Поділися речами з ближнім!

Переселенці з Криму, Луганська і Донецька найбільше потребують теплого одягу та взуття. “Пошта” дізналася, куди у Львові можна віддати непотрібні речі, аби вони стали в пригоді біженцям

Напевне у кожній сім’ї набереться чимало одягу, взуття, іграшок, навіть меблів, які вже непридатні до використання або ж вимагають термінової “евакуації” з квартири. Їх, як правило, не поспішають викидати, тож вони припадають пилом у коморі, на балконі, в шафі чи на антресолях. 
Відтак автоматично набувають “статусу” такої собі валізи без ручки – і викинути шкода, і користуватися неможливо. Але старі-нові речі можуть не просто захаращувати ваше помешкання, а й принести користь іншим людям.
Особливо актуальними вони є для переселенців з Криму, Луганська, Донецька чи інших східних областей України, які зараз проживають на території нашої області. 
Як повідомили “Пошту” у Львівському обласному департаменті соціального захисту населення, переселенців на Львівщині стає чимраз більше. Наприклад, тільки за вівторок, 16 вересня, офіційно зареєстрували 55 осіб, які до нас переїхали із Донецької та Луганської областей. А загалом станом на учорашній день, 17 вересня, на тимчасовому проживанні у Львівській області перебуває 6 тисяч 597 осіб. З них 4 тисячі 267 дорослих та 2 тисячі 330 дітей (з Донецької, Луганської областей та Криму). І то лише офіційні дані! Скільки насправді переселенців живе у нашій області, невідомо.
Вимушено залишаючи свої домівки, ці люди й гадки не мали, що затримаються у Львові надовго, тому й брали зі собою небагато речей. Окрім того, коли виїжджали, думали лише, щоб якнайшвидше втекти, тож пакувати валізи було ніколи. Отож, зараз їм найбільше потрібен теплий одяг, дитяче взуття, а ще підгузки для дорослих хворих. Багато хто з них шукає роботи, аби всі ці необхідні речі не просити, а купити.
Тільки за вівторок, 16 вересня, офіційно зареєстрували 55 осіб, які до нас переїхали із Донецької та Луганської областей. А загалом станом на 17 вересня на тимчасовому проживанні у Львівській області перебуває 6 тисяч 597 осіб
Людмила з Луганська із родиною – донькою, зятем і двома внуками приїхала до Львова ще на початку літа. У нашому місті вона колись жила, тут народилися її діти. Але так сталося, що переїхала на схід. А тепер обставини знову повернули її до Львова.
“Зараз живемо у двокімнатній квартирі, яку винаймаємо. Квартира непогана, але для нашої сім’ї трохи замала, бо не всі мають де спати. Змушені тут бути, за все платити… А ще в Луганську на нашу родину оформлений молодіжний кредит. Наразі від держави немає жодного рішення, що з ним буде. Єдине, чого боїмося, це штрафів, – розповідає “Львівській Пошті” Людмила. – У Львові роботу поки що знайшов тільки зять, дочка виховує дитину-інваліда. Приїхали сюди без жодних речей – все залишили в Луганську. Потребуємо і одягу, і взуття, і продуктів харчування”.
А ось Ірина з Луганська роботу знайшла – працює в одному з ресторанів японської кухні. А проте не проти знайти ще одне місце праці. “На роботу ходжу лише по обіді – з 15.00 до 22.00, і то не щодень. Платять небагато, тому шукаю ще одну роботу, бажано в першій половині дня, – пояснює жінка. – Одягом та певними продуктами харчування допомагає громадська організація “Кримська хвиля”, але якби була нормальна робота і відповідна платня, допомоги не просила б”.
Підгузки для дітей, дитячий і дорослий одяг для всіх членів сім’ї дуже потрібні й Вірі з Донецька. До Львова ця жінка вимушено приїхала 10 серпня. Разом із родиною – невісткою, сином,  чотирирічним та десятимісячним онуками винаймає квартиру в гуртожитку сімейного типу площею 17 квадратних метрів. Крім одягу, потребує ще й ліків і дитячого харчування, оскільки молодший онук на штучному вигодовуванні.
Аби допомогти переселенцям  одягом, взуттям, харчами із закликом у соціальній мережі виступила кримчанка, голова громадської організації “Кримська хвиля” Оксана Новікова: “Шановні львів’янки! Прийшла осінь, усі готуються до зими, перебирають свій гардероб. Напевно ваші діти виросли за цей рік. Можливо, ви маєте речі, які вийшли з моди, або ви просто дуже давно їх не одягали, і вони займають місце у шафі. Дайте цим речам друге життя: подаруйте переселенцям, які зараз опинились у скрутній ситуації”, – йдеться в повідомленні.
Видаємо речі тільки за наявності довідки, виданої департаментом соцзахисту. В ній має бути зазначено, що ця людина справді зареєстрована у Львівській області, вказано, скільки членів налічує її сім’я тощо
Як розповіла “Пошті” сама Оксана Новікова, якщо кримці ще більш-менш зібрані (приїхали сюди трохи раніше і вже мають роботу), то зараз почали масово переселятися на Львівщину люди з Луганська, Донецька, Маріуполя. Багато хто з них із одягу має лиш те, у що вбраний, тому допомога їм украй необхідна!
Зі слів координатора центру прийому розподілення гуманітарки громадської організації “Кримська хвиля” Холіси Назарової, найбільше переселенцям потрібні дитячий теплий одяг і зимове взуття. “Щодня до нас приходить не менш ніж 30 осіб, інколи їх кількість сягає 100, навіть 130 осіб на день. Усіх записуємо, кому що потрібно, хто що обрав. Найбільш незахищеними є діти і люди похилого віку. Якщо першим потрібні одяг та харчування, то другим підгузки, бо серед них є кілька лежачих хворих”, – каже Холіса.
Серед інших потреб – борошно, рис, цукор, олія, а ще пральні порошки, ковдри, пледи, подушки. Усі речі видають тільки після того, як людина показала довідку з департаменту соціального захисту населення.
“Раніше траплялося, що до нас по речі приходили самі львів’яни – набирали одягу, підгузків, їжі. Або ж переселенці, цілими сім’ями: спочатку речі брала жінка, потім чоловік і так далі. Аби такого більше не повторювалося і усім всього вистачало, видаємо речі тільки за наявності довідки, виданої департаментом соцзахисту. В ній має бути зазначено, що ця людина справді зареєстрована у Львівській області, вказано, скільки членів налічує її сім’я тощо. Від цього залежить і кількість речей, яких можна набрати. Одній людині даємо менше, а коли приходять четверо-п’ятеро, та ще й із малими дітьми, більше”, – пояснює кримчанка.
Речі можна приносити на адресу: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10 (вхід з двору). Центр гуманітарної допомоги працює з 10.00 до 14.00 щодня, крім суботи і неділі.
У Львові діє багато соціальних організацій, які з вдячністю приймають уживані речі та віддають їх потребуючим

“Банк одягу” при Червоному Хресті

Приймає все – посуд, іграшки, постільну білизну, рушники. Єдине, чого не бере, то це меблів. Серед основних потреб – чоловічий одяг, взуття, рушники, постільна білизна. Головна вимога до речей – щоб вони були чисті.
Речі можна приносити на адресу: м. Львів, вул. Героїв УПА, 78  у понеділок, середу та п’ятницю з 10.00 до 13.00 (тел. 239-32-91).

Громадська організація “Оселя”

Збирає старі меблі, одяг, посуд, їжу, медикаменти, побутову техніку, предмети домашнього вжитку. Щодня вантажний автомобіль організації виїжджає на виклики львів’ян.
Речі можна приносити на адреси:
Головний осередок спільноти –  Львів-Винники, вул. Франка, 69.
Благодійна крамничка “Оселі” – Львів-Винники, вул. Франка, 46.
Майстерня добрих справ – Львів, вул. Угорська, 2 (296- 33- 03).

Осередок допомоги вагітним у кризових ситуаціях “Надія”

Приймає вживаний дитячий одяг і одяг для вагітних. Не бере візочків і колисок!
Речі можна приносити на адресу: м. Львів, вул. Широка, 81-а, ОДВ “Надія” (3 поверх, Школа сім’ї), попередньо зателефонувавши на номери: 067 609 50 49 або 067 391 45 36. Осередок діє при храмі Святого Вознесіння Господнього (район Левандівки).

Центр обліку й нічного перебування бездомних громадян

Цілодобово приймає переважно чоловічий одяг і взуття. Тут будуть раді білизні, шкарпеткам, теплим светрам, штанам, спортивному одягу. Крім цього, можна допомогти господарськими товарами: милом, зубними пастами, щітками, матеріалами для перев’язування.
Речі можна приносити на адресу: м. Львів, вул. Кирилівська, 3-а (бічна Шевченка), тел.: 233-14-79;  233-10-49.

Християнське кафе “Витанія”

Збирає одяг, взуття, штани, светри, куртки, пальта, а ще моркву, буряки, картоплю та інші продукти. Бажано, аби одяг був чистий, не подертий і не дуже зношений.
Речі можна приносити: у кафе “Витанія” або до  церкви-каплички святого Володимира та Ольги, що на вул. Симоненка, 5-а, попередньо зателефонувавши на номери: 097 118 37 57 (Ольга); 097 632 03 69 (Мар’яна).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8399 / 1.61MB / SQL:{query_count}