Гостинна Туреччина

“Пошта” запрошує у мандрівку до країни бездоганного сервісу – Туреччини

Для багатьох наших співвітчизників першою мандрівкою за кордон став відпочинок у Туреччині. Зазвичай приємні спогади про нього та гарні емоції залишаються на все життя. 
Туреччина – колиска кількох давніх цивілізацій. На заході Анатолії давні греки проживали у XIV-XII століттях до н.е. Згодом у 800-их роках до н.е. тут оселились лікійці та фрігійці, а у 600-их перси, які володарювали впродовж трьох віків. Александр Македонський 334 року до н.е. приєднав ці землі до Македонської імперії. А місто Константинополь (нинішній Стамбул) з 330 року до н.е було східною столицею Римської держави. Згодом Східна Римська імперія стала частиною Візантії. 
У XІІІ ст. на території сучасної Туреччини утворилась могутня Османська імперія. Турки-сельджуки завоювали країни Південно-Східної Європи, Північної Африки та Малої Азії. Після суттєвих військових поразок та Першої світової війни Османська імперія припинила своє існування. Туреччина 29 жовтня 1923 року була проголошена республікою, а її столицею стала Анкара.
Туреччина простягається із заходу на схід приблизно на півтори тисячі кілометрів, а з півночі на південь – майже на п’ятсот, тож завжди є гарна нагода помандрувати країною, дізнатися про її історію, традиції, помилуватися надзвичайною природою. А головне познайомитися з доброзичливим та працелюбним народом. На території країни проживають здебільшого турки, також є курди (біля 12 млн осіб), вірмени, греки, араби, лази, аджарці, євреї, ассирійці, болгари, албанці, боснійці, хорвати.
Адміністративно Туреччина складається з 81 іля (провінції). Кожен іль поділяється на райони (їх більше дев’яти сотень). Ілі умовно згруповані в 7 регіонів – Егейський, Чорноморський, Центральна Анатолія, Східна Анатолія, Мармуровоморський і Середземноморський регіони та Південно-Східна Анатолія.
Європейська частина країни площею понад 23 тис. кв. км межує на півночі з Болгарією, омивається водами Чорного моря і протоки Босфор на сході та Мармурового моря і протоки Дарданелли на півдні, а на заході – з Грецією і має вихід до Егейського моря. Азіатська частина Туреччини площею орієнтовно 755 тис. кв. км на півночі широким фронтом звернена до Чорного моря та межує з Грузією і далі на схід з Вірменією, на малому відтинку з Азербайджаном та Іраном, а на півдні з Іраком та Сирією. Південні рубежі утворює Середземне море, західні – Егейське.
Нині Туреччина є взір­цем бездоганного туристичного сервісу. Вас зустрічають прекрасні готелі, зручні пляжі, доглянуті квітучі галявини, сади. Ви можете досхочу насолодитися стравами турецької кухні та місцевими напоями, у більшості готелів діє система all inclusive (все включено). На вас чекають різноманітні розваги для дорослих і дітей. Поринути в історичне минуле країни допомагають пізнавальні екскурсії.
Популярні турецькі курорти приваблюють туристів комфортним пляжним відпочинком влітку та гірськолижним узимку.

Анталія

Туристи з усього світу полюбляють відпочивати у провінції Анталія, яка об’єднує безпосередньо Анталію, Аланію, Кемер, Сіде та Белек.
Якщо ви вперше збираєтеся на відпочинок до Туреччини, варто обрати цей найпопулярніший курорт, місце з ідеальним кліматом і дивовижною природою. Завдяки блакитному кольору Середземного моря, мальовничим пейзажам і клімату цю місцину називають Турецькою Рив’єрою. Місто розкинулося між низкою пляжів Анталійської затоки і крутими скелями Тороських гір, тож відпочинок у Анталії може бути і морським, і гірським. 
А оскільки тут понад три сотні сонячних днів щороку, купальний сезон триває майже дев’ять місяців. Зазвичай путівки в Анталію купують, аби насолодитися морем і сонцем. А туристи, які бажають поєднати пляжний і гірськолижний відпочинок, бронюють тури до Анталії в березні – квітні, коли у горах ще можна кататися на лижах, а вдень досить тепло, щоби плавати в ласкавому Середземному морі. Влітку тут буває спекотно, температура повітря інколи перевищує 40 градусів за Цельсієм.
Анталія приваблює численних туристів комфортом готелів та розвиненою інфраструктурою розваг. Особливу увагу приділяють тут дитячому відпочинку, що дуже цінують родини з дітьми. 
Різноманітні види відпочинку, які пропонує своїм гостям курорт, гармонійно доповнюються численними екскурсіями. У Анталії варто оглянути мінарет Йівлі, який є символом міста, римську вежу Хидирлик, башту Саат Кулес, водоспади Дюден та інші історичні й природні перлини. А обравши автобусну екскурсію, можна відвідати чудовий водоспад Куршунлу і озеро Нілуфер, заховані в смарагдовій зелені соснового лісу, та пам’ятні місця країни. Відпочинок у Анталії збагатить вас незабутніми враженнями.

Аланія

Раєм для любителів комфортного відпочинку є курорт Аланія. Регіон починається неподалік бухти Інжекум, що на південь від міста Аланія. Зліва височать Тороські гори, то наближаючись, то віддаляючись від узбережжя. 
Від підніжжя гір до самого моря простягаються урожайні поля та рівнини. Милують око численні сади з апельсиновими та лимонними деревами. Центр регіону, місто Аланія, розкинулося біля підніжжя коричнево-червоної скелі, що велично здіймається над морем. Золоті піски і галька покривають 11-кілометрову пляжну смугу узбережжя. За легендою в цих водах купалася велика цариця Клеопатра.
В регіоні розташовані численні готелі на будь-який смак. Різноманітний відпочинок у Аланії забезпечують гостям розважальні, класичні, спортивні та історичні програми. Середземне море манить зайнятися яхтингом, віндсерфінгом, покататися на водних лижах і мотоциклах, політати за катером на парашуті, а дайверів – помилуватися розкішним підводним світом. 
До історії краю можна долучитися на пізнавальних екскурсіях, зокрема відвідати старовинну Аланську фортецю. В археологічному музеї можна побачити статую Геракла (II ст. до н.е.). Про часи, коли тут пролягали сухопутні та морські шляхи до Александрії, нагадує верф. Раджу оглянути й мечеть Акчебе Султан, бані Касра, усипальницю Тюрбьє. 
Неабияку популярність має сталактитова печера Далматаш на східному березі скелястого піка Аланія. Завдяки унікальному внутрішньому клімату там склались сприятливі умови для лікування астми та інших недуг. Можна плавати яхтою вздовж узбережжя, відпочивати та милуватися краєвидами. Крім того, туристам пропонують цікаві автобусні екскурсії. 
Отже, в Аланії можна гарно відпочити, оздоровитися та водночас більше дізнатися про історію Туреччини. 

Кемер

Популярним місцем відпочинку є й Кемер. До його курортної зони входять райони Бельдібі, Гейнюк, Кириш, Чамьюва, Такирова і місто Кемер. 
Окрасою регіону стала надзвичайна природа – стрімкі вершини Тороських гір, вкриті снігом, густі соснові ліси, що наближаються впритул до великих пляжів, блакитні бухти, мальовничі острови. Поєднання морського та гірського повітря створює унікальний клімат. Влітку тут доволі спекотно, тож можна погрітися на сонці та досхочу поплавати у теплих водах Середземного моря.
Відпочивальників гостинно приймають у комфортних готелях. Розвинена інфраструктура розваг не дасть нудьгувати нікому. Тут є багато крамниць, у яких можна придбати гарні речі зі шкіри, хутра, трикотажу, а також килими і ювелірні прикраси.
Неодмінно треба ознайомитися з багатовіковою історією регіону. Ця місцина, відома в давнину як Лікія, зберігає пам’ять про Александра Македонського, Марка Антонія та інших видатних особистостей. На площі з білою каплицею, що є символом Кемера, стоїть пам’ятник Кемалю Ататюрку і облаштований великий фонтан. 
Орендованим велосипедом чи автомобілем або на таксі можна дістатися давнього міста Фазеліс, заснованого у VІІ ст. до н.е. колоністами з острова Родос. Пам’ятки різних епох можна побачити серед руїн античного міста Олімпос, що є частиною Національного парку. Надзвичайно цікавою є й експозиція предметів побуту турків-кочівників у парку Йорук, що неподалік Кемера. Поблизу міста знайдете печеру Бельдібі, що зберігає залишки палеоліту. 
Отже, спогадами про Кемер стане не лише неповторна краса регіону, а й нові знання та враження.

Сіде

Тим, хто прагне добре відпочити і поринути в атмосферу давнини, варто здійснити мандрівку в місто Сіде, розташоване на маленькому півострові. Грецькі колоністи оселилися тут у VII ст. до н.е. Давньогрецькою “сіде” означає “гранат”, що символізує плодючість.
Місто зачаровує добре збереженою архітектурою будівель, старовинною греко-римською стіною, вузькими вуличками, дерев’яними будинками, красивими садами і квітниками, мальовничою гаванню. За легендою, тут відбулося романтичне побачення Марка Антонія з Клеопатрою.
Відпочинок у Сіде – це комфортні готелі, широчезні пляжі із золотавим піском, унікальне повітря, сповнене пахощів соснових лісів. Курорт полюбляють родини з дітлахами за цілющий клімат та зручний вихід у море. Тут вас чекають різноманітні розваги. 
Приваблює туристів та відпочивальників і можливість торкнутися сторінок історії, відчути повною мірою екзотику Сходу. Величний амфітеатр, храми грецьких богів Аполлона і Артеміди, музей у Сіде поділяться з вами  таємницями давнини.
Роздивляючись згодом фотографії з відпочинку у Сіде, ви подумки знову і знову повертатиметесь сюди.

Белек

Найновіший респектабельний курорт Туреччини Белек приваблює численних туристів висококласними готелями, піщаними пляжами, сучасним сервісом і комфортом. 
Курортне місто Белек оточене вічнозеленими сосновими лісами та екзотичними евкаліптовими гаями, красивими річками і нескінченними рівнинами з густою травою. Перлиною Белека є розкішний національний парк “Каньйон Кепрюлю”, площа якого 500 кв. км.
Для активного відпочинку вам запропонують віндсерфінг, водні лижі, парасейлінг, тенісні корти із сучасним покриттям тощо. Для прихильників гри у гольф є 9- та 18-лункові поля міжнародного рівня. Тут діє і найбільший у Туреччині аквапарк “Троя”, облаштований в стилі античного міфу. 
Раджу скористатися можливістю дізнатися про історію країни. Від Белека до найвідоміших історико-культурних пам’яток Анталії та Сіде їхати не більше, ніж півгодини. Неподалік міста – руїни античних Перге і Аспендоса. Цей курорт – чудове місце для елітного відпочинку, розваг і мандрівок.

Мармарис

Туристи, які обрали місцем відпочинку Мармарис, будуть приємно вражені можливістю скупатися у двох морях. Бо Мармарис розташований на південно-західному узбережжі Туреччини, там, де з’єднуються Середземне та Егейське моря. 
Ця перлина Егейського узбережжя приваблювала древніх лідійців і карійців. Мармарис був заснований в VI ст. до н.е. і отримав назву Фіскос. Уже в ті роки славився своїми торговельними традиціями. В 334 році Фіскос захопило військо Александра Македонського, згодом він став частиною Візантійської імперії, а потім місто завоювали сельджуки і османи. В XVI ст. Султан Сулейман відновив зруйновані стіни міста і дав йому назву Мімарис, яка пізніше перетворилась на Мармарис. 
Єдиною згадкою про минуле міста є фортеця, споруджена в часи османського правління. Її міцні зубчасті стіни зі стрімкою вежею можна побачити в центрі півострова. Теперішній Мармарис розкинувся біля підніжжя зелених гір на березі залитої сонцем бухти. Вхід до бухти захищає великий острів, тому тут не буває великих хвиль і штормів. Немає також і спеки – температура повітря лиш інколи сягає 35 градусів. 
Мармарис вважають найбільш європейськими курортом Туреччини. Набережна завдовжки 14 км захоплює не тільки надзвичайно гарними краєвидами, а й можливістю змістовно та весело провести час. Тут є безліч розважальних закладів, аквапарків, кінотеатрів, магазинів, барів, ресторанів, кафе. До речі, у ресторанах дивує унікальне поєднання сучасної європейської кухні з турецькими та османськими традиціями.
Головна історична пам’ятка Мармариса – античний центр Ашарапе. У давнину (три тисячі років тому) на цьому місці було поселення, що пережило правління єгиптян, ассирійців, карійців, дорійців, персів, римлян, візантійців, сельджуків і османів. Поринути в казкову атмосферу Османської імперії можна, відвідавши караван-сарай Ашхан – розкішну двоповерхову будівлю, зведену за велінням Великого Візира Рустем-паші 1522 року. 
Тут зупинялися на перепочинок султани, візири, інші поважні особи Османської імперії, а також прості мандрівники і торговці. У давнину караван-сарай був, так би мовити, придорожнім палацом, а нині є символом гостинності Мармариса. Історичні, архітектурні, торговельні традиції краю збереглися і на ринку Бедестен, що тепер є величезним торговим центром та однією з туристичних принад. На Мармарисі можна не лише оздоровитися, а й добре відпочити.
Відвідавши Туреччину, ви не лише гарно засмагнете, сповнитесь позитивної енергетики, а й привезете незабутні враження про кольори, пахощі та смаки цієї країни!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7839 / 1.67MB / SQL:{query_count}