зазвичай для отримання візи у дипломатичній установі вимагають пред’явити обидва паспорти. Розходження в прізвищах буде причиною відмови! 
Для отримання нового закордонного паспорта треба подати: 
•  паспорт громадянина України з новим прізвищем;
•  ідентифікаційний код;
•  квитанції про сплати і паспорт для виїзду за кордон із попереднім прізвищем. 
Уся процедура здійснюється як при звичайному виготовленні закордонного паспорта, включно з оплатою відповідно до терміну виготовлення. 

Які документи потрібні для того, щоби внести дані дитини у закордонний паспорт?

• Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, у який будуть вносити дані;
• свідоцтво про народження дитини (плюс 1 ксерокопія);
• дві фотокартки розміром 2,5х3,5 см;
• квитанція про сплату послуги: 18 гривень 63 копійки (у випадку регламентного терміну виготовлення – за 30 календарних днів) і 37 гривень 26 копійок (у випадку оперативного внесення даних за 10 робочих днів). 
Заява про послугу заповнюється при здачі документів. 
Фотографії дітей, згідно з чинним законодавством, необхідно пред’являти у випадку досягнення дитиною 5 років. Однак законодавства країн шенгенської зони різняться щодо ставлення до цієї вимоги. Тому бажано внести фото дитини, навіть якщо її вік менш ніж 5 років. На вартість послуги це не впливає!

Чи  встановлений термін отримання нового паспорта при зміні прізвища внаслідок одруження/розлучення? Що для цього потрібно?

Термін подачі документів при зміні прізвища – календарний місяць. Для отримання послуги необхідно подати: 
• заяву про видачу паспорта (заповнюється у підрозділі ДМС),
• паспорт, що підлягає обміну;
• документ, що підтверджує причину зміни прізвища, імені чи по батькові, дві (або три – у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі) фотокартки розміром 3,5х4,5 см із зображенням, яке відповідає досягнутому віку (фотокартки, що подаються для оформлення паспорта, мають бути виконані з одного негатива, із зображенням обличчя виключно анфас, без головного убору, на тонкому білому або кольоровому фотопапері без кутика; для громадян, які постійно носять окуляри, обов’язковим є фотографування в окулярах). 
Послуга ця безкоштовна! Термін виконання – календарний місяць із дня подачі заяви.

Студентові для прописки в гуртожитку потрібно знятися з реєстрації за місцем проживання. Як це зробити? Чи існує тепер тимчасова реєстрація?

Реєстрація місця проживання студентів у гуртожитку здійснюється за загальними правилами реєстрації з урахуванням внутрішніх документів вишу щодо поселення студентів. 
Для проведення реєстрації студенту необхідно звернутись до адміністрації вишу для надання підтверджувального документа про поселення. Зняття з попереднього місця проживання може здійснюватись як самим студентом за місцем попередньої реєстрації, так і дистанційно – під час реєстрації за новим місцем проживання за заявою студента. 
У чинному законодавстві відсутнє поняття “тимчасова реєстрація”!

Після розлучення чоловік не хоче виписуватися, хоч має де жити. Чи можливо це зробити без його згоди?

Реєстрація місця проживання залежить від наявності прав на житло. Без згоди чоловіка виписати його ви не зможете (за умови дотримання ним вимог Житлового кодексу України). Тобто якщо він реально проживає у квартирі. 
Питання виселення  може бути вирішене в судовому порядку. Рішення суду про визнання особи такою, що втратила право на користування житлом (виселення), є підставою для зняття її з реєстраційного обліку за місцем проживання. 

Адреси територіальних підрозділів міграційної служби:
Центральний офіс: вул. Руданського, 3 (понеділок – четвер – з 9.00 до 18.00; п’ятниця – з 9.00 до 16.45; обідня перерва – з 13.00 до 13.45).
Сектор виготовлення з централізованого оформлення документів №1, №2 (вівторок – четвер – з 10.00 до 17.00;  п’ятниця –  з 9.00 до 16.45; обідня перерва – з 13.00 до 13.45).
Відділ централізованого оформлення паспортних документів №3 (паспортів України для виїзду за кордон): м. Львів, вул. Залізнична, 16 (понеділок, вівторок, четвер і п’ятниця – з 10.00 до 19.00; середа – з 9.00 до 13.00; обідня перерва – з 13.00 до 13.45).
Управління з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованих територій України: м. Львів, вул. Словацького, 1 (приміщення Головної пошти). Графік прийому громадян: понеділок – четвер – з 9.00 до 18.00; п’ятниця –  з 9.00 до 16.45; обідня перерва – з 13.00 до 13.45.
Управління у справах іноземців та осіб без громадянства: м. Львів, вул. Словацького, 1 (приміщення Головної пошти). Графік прийому громадян: понеділок – четвер – з 9.00 до 18.00; п’ятниця –  з 9.00 до 16.45; обідня перерва – з 13.00 до 13.45.
Сектор роботи з біженцями та соціальної інтеграції: м. Львів, вул. Б. Лепкого, 16 (4 поверх). Понеділок – четвер – з 9.00 до 18.00; п’ятниця – з 9.00 до 16.45; обідня перерва – з 13.00 до 13.45.
Територіальні підрозділи
Залізничний районний відділ м. Львова: вул. Городоцька, 126. Спеціалісти із виготовлення паспортів для виїзду за кордон та роботи з іноземцями: м. Львів, вул. Ярослава Мудрого, 12-а.
Галицький районний відділ м. Львова: вул. Чайковського, 17.
Сихівський районний відділ м. Львова: вул. Зелена, 150.
Франківський районний відділ м. Львова: вул. Ге­нерала Чупринки, 67.
Личаківський  районний відділ м. Львова: вул. Ту­ган-Барановського, 9-а. Спеціалісти із виготовлення паспортів для виїзду за кордон та роботи з іноземцями: вул. Зелена, 20.
Шевченківський районний відділ м. Львова: вул. Донецька, 3.
Графік прийому громадян у територіальних підрозділах: вівторок – з 9.00 до 18.00; середа, п’ятниця – з 10.00 до 19.00; субота – з 9.00 до 13.00; обідня перерва – з 13.00 до 13.45.
Телефон гарячої лінії ГУ ДМС України у Львівській області – 261-09-30.
07.06.2016 18:27
http://vk.com/id133880293

Чи може громадянин України отримати паспорт після втрати в іншій області, а не за місцем реєстрації?


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7775 / 1.67MB / SQL:{query_count}