Скільки часу можна тримати удома шампанське?

“На весілля нам із чоловіком подарували гарно декоровану пляшку шампанського. Вирішили не відкривати її, а зачекати до срібного весілля. Порадьте, будь ласка, скільки часу можна тримати удома шампанське, бо боїмося, аби не зіпсулося?”

Тетяна Олійник, м. Львів


Сергій Підгорний, сомельє:
– Ігристі вина краще пити одразу ж, бо вони не надаються до тривалого зберігання через спосіб виготовлення! Напівсолодкі вина українських виробників краще спожити впродовж трьох років з дати їх виготовлення. 
Вина вартістю три-чотири тисячі гривень можна зберігати в домашніх умовах до 10 років. Марочне шампанське раджу тримати від двох до трьох років. Знамените “Дом Периньйон” не втрачає своїх властивостей до 20 років! Але найкраще зберігається шампанське брют. 
Правду кажучи, шампанське не псується, зате втрачає деякі свої властивості. Його зберігають так само, як вино: в прохолодному, темному, добре вентильованому приміщенні при температурі 10-12 градусів за Цельсієм, але не менш ніж 7 і не більш ніж 15 градусів при високій вологості повітря (більш як 75 відсотків).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8534 / 1.53MB / SQL:{query_count}