“За нас Україну ніхто не захистить!”

Патріарх Святослав закликав українців не боятися боронити свою державу

Глава Української гре­ко-католицької церкви Патріарх Святослав закликав українців не боятися захищати свою Батьківщину. 
За повідомленням УНІАН-релігії, про це він сказав у неділю на прес-конференції в Івано-Франківську, що відбулася у рамках Всеукраїнської патріаршої прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої в селі Крилос (Давній Галич).
Зі слів Блаженнішого, ми вперше у повоєнні роки зіткнулись із ситуацією, коли потрібно життя віддавати, кров проливати за незалежність своєї Батьківщини. “В таких обставинах, очевидно, люди відчувають страх, люди відчувають непевність, не знають, що завтра з ними станеться. Чи цей конфлікт буде згасати, а чи погіршуватися, – сказав глава УКГЦ. – Тому слово, яке сьогодні Церква несе – це слово надії. Надії на те, що Бог з нами. Що сила Божа здатна загасити будь-які конфлікти, будь-які протистояння. І той народ, який надіється на Бога, з одного боку є непереможним, а з іншого – здатний захистити свою країну, свою державу”. 
На переконання Патріарха, у Церкві нині є два заклики. “Хочемо, щоб наше духовенство було сьогодні з нашим військом, – зазначив Патріарх УГКЦ, – адже ми сьогодні відповідаємо за духов­ні потреби військовослужбовців. З іншого боку ми просимо, щоб українці не боялися захищати свою Батьківщину. Ми знаємо, як ця часткова мобілізація, оголошена нашим Президентом, Верховною Радою України, по-різному була сприйнята. Але ми мусимо сьогодні захищати свою Батьківщину. За нас Україну ніхто не захистить!” 
Відповідаючи на запитання про біженців, Блаженнійший Святослав наголосив, що їх треба сприймати як братів і сестер. “Не маємо права ділити українців на східняків і західняків, – акцентував він. – Не маємо права казати, хто більше, а хто менше повинен захищати Україну. Ми сьогодні маємо дивитись на ті обставини суспільного життя очима християнської солідарності. Тільки коли будемо разом, будемо єдині, тоді наша держава зможе подолати усі виклики, які стоять перед нами”.
Події на Донбасі глава УГКЦ назвав великою трагедією. “Кожного дня ми чуємо про нові жертви. Ми не маємо права звикнути до вбивства, ми не маємо права сприймати повідомлення про смерть через призму статистики. Тому що за кожною вбитою особою, чи це військовослужбовець, чи це мирний житель Луганська або Донецька, стоїть особа, стоїть драма сім’ї, рідних і близьких. Тому не маємо права спокійно сприймати таку інформацію, а робити все, щоб зупинилось кровопролиття… 
Як це зробити? Ми сьогодні не маємо простого рецепта. На складні питання немає простих відповідей. Але ми християни, ми молимось і ми відчуваємо силу молитви, як Господь Бог за останні півроку нас вислуховує. Ми як християни оцю трагедію поручаємо в руки Божі і молимось, і служимо ближньому”, – пояснив Блаженніший.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8817 / 1.55MB / SQL:{query_count}